Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Már nem segít a pszichológus?...

Már nem segít a pszichológus? Ideje lenne gyógyszert szednem?

Figyelt kérdés

Lassan egy éve járok pszichológushoz erős szorongás, pánikroham, önbizalomhiány és önértékelési problémák miatt. A legrosszabb ezek közül a szorongás, ami a terápia alatt viszonylag csökkent, viszont az elmúlt egy hónapban megint erősödött. Az utolsó alkalommal (3 hete), amikor terápián voltam a pszichológusom azt mondta, hogy talán gyógyszert kellene szednem. Én persze nem akarok, mert elég fiatal vagyok és nem akarom leélni úgy az életem, hogy gyógyszereket szedek. Tudom, hogy könnyebb lenne tőle az életem, de egyszerűen nem tudom elfogadni, hogy a barátaim, a testvéreim nyugodtan, szorongás, idegeskedés mentesen letudják küzdeni a problémáikat, én viszont képtelen vagyok erre. Most a héten viszont nagyon eldurvultak nálam a dolgok. Amúgy is ki voltam egy kicsit lelkileg és most pedig járnom kell a kórházba, mert volt egy kis beavatkozásom és azt kell kezelni. Én teljesen kikészültem a héten: szorongtam, nagyon durván, egyáltalán nem ettem, ittam, teljesen ki voltam lelkileg és testileg is. Pénteken már annyira összetörtem, hogy a lábamon is alig bírtam megállni. Persze mindezt a családom előtt eltitkoltam, nem akartam, hogy aggódjanak. Én nem akarok gyógyszert szedni, de félek, hogy emiatt a szorongás és folytonos idegeskedés miatt egyszer lesz valami fizikai betegségem, vagy, hogy tönkre megyek benne. Minden miatt aggódom, kicsi dolgokból is nagyot csinálok és tudom, felfogom, hogy lazábban kellene vennem a dolgokat, de egyszerűen nem megy. Akármit csinálok, nem tudok megnyugodni és most, hogy el kellene kezdenem a különálló életem: munkát keresnem, elköltöznöm itthonról (ezekre vágyom a legjobban) félek, hogy nem fog menni, mert gyenge leszek hozzá. Mit tegyek hogy ne kelljen gyógyszert szednem, de mégis jobban legyek? Hogyan vegyem lazábban a dolgokat?

22/L


2014. febr. 15. 22:09
 1/8 anonim ***** válasza:
A gyógyszerszedés nem azt jelenti, hogy örökre gyógyszert kell majd szedned. Tűzoltásnak javasolja a pszichológus gondolom, mert olyan állapotban vagy, hogy nem tudsz már a terápiában sem fejlődni. Időnként ez előfordul, hogy egyszerre pszichológus és pszichiáter kezeli a beteget, a pszichiáter gyógyszert ad, hogy terápiára alkalmas állapotba kerülj.
2014. febr. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Próbálj meg napi szinten sportolni, mert az boldogsághormont szabadít fel az agyban. Olyan hatású, mintha antidepresszánst szednél. Szedjél Neuroptimot és Valeriána relaxot. Ha ettől nem érzed magad jobban, akkor kellene szedned valami nyugtatót pár hónapig. Én egy gyógyult pánikbeteg vagyok, és tudom milyen betegség ez. Ha már nem tudsz enni, az baj, akkor kell a kezelés.
2014. febr. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kimondta, h örökre. Én felevig szedtem és azóta nincs is az a fajta szorongasom, mondjuk azóta pánikbeteg lettem. Leszokasnal voltak elvonási tüneteim de semmi mellekhatasa nincs a gyógyszernek.
2014. febr. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kiképzett terapeuta a pszichológusod? Milyen módszerrel kezel? (beszélget, kognitív, hipnózis, integratív, stb.?)
2014. febr. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves utolsó: az ambuláns lapomra kognitív terápia van írva, de őszintén szólva ciki, nem ciki, nekem fogalmam sincs, hogy mi, mit jelent. Egyébként nagyon megvagyok vele elégedve. Sokat segített, a szorongásom is volt egy időszak, amikor teljesen elmúlt. Igazából van egy probléma, ami a gyerekkoromhoz vezethető vissza és sajnos ezidáig nem tudtam még feldolgozni. Ő és persze én is azt mondom, gondolom , hogy nagymértékben emiatt a dolog miatt vannak ezek a problémáim. Próbál, akar, látom rajta, hogy szeretne nekem ezen a dolgon segíteni, de sajnos én még mindig nem tudtam feldolgozni, felfogni a dolgot. Érzem, hogy lassan megtörök és utolér ez a rossz emlék. Emiatt is akarok még várna, hátha összeomlok (az én esetemben valószínű, hogy ez lenne a gyógyír), kiengedném az érzelmeit és végre jobban lennék. De sajnos annyira elnyomtam évek óta az érzéseimet, hogy most komoly gondot okozz felvállalni azokat. Pl: 6 éve nem sírtam, pedig érzem, hogy már rám férne és jót tenne, mégsem megy akármilyen rossz dologra is gondolok.

2014. febr. 15. 23:32
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsó alkalommal 3 hete voltál nála? Milyen időközönként jársz? Heti 2x, de legalább 1x kéne járni ahhoz, hogy érdemlegesen fejlődni tudjál.


A kognitív viselkedésterápia tudtommal azt célozza meg, hogy a berögződött viselkedésmintázatokat változtassa meg valamilyen módon. De pontosabbat nem tudok. Nekem is javasolták, de nem volt rá pénzem.


A gyógyszerszedés nem tart örökké, hanem csak addig, amíg a pszichológus segítségével az összes problémádtól sikerül megszabadulni. Kezelhető állapotba hoz, könnyebben el tudod viselni tőlük a hétköznapi élet szarságait.


Csak úgy, lazábban nem fogod tudni venni a dolgokat, ha eddig nem sikerült. A sportolás és a természetes ez-az pedig csak enyhébb esetben használ. Súlyosabb esetben, amiben a leírásod alapján szerintem te is vagy, csak a gyógyszer fog tudni segíteni.

2014. febr. 16. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, az normális dolog, hogy a terápia egy bizonyos pontján rosszabbul lehetsz. Ez pont a szembenézés miatt van, amiatt, hogy fel vannak bolygatva a kiváltó okok. Ne félj gyógyszert bevenni arra az időszakra, amíg ez tart, hogy képes legyél a normális életre és a terápiára. Ez nem jelent örökös gyógyszerszedést.
2014. febr. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez a hatalmas gyógyszerellenesség egy akkora baromság a beteg emberben, hogy nocsak. Már az ősember is keresett és talált a bajára gyógyírt. Az állatok nagyrésze is használ füveket a baja enyhítésére. Legalább írd le, mi a bajod a gyógyszerekkel, ha egyszer beteg vagy?

Az a baj, hogy te éppen ezt a lehetőséget veszed lazán.

2014. febr. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!