Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, "tünetmentes"...

Zsizsik666 kérdése:

Mit tegyek, "tünetmentes" pánikbeteg voltam, most folyamatosan hányok?

Figyelt kérdés
Rosszul vagyok halálfélelmem van, két hete alig ettem, az utcára sem mentem ki. Rángatózik a karomban több izom is ijen kis rángások és az arcomba is ez van. Csak 2x 0,25 xanaxot szedek, egyiket reggel, másikat este. Eddig semmi bajom nem volt két éve, ez így jól be van állítva ez a gyógyszer, most meg furcsa gondolataim vannak. Be vagyok fordúlva legszivesebben meghalnék már. Azóta vagyok így, hogy a férjem rám akarta erőltetni, hogy mindenképpen menjünk el magán pszichológushoz pszichoterápiára. Régen voltam, de nekem nem használt. Futni szoktam és biciklizni eddig ez bevált meg sétálni, ha van rá alaklom a természetben. Nem értettem minek olyan sűrgős elmenni pszichoterápiára. mikor semmi bajom nem volt. De most, hogy ez szóba került én folyamatosan rosszul vagyok, utáltam oda járni, testvéremmel meditálunk, és az eddig jó volt. Mert ketten csináljuk, van hogy kazettára. Van hogy besegít egy természetgyógyász ismerősöm is. Ez eddig jól működött. Bocs a zavaros gondolatokért, csak a hányinger kínoz, ver a szívem, mert mindig a férjem akarata van, megsértődik ha nem megyek el a pszicoterápiára. De ha nem mondja hogy menjek akkor valószínű nem leszek rosszul. Mert mikor megemlítette ezen agyaltam és már akkor mentem hányni, vert a szívem, vérnyomásom 180/90 vettem be xanaxot és vérnyomáscsökkentőt de nem megy alább 150-nél a felső érték az a legmagosabb.
2012. júl. 27. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:

A "tünetmentes" pánikbeteg nem létezik, csak a buta és kényelmeske orvosok fejében. Számukra a legyógyszerezés az egyetlen út, lefojtják a problémákat és jónapot.

Klasszikus értelemben nincs is pánikbetegség, csak pánikrohamok vannak.


A férjednek nagyon igaza volt, hogy pszichiáterhez vitt, mert a pánikrohamok mindig csak tünetei valaminek, ami a mélyben van.


Nem élhetsz örökké Xanax-on! Nagyon jó ötlet a pszichiáter, és jó volna neki beszámolni arról, hogy milyen tüneteid vannak most.


A férjednek még annyit: NEKED kell eldöntened, hogy kell-e neked a terápia, vagy sem. Senkit nem lehet terapizálni, aki nem akarja.

2012. júl. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A pszichiáter gyógyszert ír fel ha jól tudom és ez megtörtént el voltam vele és nem is mindig rendszeresen szedem. Van olyan, hogy fél évig nem kell. Más meg egész életében ezen él, na és? Ha így tudja megoldani az életét? Én így tudom megoldani az életem hogy néha legalább kell de van amikor rendszeresen. Próbáltam gyógyszer nélkül nem ment másrészt a kardiológus is javasolta szóval van más bajom is amire kell.
2012. júl. 27. 19:31
 3/8 anonim ***** válasza:

Szedjél Omega 3-at, durva mennyiségű B-vitamint és menj ki a napra!

A férjeddel meg beszéld meg hogy el fogsz menni, de nem most, hanem amikor te jónak látod.

2012. júl. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Csak nem értem minek kell ebbe beleavatkoznia, mikor nagyon rosszul voltam, akkor nem segített, most meg mindenáron "segíteni" akar, amikor jól voltam. Amikor rosszul voltam elmentem volna, de akkor csak ordított velem. Akkor még rosszabbul lettem, egyedül láballtam ki az egészből, és kerestem meg a megoldást.
2012. júl. 27. 23:53
 5/8 A kérdező kommentje:
Ráadásul szeretnék én magamnak keresni szakembert, nem feltétlenül azt akire ő gondol hogy jó lenne nekem. De ezt sem lehet. vagyis később mikor összeszedném magam ehez ahogy az utolsó írta. Aludni sem tudok már.
2012. júl. 27. 23:57
 6/8 anonim válasza:
24 éves vagyok.Egy éve dignosztizálták nálam a pánik betegséget, ami társult generalizált szorongással. Nekem a pszihiáter kikérdezések nélkül felírta a napi 1 szem Rexetint és a 3x1 0,5-ös Frontint. Szépen az előírtak szerint elkezdtem szedni is a "gyógyszereket". Másnapra az ágyból se tudtam kikelni se enni.Csökkentetettem a Frontint 2x1-re.De ezután se volt jobb. Besàrgultam...stb. A házi orvosunknak rögtön jeleztem, de nem csinált semmit. Igy a Rexetint magamtòl vettem visszább fél szemre. 2 hónapig így szedtem. De a pszihiáter azt mondta emeljem vissza a napi 1-re a Rexetint. Mihelyst bevettem a gyógyszert szívritmus zavart mutatott a vérnyomásmérőm. Abba hagytam a kezelést. Úgy döntöttem megpróbálok harcolni ellene.Max akkor veszek e Frontint, de azt is csak 0,25-öst mikor érzem, hogy jön a roham. Időszakokként ugyan szorongok és a frontokat is megérzem, de nem hiszem, hogy ha rászokatom a szervezetem a gyógyszerekre akkor jobb lesz. Sőt csak függővé tesz és a végén nem is fog hatni. Próbálj meg másokkal beszélgetni és erősen elterelni a negatív gondolatokat!!
2012. júl. 28. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy akkor nem hat, akkor én is szünetet tarotk ha jobban vagyok, de van amikor elviselhetetlen és pl. 1-2 hónapig rendszeresen szedem. Aztán vanhogy fél évig nem. Csak pl. kétszer fél év alatt. Nekem nem mondták hogy emeljem ezt már én csökkentettem magamnak nem szóltak bele. Álltalában az estit is elhagyom, stb szóval változó nagyon. amúgy sem használna ha rendszeresen venném be akkor meg minek. vagyis lehet ez már rendszeresnek számít, nemtudom, szerintem még nem az ha hónapokig elvagyok nélküle és nem viccből szedem hanem csak ha rosszul vagyok.
2012. júl. 28. 09:17
 8/8 A kérdező kommentje:
Meg kardiológus is javasolta.
2012. júl. 28. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!