Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan dönthetem el, hogy...

Hogyan dönthetem el, hogy milyen fajta terápiára van szükségem?

Figyelt kérdés

Ma voltam egy terapeutánál aki analitikusan orientált dinamikus pszichoterápiával foglalkozik és egyszerűen azt éreztme mint régen is. Feszült voltam, szorongtam és nem igazán hiszek abban, hogy az üres fecsegésnek van valami értelme.

A düh-n és kétségbeesésen kívül nem érzek semmit.


Ugye vannak alternatív dolgok is mint a sématerápia, az NLP, a hipnózis és a sima beszélgetésnél sokkal

gyakorlatiasabbak is mint kognitív !


Apám kognitív szinten tök sok sikert tudott elérni. Értsd úgy, hogy jól kommunikálta magát, sikeres volt területeken aztán mégis alkoholista lett.

A bátyám is sikeres lett neki sem volt egyszerű bár fényévekkel jobb gyerekkora volt mint nekem ő nem lett alkoholista... Na most ezt nem tudom mért írtam...


Azon gondolkodtam még, hogy egy gyógyszeres pszichoterápia segítene a leggyorsabban. Lehet, hogy sok az énvédő mechanizmusom és nem engedi feltárnia múltat de lehet, hogy egyszerűen csak meg kell tanulnom felelősséget vállalni, rendesen célt kitűzni, kell egy támasz aki folyamatosan bíztatt, leszakadni anyámról, 1-2 relaxáló és kommunikációs technika stb.. és már jóval jobban érezném magam.

Nem pedig több éves mély végett nem érő pszichoterápia..



2014. jan. 17. 06:46
 1/5 anonim ***** válasza:
A pszichoterápia a leghatékonyabb, csak nem biztos, hogy megfelelő helyen voltál. Ismerd meg a mélylélektani terápiákat, majd azután érdemes elgondolkodni rajta.
2014. jan. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az analitikusan orientált dinamikus terápia nagyon hatékony. Ne hidd, hogy üres fecsegés, ennél sokkal-sokkal többről van szó! A fecsegés során sok minden más is történik, észrevétlenül. Én már 5 hónapja csinálom ezt a terápiát - korábban már csináltam más jellegűt - de állítom, hogy messze a leghatékonyabb!!! Nem mondom, hogy könnyű... mert nagyon mélyre kell ásni, és ezzel a módszerrel lehet is! Tényleg a problémák gyökeréig lehet leásni, és gyökerestül kitépni mindent, ami bajt okoz.

Én nagyon biztatlak, hogy vágj bele! Egy JÓ terapeutával egy izgalmas utazás önmagadban (de persze nem csak izgalmas, hanem kínkeserves is, de NAGYON megéri!!!).

2014. jan. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Engem egyszerűen baromira zavar, hogy beszélnem kell magamról. Úgy szorongok, hogy alig tudom magam kifejezni és hazudnék ha azt mondom, hogy hiszek benne!!
2014. jan. 17. 16:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Még az csak, hogy beszélni kell... De még kötődni is kell a terapeutához, na az milyen rohadt nehéz! (De pont ez a cél, hogy ezek a dolgok helyrekerüljenek az életünkben. És ha már most, az elején feladod, akkor szépen kikerülöd a problémát. A problémák pedig olyanok, hogy nem lehet kikerülni őket, csak szembenézni velük és legyőzni.)

Elhiszem, hogy szorongsz, de hidd el, hogy idővel oldódni fog ez a szorongás! Én most 5 hónap után már úgy tudok kommunikálni mindenkivel, hogy nem ismerek magamra!

2014. jan. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja és látom, hogy a több éves terápiától is tartasz...

Nos: minél intenzívebben csinálod, annál hamarabb érsz el eredményt. (Heti kettővel gyönyörűen lehet ám haladni!)

Nyilván azon is múlik, hogy mennyire tudod - kicsit tudatosan is - legyőzni a szorongásaidat és őszintén beszélni, kitárulkozni, az ülések között "agyalni" a dolgokon, elemezni az álmaidat, stb.

Személyes tapasztalatom, hogy ha kellőképpen intenzíven dolgozol, akkor nincs szükség évekre! Én már a rögzítő szakaszban tartok, amikor már szembenéztem a múltammal. Nekem most van az a bizonyos kognitív rész, amire te vágysz - de ELŐTTE át kellett rágnom magam a korlátozó hiedelmeimen, mert azok gátoltak a különböző technikák hatékony alkalmazásában is! Nem tudod alkalmazni a kognitív technikákat, ha korlátozó hiedelmeid vannak! Vagy - ami még rosszabb - hibásan fogod alkalmazni, és nem fogsz hinni bennük.

Meg kell járni a poklot előtte.... ez van. Nem állítom, hogy könnyű, de túlélhető, és nagyon megéri!

2014. jan. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!