Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki meg tudja mondani mit...

Valaki meg tudja mondani mit tegyek?

Figyelt kérdés
4 éve vagyok bulimiás és vagdosom magam 5 éve. Mostanra nem tudom de szinte depressziós vagyok...mindig csak sírnék és nem tudom micsináljak. Járok pszichológushoz. mennék a pestre a Vadaskertbe de addig nem bírom ki..2x próbálkoztam öngyilkossággal is
2014. márc. 3. 20:48
 1/3 anonim válasza:

lehet hogy nem pszichológus hanem pszichiáter kéne, nem? a bulémia az végülis egy betegség, az öngyilkossági vágyak, kísérletek pedig már nagyon komoly mentális zavarokra is utalhatnak, főleg ha már úgy gondolod, hogy nemsokára újra megpróbálkozol az öngyilkossággal...

légy erős!

talán járj meditálni, agykontrollozni és ehhez hasonó dolgokat csinálni, ahol össze tudod szedni az energiádat és megtalálod az egyensúlyt és az összhangot az élettel.

javaslom hogy beszélj olyannal aki nagyon közel áll hozzád, mondjuk egy családtag vagy egy legjobb barát, és kérj tőle is tanácsot.

próbálj olyan dolgokat csinálni, amik feltöltenek egy kicsit. biciklizz, nézz vígjátékokat, labdázz, sportolj, szedj virágot, társasjátékozz, süss sütit, menj fagyizni, ülj össze egyet a haverokkal sörözni stb. még ha nincs is kedved az ilyenekhez, erőltesd meg magad egy kicsit, máshogy nem fog menni, helyetted ezt senki sem csinálhatja végig.

sokszor a helytelen és egészségtelen étkezés is állhat a depresszió mögött, mindenképpen kezdj el figyelni a helyes étrendre, sok vitamin, fehérje, rostok -kevés cukor,zsír,olaj és igyál sok vizet!

ha vannak gyógyszereid amiket rendszeresen szedsz, nézd át a mellékhatásait mert némelyik okozhat lehangoltságot, hangulatváltozásokat.

szedd elő a régi emlékeidet, a lezáratlan ügyeidet tisztázd az ismerőseiddel, hiszen lehet az is az oka ennek az egésznek, hogy a tudatalattidban elnyomtál valami régi emléket, ami sokk ként ért, vagy azóta sem tudtad teljesen feldolgozni. lehet valami trauma, ami most jött ki rajtad. ezeket a dolgokat mind tisztázd és zárd le. ha szükséges a megértésükhöz szakember, akkor ott a pszichológus, de akár azok az ismerőseid is lehetnek a segítségedre, akikben megbízol.

beszélgess idős emberekkel, ők nagyon tapasztaltak,hiszen sok mindent éltek át, és bölcs emberekkel beszélgetni soha sem árt. nem kell nekik elmondanod hogy mi a problémád, egyszerűen csak az a legjobb ha önfeledten tudsz velük beszélgetni.

ugyan ez a helyzet a kisgyerekekkel is. ha találsz olyat akiről gondoskodhatsz és emelett még el is tereli a gondolataidat, akkor sínen vagy. egy kisgyerek annyi mindent tud mesélni, valóságosan képes bearanyozni a napjaidat ahogy azt ecseteli, hogy mit játszott a barátaival az óvodában, de persze vigyázz nehogy lefárasszanak teljesen.

ezeket tudtam most tanácsolni, persze nem vagyok szakember, nekem is vannak gondjaim, de talán ezek közül vaami beválik.

ne sírj, jön még télre tavasz :) kitartás!

2014. márc. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2014. márc. 7. 15:08
 3/3 anonim válasza:
Nagyon szívesen. Remélem javulnak a dolgok. Kérlek ne add fel.
2014. márc. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!