Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikroham, komoly szorongás...

Pánikroham, komoly szorongás leküzdése gyógyszer nélkül?

Figyelt kérdés

Járok pszichológushoz, de gyógyszert még nem szedek. Szeretném összeszedni magam gyógyszerek nélkül, bár már több mint egy fél éve próbálkozom. Elsősorban autóbuszon vagyok rosszul, ami az én esetemben gáz, mert ha valahova elakarok jutni, akkor szükségem van rá. Nem beszélve arról, hogy a barátaimmal is csak akkor tudok találkozni, ha buszozok. Emiatt eléggé lecsökkent a társasági életem. Most már ott tartok, hogy szórakozni, bulizni sem merek elmenni, mert félek, hogy rosszul leszek a tömegeben, az emberek között. Az önbizalmam is egyenlő a nullával, és az önértékelésemmel is gondok vannak. Félek az ismeretlentől, ami szörnyű, mert meggátol sok mindenben. Persze ezenkívül a szorongás szinte állandóan jelen van az életemben. Mindenen stresszelek, még a legapróbb dolgokon is, és emiatt a folytonos idegeskedés miatt sokszor nem tudok enni, aminek pedig az a következménye, hogy legyengülök és mindig hányingerem van és szédülés kap el. Nem tudok megnyugodni, akármivel is próbálkozom, viszont a gyógyszert sem tartom jó megoldásnak. Szeretnék "természetes" úton jobban lenni. Szóval várom az ötleteket, hogy kinek, mi segített vagy csak a tanácsokat? (Holnap is buszoznom fog kelleni, szóval tényleg jól jönnének a tippek?) :)

22/L


2014. febr. 16. 20:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a jógát, relaxálj, meditálj. Bizonyos nézetek szerint a szorongás leküzdése épp abban rejlik, hogy kiteszed magad a szorongáskeltő helyzeteknek, jelen esetben elindulsz, és felszállsz a buszra :) Ahogy a szervezetünk a legtöbb konstans ingerhez adaptálódik, úgy fogsz majd Te is hozzászokni a tömegben utazáshoz, és lassan mindennapi rutinná válik majd, mint más embernek :) Ha nehéz elsőre, próbáld meg elterelni a gondolataidat számodra kedves emlékekkel, vagy jövőbeli terveiddel.
2014. febr. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

gyógyszer nélkül ebből kimászni csak egy esélyed van: ha bevállalsz egy pszichiátert, és ezen belül is egy mélyanalízis-terápiát.


Egyébként a kezeletlen pánikbetegség idővel csak terjed.

2014. febr. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jól írja, az előttem író..

A kezetlen betegség csak tovább terjed. Ha nem hiszed, megtapasztalod.

2014. febr. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!