Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Visszatérő rémálmok ellen mit...

Visszatérő rémálmok ellen mit tehetnék? Mindig ugyanazt álmodom, nem tudom miért és mit tehetnék egyáltalán?

Figyelt kérdés
Mostanában mindig ugyanazt álmodom: valaki kopogtat az ajtón), odamegyek hogy kinyissam, de nem áll ott senki, és ez valahogy "halálra rémít" és felriadok. Ami furcsa még hogy nem csak itthon történik meg ez (mármint a kopogás), hanem volt már munkahelyen, nagyim házában, a régi házunkban is csak úgy ott vagyok és kopogtatnak... Mire utalhat ez vagy mit tehetnék hogy megszűnjenek?
2014. jan. 22. 12:31
 1/3 anonim ***** válasza:
24%

Az álom a legtöbbször az hogy, a tudattalan selejtezi a felesleges információkat. Ha visszatérő az álom, azt jelenti, hogy az információ túl erős, sikertelen a selejtezés. Ne feledd, az álom a leggyakrabban szimbolikus jelentésű.

Ilyenkor segít egy lelki nagytakarítás. Miként? Nézd meg a YouTube-on az "Út a nyugalomhoz, a lelki egészséghez" című sorozatot.

2014. jan. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
51%
Nekem volt egy visszatérő álmom, hogy bent ragadok a liftben, lezuhanok a lifttel... nem értettem,hogy miért, mert egyáltalán nem félek a liftezéstől, majd segítséggel rájöttünk, volt egy nagyon rossz élményem ami lifttel volt kapcsolatos, azután soha többet nem álmodtam erről!
2014. jan. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A visszetérő rémálmok a lelkednek azon üzenetei, hogy valamely mélyben levő pszichés trumát, problémát stb. nem tudsz megoldani. Semmi köze ahhoz, hogy nappal mit látsz, vagy mitől félsz.


Az egyik igen jó módszer - és pszichiáter által ajánlott módszer! - a rémálmok feloldására, hogy este odakészítesz az ágyad fejéhez egy ceruzát/tollat és egy kis füzetet. Amikor felriadsz, AZONNAL írd le, amit álmodtál, bármilyen rondán is írsz, mert álmos vagy, nem számít. Ha csak annyira vagy magadnál, hogy egy-egy szót leírj, az is jó.


Előbb-utóbb rá fogsz jönni magad, hogy mi a baj és hogyan lehet megoldani. Ha nem, és esetleg plusz tünetek jönnek hozzá, akkor érdemes egy kis, időleges, támogató szaksegítséget kérni. (Nem kóklertől, csakis szakembertől!)

2014. jan. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!