Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki lehet gyógyulni Asperger-sz...

Ki lehet gyógyulni Asperger-szindrómából?

Figyelt kérdés
Mert én gyakorlatilag tünetmentes lettem 20 éves koromra. A pszichológus hebegett valamit, hogy akkor rossz volt a diagnózis, mert Aspergerből nem lehet kigyógyulni. Most akkor mi van???

2014. jan. 22. 20:54
 1/7 LamboLover ***** válasza:
Szerintem bizonyos mértékig ki lehet gyógyulni. Legalábbis anyámon ezt tapasztalom. Bátyám viszont a másik véglet. Ő nem tudom lesz-e valaha más.
2014. jan. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Nem lehet kigyógyulni, de meg lehet tanulni kompenzálni. A gyermekem most 7 éves, és már most alig van tünete (pedig pár éve még rengeteg volt), kívülálló nehezen mondaná meg róla, hogy aspi. A pszichiáter, aki diagnosztizálta, azt mondta, hogy felnőttkorra teljesen megtanul - idézem - IQ-val kompenzálni.

(Azért hozzá kell tenni, hogy a gondolkodás még aspi marad, max. nem veszik észre, illetve az aspiknak több erőfeszítésébe telik "normálisnak" látszani, mint a neurotipikusoknak. A pszichológusok többsége meg eleve nem ért az Aspergerhez.)

2014. jan. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! Az én bátyám Aspergeres és hát nekünk speciel nagyon nehéz volt őt kezelni egészen 18 éves koráig, pedig egy nagyon összetartó és szerető család vagyunk. Nagyon sok "stiklije" volt,amit sokszor én szívtam meg.(bizonyos hangokat nem bír elviselni pl suttogás, apám hangja, teli szájjal való beszéd. Ha egy közösség valamit közösen csinál akkor ő direkt nem csatlakozik be, számítógép függőség...stb)

Az idegessége néha rajtam csapódott le, de már kiskoromban is tudtam- vagy csak hozzászoktam-hogy erről ő nem tehet és toleráltam valahogy. Eközben nagyon is szerettük egymást és sokat játszottunk együtt! Mivel akkoriban apám öngyilkos lett, ő volt az apaképem 3 évig.( 5-8 éves koromig)


A LÉNYEG az, hogy az Asperger szindrómából nem lehet kigyógyulni, mindig látszani fog rajtad, hogy picit más vagy. A pszihológusod -már ne haragudj-de valószínűleg be akar etetni, hogy ő majd kigyógyít ebből, holott ez lehetetlen. Viszont nagyon magas életszínvonalat lehet elérni! Egyébként, ha körülnézel az utcán, egy csomó emberen látod, hogy bizony, hogy úgy fogalmazzak: senki sem "normális" ;)

Én pl látom a szellemeket, szinesztéziám is van, karöltve indigó személyiséggel. De ezektől nem kell félni, vagy utálni, hanem kezelni kell megtanulni!

Az én bátyám pl az FSZK-nál dolgozik, szociológiai kutatómunkákat végez. Nem tudom, ismered-e ezt a szervezetet, de azért belinkelem:

[link]


Remélem tudtam segíteni neked!

2014. jan. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazság szerint a pszichológusom sose mondta, hogy ez gyógyítható, sőt, azt verte a fejembe, hogy lehetetlen megváltozni. És pontosan visszamondva azt, amit mondott utolsó találkozásunkkor: "valami diagnózist rád kellett akasztani, mert évekig nem tudtunk mit mondani rád" szóval valójában lehet, hogy nem is voltam Aspergeres?

Fura az egész ügy. Én kétszer törtem meg. Egyszer, amikor kiderült, hogy évekig titkolták előlem a diagnózist, és hogy ez a diagnózis. Másodszor akkor, amire végre összeszedtem magam, hogy valójában nem is voltam Aspergeres, mert közbe addigra a pszichológus "nem tudsz változtatni" hozzáállás rámerőltetése tönkretette a kamaszkorom.

Lehet, hogy nem kéne feszegetnem a témát, mert már úgy érzem én is, hogy hibás volt a diagnózis annak idején. Ezt elfogadtam, és igyekszem huszonévesen normális életet élni, ami sikerül is. Nem hiszem, hogy egy harmadik traumát is túl tudnék élni, hogy akkor most mégis Aspergeres vagyok...

2014. jan. 24. 11:39
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az Asperger nem betegség, hanem egy "állapot". Gyógyítani nem lehet, de ahogy előttem is írták, az ember idővel többé-kevésbé megtanulja kompenzálni a dolgait. Beleroppanni nem kell, ha valaki megtudja, hogy Aspergeres. Én inkább örültem, hogy végre megtudtam, miért vagyok sok mindenben "más", mint a többi. Válaszokat kaptam. Szerintem így könnyebb, mintha nem tudnám a diagnózist.
2014. jan. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

Az Aspergerrel csodásan lehet élni, legalább érted, hogy miért vagy picit más.

Viszont ez nem jelenti azt, hogy nem lehet fejlődni, megtanulni kompenzálni az ebből adódó hiányosságokat (plusz rengeteg előnye is van!).

Az én ars poeticám ezzel kapcsolatban (valahol olvastam): az Asperger nem kifogás, hanem kihívás.

Én ebben a szellemben nevelem az Aspergeres gyermekem, és csodálatosan megtanulta kompenzálni a hiányosságait, és profitálni az előnyeiből. Sőt, előfordult, hogy a hátrányból kovácsolt előnyt. Pl. egy aspinak ugye rohadt nehéz a metakommunikáció. Lánykám viszont az utóbbi időben színjátszással foglalatoskodik, és tudatosan megtanulta a nonverbális eszközök alkalmazását. Játszott már némajátékban főszerepet - több kívülálló szerint nagyon meggyőzően. Szóval lehet a hiányokkal is dolgozni, érdemes is.

Viszont amit írsz - bűntudat, önmagad hibáztatása - azzal mindenképpen kellene dolgozni a pszichológussal, teljesen függetlenül az Aspergertől. Ugyanis az Aspergeresek is ugyanolyan érzésekkel küzdenek, mint bárki más, ugyanúgy lehetnek lelki bajaik. (Én is hordtam a lányom egy időben pszichológushoz és sokat segített.)

2014. jan. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A jelenlegi tudományos álláspont szerint nem lehet. De lehet, hogy a tudósok tudják rosszul, úgyhogy azért megtörténhet.
2014. jan. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!