Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen zavar?

Ez milyen zavar?

Figyelt kérdés

Folyamatosan arra figyelek, hogy mit hogyan csinálok, például ha megyek az utcán akkor azon stresszelek, hogy nehogy kiröhögjenek, vagy kinézzenek azért, mert furán sétálok, vagy érdekes mozdulatokat csinálok, esetleg megszóljanak a kinézetem miatt. Beszéd közben is így van, ha beszélgetek valakivel, valakikkel nem tudok megnyílni, mert utána napokig is képes vagyok agyalni azon, hogy mit gondolhattak rólam, vagy nem néztek-e fogyatékosnak stb... azon agyalok, hogy most mit gondolhatott a másik, ezért nem igen beszélek sokat. Ha beszólnak valamit, azt keményen magamra veszem és én is azt fogom gondolni magamról amit mondtak.

Sokszor felveszem magam videóra, vagy hangfelvételre, fotózgatom magam, hogy lássam, hogy hogyan mozgok, beszélek, miért csúfolhattak ki. Nem vagyok képes ilyen helyzetekben kívülről látni magam, nem tudom hogy akkor a szituációban hogy nézhetek ki.


2014. febr. 6. 21:22
 1/2 A kérdező kommentje:
Csak gondolom, hogy furán viselkedhetek
2014. febr. 6. 21:23
 2/2 anonim ***** válasza:
Önbizalom hiány, vagy paranoia.
2014. febr. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!