Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus vagy pszichiáter?...

Pszichológus vagy pszichiáter? Attól félek, nem bírok ezzel gyógyszerek nélkül.

Figyelt kérdés
Nemrég volt egy nagyon csúnya szakításom. Amúgy is megviselt gyerekkoromtól kezdve minden, az iskolaváltás, az egyetemi vizsgaidőszakok, a szerelmi csalódások. Most viszont hónapok óta nem alszom (nyugtatót szedtem hellyel-közzel, de pár órára hozott csak álmot), nem tudom kiverni a dolgokat a fejemből, egyfolytában pörgök rajtuk, hiába próbálok meditálni, önsegítő gyakorlatokat végezni. Ami aggasztóbb, hogy az alvászavarok mellett enni sem tudok, és már lassan 40 kilóig lefogytam. Dolgozom, a barátaimmal és a családommal sokat beszélgetek, mégsem javul a helyzet, és attól félek, nem tudom megoldani. Normális, ha attól félek, hogy ezen csak antidepresszáns (vagy valamilyen gyógyszer) segít? Úgy érzem a "beszéd" már nem elég.
2014. febr. 13. 14:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Mindkettő, de a pszichológust (terápiát) semmiféleképpen ne hagyd el. Oki kezelés is kell, és azt csak ő tudja megcsinálni! Mellette arra, hogy terápiára képes állapotba kerülj, lehet pszichiáter segítségét kérni, de te nem vagy pszichotikus vagy őrült, szerintem neked a pszichológus sokkal-sokkal fontosabb lenne.
2014. febr. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Pszichiáter, de azonnal, mielőtt késő lenne! Ezekkel a gondokkal nem szabad pszichológussal kísérletezni, mert a jelek szerint az idegrendszered az összeomlás szélén áll. nem szabad megvárni, amíg kórházban kötsz ki.


Ps: A pszichiáter is beszélget, de először tüzet kell nálad oltani, hogy utána legyen erőd a problémák feldolgozására.

Gyógyszert pedig csakis orvos - azaz pszichiáter - írhat fel, más nem.

2014. febr. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1: az igazi oki kezelést nem a pszichológus csinálja, hanem a pszichiáter. Pl. hallottál már a pszichoanalízisről?


Gyászra - ami a kérdező egyik tipikus problmája - és traumafeldolgozásra csakis a pszichiáter alkalmas, és különösen jó hatásfokkal lehet kezelni ezeket a gondokat pszichoanalízissel.

2014. febr. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Édes hármas, te tökéletesen kevered a pszichológust és a pszichiátert.

A pszichológus az, aki a pszichoanalízist és az egyéb terápiákat végzi.

A pszichiáter az, aki gyógyszerez és többnyire ezen felül semmilyen terápiát nem végez, hacsak nem képzett pszichológus is.

2014. febr. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
azt sajnos nem tudom,melyikük mit csinál, de kineziológushoz jártam több mint egy évet anno (más gondokkal), és nagyjából semmit sem ért (legalábbis ami miatt jártam, az nem oldódott meg). Az önkritikát és önismeretet meg magas fokon űzöm, tisztában vagyok a gyengeségeimmel, de változtatni nem tudok rajta. Pont ezért tartok tőle, hogy egy sima ássunk le a mélybe és nézzük meg, mi miért alakult ki dolog már nem sokat ér nálam (arról nem is beszélve, hogy nem tudom meddig húzom még ebben az állapotban, szóval valami villámgyors segítség kéne...)
2014. febr. 13. 17:53
 6/10 anonim ***** válasza:
Mivel a kineziológiának a valósághoz semmiféle köze nincsen, ezért nem csodálom, hogy nem használt.
2014. febr. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
én sem nagyon hittem benne, gondoltam legyen, megpróbálom, de hát értelme nem volt..
2014. febr. 13. 18:50
 8/10 anonim ***** válasza:
Pszichológus+pszichiáter együtt a legtutibb kombó, ami most kell neked. Majd meglátod, melyik mit csinál, az érdemi munkát, a feldolgozást a pszichológussal fogod csinálni, a pszichiáter gyógyszerrel segít, ha szükségesnek találja, a mindennapi életben addig is.
2014. febr. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2014. febr. 13. 20:38
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha ilyen állapotban vagy, akkor gyógyszerre is szükséged lehet. Pár hónap alatt rendbe jöhetsz.
2014. febr. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!