Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen személyiségzavarok vannak?

Kizcar kérdése:

Milyen személyiségzavarok vannak?

Figyelt kérdés

#személyiségzavar #antiszociális személyiségzavar #dependens személyiségzavar #nárcisztikus személyiségzavar #elkerülő személyiségzavar #Passzív-agresszív személyiségzavar #Obeszesszív-kompulzív személyiségzavar #Hisztorikus személyiségzavar #Borderline szeméyliségzavar #Skizotípiás személyiségzavar
2014. jan. 25. 21:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ok, de azok valódi kérdések. A tiéd pedig nem kérdés, hanem válasz. A kérdés olyan, amire valaki választ vár, és nyilván azért nem keres rá, mert a személyes tapasztalatok érdeklik. Én szoktam olyan kérdéseket feltenni, amire rá lehetne guglizni, de érdekel mások véleménye, tapasztalata. Ennél a kérdésnél viszont nem erről van szó, ebben a formában tehát semmi értelme. Vagy van valami, ami a személyiségzavarok kapcsán érdekel? Nekem van pár személyes tapasztalatom, éppen ezért nekem maga a címke az égvilágon semmit nem jelent, mert azzal nem vagyok előrébb... meg szerintem mások sem, mert a személyiségzavarosok egy részének fogalma sincs arról, hogy ő személyiségzavarban szenved. (Bizonyos személyiségzavaroknak sajátossága a tagadás, a projekció. De olyan szinten, hogy még a környezet sem veszi észre. Tudod te pl., hogy egy nárcisztikus hogy el tudja hitetni a környezetével, hogy ő maga rendben van, és aki ebben kételkedik, az a beteg?) Ebben a formában meg mi értelme van a címkének? Ha valakinek problémái vannak, akkor menjen szakemberhez, és ha címkét nem is kap, de legalább rendbejön. Sokkal fontosabb, mint a címke!
2014. jan. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A linkelt oldalak közül egyiken sem teljes a lista. Abc-ben a köv. 11 személyiségzavar létezik:


antiszociáls

borderline

dependens

elkerülő

hisztroinikus

nárcisztikus

obszesszív-kompulzív

paranoid

passzív-agresszív

szkizoid

szkizotípiás


Mindegyik részletezése megtalálható a köv. oldalon, igaz, két részletben:


[link]

2015. jan. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Lehet régi kérdés DE

A LEGIZGALMASABB a BORDERLINE személyiségzavar :D keress rá



#killingstalking #sorrynosorry

2017. dec. 10. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!