Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meddig birhatom ezt? Mit tegyek?

Meddig birhatom ezt? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az utobbi honapokban teljesen magam alatt vagyok, elni sincs kedvem. Otthagytam 2012ben az egyetemet, mert nem arra akartam menni, 2013ban jelentkeztem arra, ahol most vagyok, mert ezt akartam. Most teljesen ki vagyok, annyira stresszes vagyok, ideges, mindig olyan gyomoridegem van, es egyre jobban utalam az egyetemet. Vizsgaim alig sikerultek. Pszichologushoz nem akarok menni, sot a szuleimnek sem szeretnek szolni, de teljesen ki vagyok borulva. Semmiben nem vagyok jo, amit csinalok, egesz nap csak sirok, es sirogorcseim vannak. Folyton haza akarok menni a szuleimhez, mert ott erzem magam biztonsagban. Szerintuk csak eltulzom a dolgokat, de nem merem nekik bevallani a dolgokat, mert tudom, mennyire bantana oket. Szerelmi eletem megintcsak egy nagy nulla, soha nem voltam szerelmes, es akit evek ota szeretek nem tudom, hogy erez.

21L


2014. febr. 23. 14:57
 1/1 anonim ***** válasza:
Arról beszéljünk inkább, miért nem bízol magadban? Úgy érzed, hogy nem jól döntöttél? Vagy becsapva érzed magad az élettől? Mert annak örülök, hogy pszichológushoz nem akarsz menni, legalábbis ha azért, amiért gondolom. Most a suli mellett laksz albérletben? Azért tanulsz, mert úgy érzed profitálsz belőle a saját életedben, vagy azért mert tanulnod kell valamit, hogy a szüleid akaratának eleget tegyél? Mert én ez utóbbit érzem erősen. Hogy az egyetem a feltétele, hogy biztosítsák az életed normális színvonalát, emiatt pedig lemondasz a saját, igazi vágyaidról, szándékaidról és sok másról, ami szorongás formájában csatolódik vissza, mert a tetteid nem azonosak önmagaddal, ellentmondásokban élsz. A szüleid jobbára nem változtathatod meg, de ha méltó leszel rá lesz egy olyan pasid aki majd vigyáz rád, oltalmaz és jó irányba terel. Önts tiszta vizet a pohárba, és túljutsz ezen is!
2014. febr. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!