Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért irtózom tőle hogy...

Miért irtózom tőle hogy hozzám érjen bárki?

Figyelt kérdés

Nem tudok rájönni mi bajom lehet. Igaz, sosem voltam az az ölelgetős ember, a baráti ölelés sem olyan természetes számomra, szóval az érzelemkifejezés nem az erősségem úgy alapból. Viszont ennyire még sosem éreztem hogy taszítana ha valaki úgy egyáltalán csak hozzám ér. Kezdek aggódni hogyan lesz nekem a jövőben újabb kapcsolatom. A sokadik fiút készülöm elutasítani mert egyszerűen félek kapcsolatba kezdeni, és konkrétan a hideg kiráz ha hozzám ér valaki, hiába randi, meg bármi. Úgy veszem észre sok lánynak tök természetes pl egy csók azzal akivel alakulgat valami, de nekem ez olyasmi amire kizárólag akkor vagyok képes ha halálosan szerelmesnek érzem magam. Eddig egy kapcsolatom volt csak, amióta annak vége azóta tart ez, egyre fokozottabban elzárkózom másoktól annak ellenére hogy direkt próbálom elengedni magam, mégsem megy. Kizártnak tartom hogy újra szerelmes tudnék lenni, és már bűntudatom van amikor teljesen normális kedves embereket taszítok el. Létezik olyan hogy totál frigid lesz valaki egy csalódás után? Nem akarom hogy rámenjen az egész életem, teljesen tanácstalan vagyok és jelenleg nincs pénzem pszichológusra...


21 éves lány


2014. jan. 26. 16:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
Ezt szomorúan olvasom hogy a természetes öleléstől is irtózol...
2014. jan. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ne izgasd magad. Vannak olyan emberek, akik tisztelik mások személyes szféráját. Hidd el, ez jobb, mint az az állandóan tapizós, nyálas, "fraternizáló" fajta.
2014. jan. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Engem sem vidít fel hidd el... ezért is tettem fel a kérdést teljesen tanácstalan vagyok. Egyedül az exem mellett voltam olyan felszabadult egész életemben ilyen téren, hogy engedtem hogy megöleljen és én is vágytam fizikai érintkezésre, tehát nem gondolom hogy alapjáraton lennék elrontva hiszen akkor vele sem működött volna semmi, nemhogy szexuális élet meg minden... Persze nem bújok ki egy baráti ölelésből pl nem ezt írom, de kellemetlenül meg feszengve érzem magam holott szeretem a barátaimat. Most udvarol egy srác, semmi gondom vele tényleg baromi jól elvagyunk meg elhülyéskedünk de amint éreztette hogy többet szeretne egyenesen bepánikoltam... pedig eleinte úgy éreztem nekem is tetszik, és mikor kiderült hogy én is neki, hirtelen már egyáltalán nem éreztem vonzónak inkább ijesztőnek. Nem tudom mitől van ez de ha bárki tud valami okosat mondani nagyon hálás leszek =/
2014. jan. 26. 16:30
 4/13 A kérdező kommentje:
2. válaszoló : nem is ez a gond, csak úgy érzem az esetemben ez már túlmegy azon a normális határon hogy védem a személyes szférámat. Egyenesen irtózom tőle hogy valaha testi kapcsolatot létesítsek egy férfival újra, aki nem a volt barátom hanem valaki más. Pedig nem hiszem hogy még mindig szeretem mert elég csúnyán ért véget és azóta gyűlölöm azt is ha a nevét meghallom.
2014. jan. 26. 16:31
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a csalódástól való félelem miatt kerülöd az intimitást. Az elkerülő kötődés azonban nem egy adott párkapcsolat eredménye, a kötődési mintázatot a szülőkkel (különösen az anyával) való kapcsolat határozza meg, a későbbi események ezen csak minimális mértékben tudnak módosítani. Tehát én ott keresném a helyedben a probléma forrását, kora gyerekkorban...
2014. jan. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

túlságosan félsz a csalódástól :(

és az egészben az a leginkább tragikus, hogy sok tisztességes, rendes nő és férfi fél a csalódástól, és nem tesznek semmit, otthon egyedül szomorkodnak...

úgy elmegy ettől mindig az életkedvem...

22/F

2014. jan. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem igaz hogy nem teszünk semmit kedves utolsó. Egy-két fiúval randiztam már és tényleg próbáltam megadni nekik a bizalmamat a szakítás óta, de amint jött az hogy pl megesett egy csók, bepánikoltam és hátraléptem. Nem gondolom úgy hogy nem próbálkozom, de úgy érzem valahol azt sem szabad erőltetni ami nem megy. Szerintem csak az tudná ezt megtörni ha pl szerelmes lennék valakibe újra, de ilyen nem történik minden nap az emberrel, és sajnos a puszta szimpátia nem bizonyul elégnek a továbblépéshez. De köszönöm a válaszokat, bár kicsit még mindig nem tudok 100%osan egyetérteni mivel nem a csalódástól félek szerintem, főleg hogy az illető tényleg elég megbízható és őszinte velem, csak egyszerűen nem tudom úgy beengedni az életembe mint a volt barátomat. Minden érintésről, gesztusról ő jut eszembe őt látom magam előtt és valami képzavart érzek amikor rájövök hogy egy új ember áll előttem és nem tudok megnyílni neki, nem attól félek hogy csalódok benne, hanem egyszerűen semmiféle vonzalom nem is tud kialakulni mások iránt. Ha a csalódástól félnék akkor már azt jelentené hogy nem közömbös számomra a másik... én viszont azt gondolom mindenki iránt közönyt és taszítást érzek. :/
2014. jan. 26. 22:43
 8/13 anonim válasza:

valamitől mégiscsak félsz... ha nem a csalódástól, akkor valami mástól!

de attól, hogy te úgy gondolod, hogy nem a csalódástól félsz, még lehet, hogy tudatalatt mégis ettől félsz...

6-os voltam

2014. jan. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Á, ez így mondjuk már jó kérdés, egyre bonyolultabb az egész... lehet tényleg akkor járnék a legjobban ha elmennék orvoshoz, de nagyon nincs kedvem erre költeni amit pl sportra meg más egyéb hobbikra szánnék :/ azért köszönöm a véleményt, biztos van benne valami.
2014. jan. 26. 23:28
 10/13 anonim ***** válasza:

Te magától a kötődéstől félsz. És én ismerek olyan elkerülő személyt, aki ugyanezt mondta, hogy kell a bizalom, meg minden, de amikor megvolt a bizalom, akkor is ugyanúgy félt, és nem lett a kapcsolatból semmi.

És ugyanezt mondta: hogy inkább másra költi a pénzt, meg az idejét, mint pszichológusra. Bizony, nagyon nehéz ám szembenézni önmagunkkal, ehhez hatalmas bátorság kell.

(Én pl. megtettem, és tudom, hogy nem egyszerű. De legalább már nem félek a kötődéstől.)

2014. jan. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!