Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Minden kamasz fejében megfordu...

Minden kamasz fejében megfordul az öngyilkosság?

Figyelt kérdés

2014. jan. 18. 21:06
1 2
 1/18 anonim válasza:
Az enyémben még nem fordult meg, de, ha mindenki máséban igen, akkor én vagyok a szerencsés kivétel. ;)
2014. jan. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:

Sosem akartam önygyilkos lenni, de volt egy nagyon csúnya depressziós korszakom anyu halála után.

Hála az égnek, kigyógyúltam belőle.

2014. jan. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Az enyémben se fordult meg sosem.
2014. jan. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Jo nektek
2014. jan. 18. 21:25
 5/18 Bárzsing ***** válasza:
78%

Nem, nem mindenkiében. Kamaszkorban mindenki átesik egy kis depresszióra emlékeztető állapoton, de ugye a depresszió kapcsán sem mindenkinek jár a fejében az öngyilkosság.

Az én fejemben viszont megfordult kamaszkoromban, azóta is vissza-visszatért, most egy jó ideje nem csak gondolati szinten, hanem késztetést is éreztem rá, úgyhogy kénytelen voltam elmenni szakemberhez, mert elkezdtem félni magamtól.

2014. jan. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

NEM!

és nem is szabadna megfordulnia!

szerintem a halálfélelem az, ami minden ember fejében megfordul, csak még beszélni is utálnak erről az emberek.

2014. jan. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Szerintem sokakéban. Azért valljuk be, kevés ember van, aki olyan szerencsés, hogy ilyen rosszabb szakaszoktól mentes legyen az élete. És bizony ha rossz, akkor nagyon rossz tud lenni. És még valami, szerintem kevesebb az olyan ember, aki élből elutasítja azt a gondolatot, hogy feladja. De tisztelem őket a kitartásukért.

Az enyémben megfordult, de most már kezdek felnőni, saját lábamra állni, és megoldani a problémáimat.

A gondolattal nincs különösebb baj; ha már valaki komolyan elgondolkodik a dolgon, esetleg meg is próbálja, az már durva...

2014. jan. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nem. Sőt sokan akkor se gondolják komolyan, ha felvetődik bennük a dolog. Aki pedig még beszél is róla, vagy fenyegetőzik vele, az még egy karcolást se merne ejteni saját magán (mondjuk ne is tegye). A maradék csendben szenved, és közülük is kevesen jutnak el a tettlegességig, vagy maximum megpróbálják, de nem sikerül. Én így gondolom.
2014. jan. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

8-as:

Aki öngyilkos akar lenni igen is ad arra utaló jeleket, sőt akár beszél is arról, hogy mennyire jobb lenne nélküle a világ, stb.


Egyébként Kedves kérdező, szerintem nem minden kamasz fejében fordul meg az ilyen jellegű gondolat. Valóban van mindenki életében olyan időszak, amikor lehangoltabb, de az ilyen gondolatok elég súlyosak. Tehát ha esetleg te is ilyeneken gondolkodsz nagyon jó lenne, ha beszélnél róla valakivel, akiben megbízol, vagy akár szakemberrel!

2014. jan. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

# 9:

Nem ő vagyok, akinek válaszoltál, de én nekem több kísérletem is volt (talán ha egy ember tud róla) és egyáltalán nem szoktam erről beszélni. Pontosabban egyszer kétszer kifakadt belőlem (és a vicc, hogy akkor sem vettek komolyan), de napi szinten érzem a késztetést, hogy jobb lenne ha végeznék magammal...


Akik beszélnek róla, azok csak fel akarják magukra hívni a világ figyelmét. Pár kivételtől eltekintve soha nem teszik meg...

2014. jan. 19. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!