Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elalváskor félálomban zuhanás,...

Elalváskor félálomban zuhanás, majd hirtelen felébredés. Miért? (lent)

Figyelt kérdés
Tehát arról van szó, hogy mostanában elég gyakran előfordul, hogy lefekszem aludni, és már félálomban vagyok, amikor hirtelen arra riadok fel, hogy bele estem az ágyamba. az érzés teljesen az mintha bele esnék az ágyamba, de nem álom, mert nem emlékszem hogy álmodnék. csak hirtelen megrázkódom, és gyorsan dobog a szívem, és olyan érzésem van, hogy most zuhantam le. Vajon mi lehet ez és mitől? Tesóm egyszer látta hogy Így ébredtem fel, és ő sem értette hogy mi van velem. azt mondta hogy csak hirtelen rángatóztam egyet, és olyan rémült hangot adtam ki. ennyit lehetett észrevenni.. Ez valami betegség?

2014. jan. 17. 21:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen, nekem a lábam rándul meg és a zuhanó érzés persze. Ez szerintem álomtól van, én sose gondoltam arra, hogy betegség :)
2014. jan. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem betegség, ez mindenkinél van.
2014. jan. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2014. jan. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Volt,hogy 3 éjjel zsinórban volt ilyenem.Mindíg nevetek amikor ilyen történik,mondjuk még arra nem gondoltam,hogy bezuhantam az ágyba.:D

Most egy ideje nem volt,de legutóbb belerúgtam az éjjeli szekrénybe.:D

2014. máj. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szia! Az elmondottak alapján alvási paralízised van. Jó hír, hogy szinte majdnem minden második embernél előfordul bizonyos formában, így normálisnak mondható, a rossz, hogy általában rosszabodnak a tünetek. Nekem először izomrángással kezdődött hosszú éveken át. Mivel sokáig voltam és még vagyok stressznek és bizonytalanságnak kitéve, így rosszabodott a dolog. Rengetegszer volt olyan hogy zuhanás érzésem volt majd hirtelen felriadtam. Aztán elkezdtem halucinálni is, úgy éreztem van valaki a szobában aki rossz szándékú. Utána olvastam a dolgoknak és az egyik unokatestvéremet is megkérdeztem aki pszichológus. A lényeg hogy időnként előjön, de pár nap, vagy hét után elmúlik. Sokat tud segíteni ha rendszeresen mozogsz (pl. futsz vagy úszol) és kerülöd a nehéz ételeket lefekvés előtt. Ha viszont már jelentkeznek a tünetek akkor fordulj a hasadra vagy az oldaladra, alapjáraton kerüld a háton fekvést elalvás előtt. Remélem tudtam segíteni! Üdv!
2017. jan. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!