Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valakinek kettős személyisé...

Ha valakinek kettős személyisége van előfordulhat, hogy az egyik személyiség megerősödik, és teljesen elnyomja a másikat?

Figyelt kérdés

2014. febr. 8. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Van egy alapszemélyiség és a mellék(ek). Az egyik mindenféleképpen dominánsabb. Valószínű, hogy az alap. De egy pszichológus szakmai tudása többet tudna mondani.
2014. febr. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De olyan lehet, hogy a mellékszemélyiség egy idő után elnyomja az eredetit?
2014. febr. 8. 16:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Ideiglenesen lehetséges, de nem tartom valószínűnek, ugyanis a multiplex személyiség azért alakul ki, mert bizonyos dolgokat az egyén nem tart vállalhatónak önmagával kapcsolatban, ezért ezeket kihasítja magából és új személyiség(ek)be helyezi a nemszeretem tulajdonságokat. Tehát az énidegen tulajdonságokat távolítja el magától hasítással. Ez egy elhárító mechanizmus, és nehezen elképzelhető, hogy az énidegen személyiség az identitás részévé válna, elnyomná azt. Maximum időnként felülkerekedik, de hosszú távon nem tartom elképzelhetőnek (sokkal inkább azt, hogy újabb és újabb személyiségek jönnek létre).
2014. febr. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. febr. 9. 10:30
 5/7 anonim ***** válasza:
Olyat olvastam egy blogban, hogy az egyik új személyiség elpusztította az eredetit. De ott is több maradt, csak az egyiket "tüntette el" egy másik.
2014. febr. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 53gr3ii W33D válasza:
Arra az eshetőségre mindenképp fel kell készülni, viszont a domináns részt mindenféleképpen csak valami olyasmi tudja megváltoztatni, ami, teszem azt érzelmi megrázkódtatásnak minősíthető. Tehát előfordulhat, de annak erős oka is kell, hogy legyen.
2014. febr. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy agresszív alter valószínűleg erősebb mint a main,egyébként én multiplex vagyok és a másik személyiségem érdekes módon erősebb nálam mint testileg mint lelkileg és még is én dominálok a hétköznapokba.
2014. dec. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!