Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy pszichopata vagy szociopat...

Egy pszichopata vagy szociopata képes meggyógyulni teljesen?

Figyelt kérdés
Nem igazán találtam gyógyulásról szóló beszámolókat.

2014. febr. 12. 17:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sztem nem. És ezek a személyek nem is érzik magukat betegnek. Aki kegyetlen, érzéketlen, azon mit lehetne kezelni?
2014. febr. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy pszichopata soha.


A szociopata csak akkor, ha nagyon okos vagy nagyon szép (terápia közben ezekbe lehet kapaszkodni), és motivált a gyógyulásra, valamint talál egy kiváló pszichiátert.

2014. febr. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor mit lehet tenni egy pszichopatával?
2014. febr. 13. 11:17
 4/7 anonim válasza:
Én hallottam már olyan pszichopatáról aki börtön lét után. Meggyogyúlt,férjhez ment, gyereket szült stb.
2014. febr. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

sok pszicho nem feltétlen kártékony.

de filmekben sokat foglalkoznak ezzel a témával és ahogy én észrevettem ha a gyógyulás nem is jön össze,de a felismerés a hajlamaik más irányba terelése szokott megoldást nyújtani.

pl most legutóbb a solomon kane filmben volt ez,ahol a gonosz tömeggyilkos számvetést készített és utána már csak gonoszokat ölt és ártatlanokat mentett védelmezett.

de a nincs bocsánat főhőse is ilyen karakter őt viszont tekinthetjük gyógyultnak.

2014. febr. 21. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Robert Hare Kímélet nélkül c. könyvében ezt írja:


"A pszichopaták bűnöző tevékenysége átlagosan körülbelül 40 éves korukig jelentős marad, azután meredeken csökken. Ez a csökkenés drámaibb a nem erőszakos, mint az erőszakos bűncselekmények esetében.

Mivel magyarázható az antiszociális magatartás lecsendesedése, amely sok pszichopatánál élete derekán bekövetkezik? Több valószínű magyarázat is született erre: „kiégnek", érettebbé válnak, belefáradnak a börtönéletbe és a törvénnyel való összeütközésbe, új stratégiát dolgoznak ki a rendszer legyőzésére, találnak egy megértő társat, átalakítják a magukról és a világról alkotott képüket, és így tovább.

...

...számos esetben továbbra is ugyanolyan alapvető személyiségvonásokkal bírnak,... vagyis én-centrikusak, sekélyesek, manipulatívak és kegyetlenek maradnak. A különbség annyi, hogy megtanulták olyan módokon kielégíteni szükségleteiket, hogy azok nem annyira durván antiszociálisak, mint azelőtt. Ez azonban nem azt jelenti, hogy magatartásuk morális vagy etikus lenne."

2014. febr. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Fenti vagyok, szintén a R. Hare könyvből:


"A kezelési programok széles körű értékelését követően William McCord szociológus arra a megállapításra jutott: „Az élet korai szakaszában tett kísérletek, hogy az egyént eltérítsük pszichopata magatartási mintázatától, eddig általában nem jártak sikerrel."

...

A pszichopata kamaszok attitűdjei és magatartásformái ugyan javulást mutattak a program során és azután is, azonban ahogy telt az idő, úgy múlt el a program hatása.

...

Ha nagyon korai életkorban alkalmazzuk őket, ezek a programok hasznosak lehetnek a „bimbózó pszichopaták" magatartási mintázatának módosításában, talán azáltal, hogy csökkentik az agressziót és az impulzivitást, és olyan stratégiát tanítanak a számukra, amely révén szükségleteiket proszociálisabb módon elégíthetik ki.

...

Gyakorlatilag a pszichopaták kezelésének eredményességével kapcsolatos összes bizonyíték olyan programokra alapozódik, amelyek börtönben vagy pszichiátriai intézetben lévő, vagy a törvénnyel összeütközésbe került emberekre irányulnak. E programok közül sok intenzív és jól átgondolt, valamint meglehetősen jó körülmények között zajlik. És még így is hatástalan. Még ha valamelyik program sikeresen meg tudná is változtatni a pszichopaták attitűdjét és magatartását, akkor sem lehetne alkalmazni arra a sok millió pszichopatára, akik nincsenek börtönben, és nem vesznek részt bíróilag elrendelt kezelésben.

Jóformán vagy egyáltalán semennyi esély sincs rá, hogy az utcai pszichopaták valamelyikének valaha is akár csak megfordulna a fejében, hogy részt vegyen egy ilyen programban. A társadalomnak pedig nincsenek eszközei, amelyekkel kényszeríthetné őket.

...

...a pszichopaták kitűnően érzik magukat a bőrükben, és semmi szükségét nem látják a kezelésnek..."

2014. febr. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!