Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tünetmentes Aspergeres esélyei?

Tünetmentes Aspergeres esélyei?

Figyelt kérdés

Mostanra sikerült elérnem, hogy lényegében tünetmentes lettem az Asperger-szindrómámmal. Csak a nőkkel kapcsolatban jön rám mindig egy kis pánik ismerkedésnél, mert eddig nem is tudtam csajozni. Hol találhatok olyan lányt, akit ez nem zavar? Vannak olyan oldalak, ahol hasonlóan tünetmentesekkel, vagy jobb állapotban lévőkkel ismerkedhetek?

22/F



2014. febr. 7. 16:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy csomó lányt nem zavar. Lényegében olyan lehetsz, mint bármelyik csendesebb, visszahúzódóbb srác, ne parázz rá az ismerkedésre és akkor simán menni fog.
2014. febr. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy tanács: az Asperger nem is annyira az ismerkedésnél okoz gondot, hanem inkább a párkapcsolatban. Pl. hogy nem nagyon érzékeled, mit vár a másik, nem igazán tudsz jól reagálni az igényeire (volt már Aspergeressel párkapcsolatom, és nekem nagyon hiányoztak a spontán megnyilvánulások, amelyek másoknak természetesek). Ezeket is meg kellene tanulni tudatosan kezelni, esetleg a másik fél segítségét kérni, hogy igenis mondja el az igényeit, hogy tudd kezelni (viszont törekedni is kell rá, hogy megadd neki, amire vágyik). Tehát kölcsönös alkalmazkodást igényel.


A kérdésre válaszolva: vannak Aspergeres közösségek, pl. FB-on is. Fiatal felnőtt korra már általában jól kompenzálnak az aspik, szóval jó esélyed van ismerkedni, de szerintem egy empatikusabb nem aspival is ki tudsz alakítani kapcsolatot (ha kölcsönösen segítitek egymást).

2014. febr. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A non-verbális kommunikációban nagyon jónak mondhatom magam, megtanultam ezeket, már én szoktam másoknak ebben tanácsot adni.

A gond igazából az, hogy nem látszik rajtam magabiztosság, és ez sok lánynál taszító.

2014. febr. 7. 22:53
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem a nonverbális kommunikációra gondoltam. Hanem pl. ilyenekre, hogy a párkapcsolatban jólesik, ha felhívsz valakit "csak úgy", minden különösebb ok nélkül. És hasonlók. :)
2014. febr. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A tünetmenteshez én hozzáértettem azt is, hogy az EQ-mat is feljesztettem. Most már normálisnak mondható EQ-m van, ezért az ilyen "ok nélkül telefonálós" dolgok már mennek maguktól :)
2014. febr. 8. 13:27
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez a hozzáállás szerintem csak rontani fog a helyzeten, olvasgasd ezt:


[link]

2014. febr. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Olyan, hogy tünetmentes aspergeres, szerintem nincs. Akkor az nem is Asperger-szindróma. Ezt nem lehet kinőni. A kompenzálás, és a tudatos irányítás, színészkedés segít rázós helyzetekben, de ez hihetetlenül lefáraszt, így van amikor nem megy, illetve vannak rázósabb időszakok.

Ha felvállalod önmagad, és csak azon a téren változtatsz, ahol tényleg kell, azzal jobban jársz.

Némi önámítást érzek én itt. Bocs, ha tévedek.

2014. febr. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Inkább színészkedésnek hívnám, én is azt csinálom szinte mindenhol, de otthon, egy kapcsolatban már nem fog működni - saját tapasztalat. Figyeltem másokat, filmeket, hogy mi a jó és mi a rossz, de nem tudod magadat megváltoztatni, teljesen tünetmentessé tenni, főleg ha egy emberrel akarsz együtt élni. Inkább olyan ember kell, aki elfogad a magad "hülyeségeivel" együtt. Barátság szintjén én már 9 éve megtaláltam azt az illetőt, aki már megszokta a furcsa dolgaimat és elfogadja. Sajnos párkapcsolat terén még nem jött össze, mivel a legtöbb férfi, ha képes is elfogadni az aspergeres tüneteket, nem tudja kivárni amíg megbízom benne, nem érti meg, hogy nekem jóval hosszabb idő kell - akár hónapok -, amíg beengedem a személyes terembe, bizalmamba, ami persze érhető dolog. Ha tünetmentes lettél, akkor vagy saját magadat csaptad be, vagy pedig nem is vagy/voltál aspergeres.

Üdv 23/L

2014. okt. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!