Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzem magam depressziósn...

Miért érzem magam depressziósnak, amikor nincs párom, vagy amikor van, de már régóta együtt vagyunk, és miért fásulok be, veszem át a csaj stílusát, ergo elvesztem a férfi tekintélyem?

Figyelt kérdés
Félek kapcsolatokba kezdeni, mindig féltem a csalódástól. Depressziósnak érzem magam csomó dolog nem nagyon mozgat, nagyon nehezen megyek ki, bár sokszor szoktam, hogy ne legyek antiszoc, de mindig szorongok meg kényelmetlenül érzem magam. Júniusban összejöttem egy lánnyal, mert már annyira tepert, hogy nem bírtam nemet mondani. Tök jó volt minden, majd amikor fél év után kidobott, ismét tökre rosszul érzem magam, iszonyatl ehangolt és értelmetlennek érzem az életem. Hogy lehet ezen segíteni, és ez milyen betegség lehet?
2014. jan. 25. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is depresszió lehet. Az én esetem is hasonló: nagyon sokáig próbálkoztam teljesen hiábavalóan csajoknál, és nemigen voltak sikereim, mert azt hittem, egy lánynak az kell, hogy szerelmet valljanak neki. Futottam a csajok után, úgyhogy nem csoda, hogy nem sikerült.


Mostanában belemélyedtem egy kicsit a témába, és megtanultam egy-két dolgot. Tudom, hogy az egész leginkább belső játék kérdése, hogy a nők a sikerhez, dominanciához, titokzatossághoz vonzódnak, hogy magamat is szeretnem kell, és hogy nem szabad érzelmeskedni. De érdekes módon ezzel együtt sem érzem közelebb magam a dologhoz. Nem bírom elfogadni magamat, és engem sem motivál nagyon semmi. Az utóbbi időben csak olyanba kezdtem bele, ami minimális erőbefektetést igényel; nem versengek, nem rivalizálok, nem törekedem igazán, hogy rám is felfigyeljenek. Azt vettem észre, hogy nem tudok szerelmes lenni. Úgy érzem, megtudtam, hogy mik a sikeres szerelem szabályai, hogy kikhez vonzódnak a lányok, és ezek alapján a szabályok alapján nekem egyszerűen nincs esélyem a játékban. Mintha nevezni akarnál egy olyan versenyre, ahova a fizikai paramétereid alapján nem kerülhetsz be.


(Egy kis olvasnivaló: [link]


Szóval tökre meg tudlak érteni, mert én is tudom, milyen ez a fajta motiválatlanság. A tanácsom: iskolapszichológus (gondolom, diák vagy).

2014. jan. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
mert a kapcsolat okozta változás élményét használod antidepresszánsnak
2014. jan. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mindkettőtöknek igaza van. Iskolapszichológus nem játszik, felsőoktatásban tanulok már, 21 éves vagyok, de már járok pszichológushoz. Eddig nem sok eredménnyel. Főleg, hogy ezt ez a kapcsolatom előtt kellett volna.
2014. jan. 28. 19:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Mindenesetre örülj neki, hogy legalább már volt kapcsolatod; van, aki még erre a minimumra se képes. Ez a tény már önmagában javíthat valamit az önbecsüléseden.


Egyetem amúgy miért nincs pszichológus? Tudtommal szokott lenni...

2014. jan. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
mi az a férfi tekintély?
2014. jan. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Férfi tekintély, hogy a nő néz fel rám, nem én ő rá... Egy nő mindig azt a férfit keresi, akire felnézhet. (Meg akit nehezen tud megkapni/megtartani) Magán főiskola, tudtommal nincs pszichológus. De utánanézek, hátha.
2014. jan. 29. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!