Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongásos pánikbetegség -...

Szorongásos pánikbetegség - hogy lehet gyógyszer nélkül kijönni belőle?

Figyelt kérdés
Kb 3 hete volt egy elég ijesztő pánikrohamom, azóta voltam háziorvosnál, aki pszichiáterhez küldött tovább. Ő antidepresszánst írt fel, de nagyon nem akarok ilyesmibe belemenni, se nyugtató szedésbe hosszútávon. A kérdés az, hogy milyen NEM gyógyszeres módon lehet ebből kijönni? Vagy milyen olyan technikákat tudtok, amivel le tudom nyugtatni magam, ha rám tör a szorongás, fulladás-érzés, stb?

2013. dec. 3. 10:28
1 2
 1/11 Bárzsing ***** válasza:
52%
A pszichiáternek mondjuk meg kellett volna említeni, hogy te semmiképp nem akarsz gyógyszert szedni. Akkor valószínűleg pszichoterápiát javasolt volna, esetleg kerített is volna ingyenes pszichoterapeutát. Bizonyos relaxációs módszereket önállóan is el tudsz sajátítani, de azért az nem teljesen ugyanaz.
2013. dec. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Imola Ágnes ***** válasza:
Pszichoterápia, vagy hellinger (családállítás). Olvass utánna, és keress fel egy csoportot.
2013. dec. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Említettem, hogy nem szeretnék gyógyszert, azt mondta, hogy akkor is felírja, aztán majd eldöntöm. De semmi más módszert nem javasolt. Sőt, kifejezetten azt mondta, hogy gyógyszer nélkül nem fog semmi javulni, mert hogy ez nem lelki eredetű dolog, hanem az agyban valami kémiai folyamat, ami örökletes...
2013. dec. 3. 10:54
 4/11 Bárzsing ***** válasza:

Igen, vannak örökletes tényezői, bizonyos anyagok belélegeztetésekor a hajlamosabb emberekben rohamot lehet provokálni. De nem csak ez játszik közre, hanem vannak lelki tényezői is. Ezért a leghatásosabb a gyógyszeres és pszichoterápiás kezelés együttes alkalmazása.

Az is lehetséges, hogy nincs lehetőség, vagy nagyon hosszú várólista van tb-s pszichológusokra, általában ez szokott lenni. A fizetősök meg 5-8000 Ft/alkalomba kerülnek legalább. Ezért egyszerűbb sokszor a gyógyszer. Ha pedig gondosan betartják az orvosi utasításokat, nem szokott velük több gond lenni, mint más gyógyszerekkel.

2013. dec. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

"Sőt, kifejezetten azt mondta, hogy gyógyszer nélkül nem fog semmi javulni, mert hogy ez nem lelki eredetű dolog, hanem az agyban valami kémiai folyamat, ami örökletes..."


Kérdező! ezt szó szerint értsed, amit a pszichiáter mondott. Nincs alternatíva. Amikorra meggondolod magad, már dupla adag, vagy sokkal erősebb kell.

2013. dec. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem pedig leginkább lelki tényezői vannak. Én is pánikbeteg voltam,és nem akartam gyógyszert szedni. A pszichológus sokat segít, a rendszeres mozgás, kálcium-magnézium-cink, b vitamin és vannak különböző légzéstechnikák. Én csak azt írtam le, ami nekem segített kilábalni ebből. Persze, ha annyira súlyos a dolog, amin más nem segít, én is a + gyógyszerszedés mellett voksolnék!
2013. dec. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 homo ludensz ***** válasza:
A jól megválasztott gyógyszer hatóanyaga és annak az adagolása átmenetileg olyan segítség mint egy padló amin át mehetsz a sebes sodrású patakon. A padlót sem cipeled magaddal így a biztonságérzeted visszatérte után közösen a szakorvossal eldöntitek hogy hogyan tovább. A relaxációt olyan készségszintre kell emelni,begyakorolni hogy ösztönösen bárhol bármikor egy gondolattal működésbe tudd hozni. Meditálhatsz is,rengeteg fajta meditáció van s azokban ott a számodra hatásos is.A légzéskapkodás nagyon ártalmas mert megváltoztatja a vér oxigén szintjét sőt kémiailag lekötődik egy része. Csak ront a helyzeten.
2013. dec. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2013. dec. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

6. válaszoló! én is inkább azt gondolom, hogy lelki, és most úgy látom, hogy ha visszajön az életembe a rendszer (ami most totál hiányzik, mert abbahagytam az egyetemet, amit idén kezdtem), akkor magától is javulni fog a helyzet. addig is próbálom magam én is lekötni, ahogy lehet. egyébként a félreértések elkerülése végett, nem olyan rohamaim vannak, amik tényleg életveszéllyel fenyegetnek, inkább csak egy állandó szorongás, ami felerősödik, főleg este, elalvás előtt. ezért nem szeretnék antidepresszánst szedni, hanem inkább megtanulni kezelni a rosszullétet, amikor jön, addig amíg megint visszaáll az életem a régi kerékvágásba (tanulás téren értve)

mindenkinek köszi a válaszokat egyébként!:)

2013. dec. 4. 12:49
 10/11 anonim válasza:

Teljesen igazad van, kérdező, és ne hallgass a hazudozókra, hogy majd meggyógyít az antidepresszáns!

Szerintem jó úton haladsz a gyógyulás felé, de a legjobb az lenne, ha keresnél egy jó pszichológust is.

2013. dec. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!