Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Közel egy éve VISSZATÉRŐ...

Közel egy éve VISSZATÉRŐ RÉMÁLOM ellen mit lehetne tenni? (16 éves lányról van szó)

Figyelt kérdés

Kedvesemnek (lány, 16) közel egy éve ugyanazon visszatérő rémálma van havonta 1-4 alkalommal. Ebben a 7 éves huga hal meg. Rednszerint fel is ébred rá.

Ismerettségi körében nem történt semmi tragédia, huga egészséges. Nem horror-mániás, nem öldököl számítógépes hátékokkal, semmi hasonló...

Mi lehet a kiváltó ok? ÉS A LEGFONTOSABB KÉRDÉSEM: mivel lehetne orvosolni a problémát? (szigorúan gyógyszerek és hasonló szarok nélkül)


2010. dec. 30. 01:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Először is nagyon szerencsés a barátnőd, hogy ennyire törődsz vele amiből látszik mennyire szereted.

Szerintem ennél a folyamatos visszatérésnél az is közre játszhat, hogy már benne van az a félelem, hogy nem szeretne ezzel álmodni és természetesen, amire sokat gondol az ember vagy amitől retteg, esetleg nagyon szeretné azzal a dologgal álmodik.

Nekem a nyáron volt egy időszakom, amikor heti több alkalommal, azt álmodtam hogy a barátommal sétáltunk éjszaka a sötét utcán és a földből a már nem élő rokonaim támadtak fel...mindig ezen agyaltam, hogy miért lehet ez és hogy nem szeretnék ezzel álmodni ismét és mégis mindig bekövetkezett. Aztán próbáltam nem erre koncentrálni és azóta nincsenek ilyen álmaim.

Jobb ötletem nincs, de remélem ez segít :)

18L

2010. dec. 30. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1 ev hosszu ido, talan orvoshoz kellene fordulni.
2010. dec. 30. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Viccesen hangozhat, de ha elmondja magában párszor napközben vagy lefekvés előtt, hogy márpedig nem lesznek rémálmaim és visszatérő álmaim, hanem nyugodtan fogok aludni, akkor ez be fog válni. Nem is hinnénk, hogy az akaratunkkal miket tudunk befolyásolni. Egy próbát mindenképpen megér.


Habár nem pontosan ez a téma, de kapcsolódik hozzá, hogy én régen egyáltalán nem emlékeztem az álmaimra, és olvastam neten ezt a praktikát. Kipróbáltam (elmondtam magamban párszor, hogy az álmaimra emlékszem), és működött.

Remélem megoldjátok ezt a problémát :)

2010. dec. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem lássa pszichológus az a legjobb elvégre szakember és ez az ő szakterületéhez tartozik.
2011. febr. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja még ezt az oldalt szoktam ajánlani lent a link. Itt 45 szakterület, 58 szakorvosától lehet kérdezni bármit. Ők a szakemberek. Van pszichológus is köztük.


[link]

2011. febr. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!