Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért hazudják a pszichiáterek...

Miért hazudják a pszichiáterek hogy az antidepresszánsok nem okoznak függőséget?

Figyelt kérdés
2014. febr. 11. 20:55
 1/9 anonim válasza:
Bizonyos antidepresszánsok talán nem.Én legalább is nem szoktam rá a citromfű teára :)
2014. febr. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szedtem antidepresszánst és nem okozott függőséget, elég könnyen hagytam abba.

Egyébként minden pszichoaktív szer esetében megkülönböztetnek FIZIKAI és PSZICHÉS függőséget. És az előbbi a gond, a másodikkal meg lehet küzdeni. Fizikai függőséget azonban nagyon kevés szer okoz (még a drogok között is), gyanítom, az orvosok erre gondolhattak...


De ismétlem, én egyáltalán nem ragaszkodtam az antidepresszánshoz, és valószínűleg ezért is nem alakult ki bennem semmiféle függőség.

2014. febr. 12. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálam nem az antidepresszáns, hanem egy benzodiazepin szedatív szer okozott függőséget.
2014. febr. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Miből gondolod, hogy egy pszichiáter szakorvos hazudik neked?

Mellesleg ha a gyógyszert előírás szerint szeded az orvos által meghatározott ideig, nem is szoksz rá. Ugyanis a gyógyulás utolsó fázisa a leszoktatás a szerről. Csak sokan már előbb önkényesen abbahagyják a szedését.

2014. febr. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem hazudják. A modern antidepresszánsok nem okoznak függőséget. Hacsak azt nem nevezed függőségnek, hogy ha abbahagyod a jogosan szedett antidepresszánst, akkor utána rosszabbul leszel. Az antidepresszáns nem úgy gyógyítja a depressziót, mint az antibiotikum a bakteriális fertőzést, hanem pótolja azt a hiányzó anyagot a szervezetben, amit a szervezet maga nem tud előállítani (vagy nem eleget - de ez már részletkérdés). Persze, mint minden gyógyszernek, lehetnek/vannak mellékhatásai, de ez már egy másik téma lenne.
2014. febr. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nagyobb baj az, hogy nem akarják vagy nem tudják megoldani azt a hibát, ami miatt gyógyszert kell szedni. Inkább a nem akarják verzió van. Nem is inkább, mivel biztosan tudom.
2014. febr. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

" Nagyobb baj az, hogy nem akarják vagy nem tudják megoldani azt a hibát, ami miatt gyógyszert kell szedni. Inkább a nem akarják verzió van. Nem is inkább, mivel biztosan tudom."


Ööö, bizonyos pszichiátriai kórképek neurokémiai problémákra vezethetőek vissza, arra kíváncsi vagyok, hogy az ezós/nyúédzses/szcientes szakértők hogyan kezelnék azt puszta terápiával...

2014. febr. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
72%
olvasd el Szendi Gábor oldalán az ide vonatkozó cikkeket. Saját tapasztalatból tudom, hogy igazat mond. Az orvosoknak nem érdekük, hogy azt mondják függést okoz, mivel ebből élnek, hogy gyógyszert írnak fel. Amúgy nem mind okoz függést, de a legtöbb igen. Pl a venlafaxin, amit én szedek, az nagyon addiktív, pár óra után rosszul vagyok, de erről már más is írt itt, nekem is ugyanaz. Angliában pl gyűjteniük kell az adatokat az orvosoknak, nem csak a klinikákon tesztelik a gyógyszereket, hanem utána is felírják a mellékhatásokat, amit a beteg elmond és összesítik, majd nyilvánosságra hozzák. Érdemes külföldi oldalakat olvasni. Ezt is Szendi Gábor oldaláról tudtam meg és tapasztaltam is a neten, h tényleg sokkal több adat van angol nyelven, ami hivatalos...
2014. febr. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálam sem okozott függőséget, pedig elég sokáig szedtem, szorongásoldóval együtt. Addig kell szedni, amíg az agy kémiai egyensúlya nem áll helyre, amit a gyerekkorban elszenvedett sérelmek, vagy a fel nem dolgozott konfliktusok borítottak fel. Nálam inkább a gyógyszer(ek) kezdeti szakaszában voltak mellékhatások, de mivel azzal a gyógyszerrel másnak is voltak ilyen jellegű gondjai, az én pszichiáterem annyira kíváncsi volt ezekre a tünetekre, hogy képes volt elkezdeni szedni egy rövid ideig, hogy fogalma legyen róla. Ha olyan veszélyesek lennének, valószínű, hogy ezt nem tette volna meg.
2014. febr. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!