Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Családom azt hiszi, hogy...

Családom azt hiszi, hogy mennyire boldog vagyok, hogy egyetemen lehetek, de valójában rosszul vagyok az egésztől, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kavarog a gyomrom, ha be kell menjek, rosszul vagyok, minden egyes nap. Nem tudom, hogyfogom vegigcsinalni az egyetemet, ha mar most ennyire megorjit..

A szuleim errol persze nem tudnak semmit, felek, hogy rosszul erintene oket, ha megtudnanak, hogy mennyire nem birom ezt csinalni.

Valtani mar valtottam, szoval nem tehetem meg megegyszer.


2014. márc. 13. 08:19
 1/9 A kérdező kommentje:
Ilyenkor pedig van, hogy nem tudok orakra se bemenni, annyira rosszul erzem magam, utana pedig az idegeskedek, hogy lemaradtam, es hianyzasom is van.
2014. márc. 13. 08:25
 2/9 anonim ***** válasza:
Beszelj pszichologussal.
2014. márc. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha kikészít, ha halálra stresszeled magad miatta, ha gyomorideged van, és ez mindennapos, akkor nem bírod. Ami nem megy, ne erőltesd. A családod is tudomásul fogja venni, ha ezt elmondod, de mielőtt elmondod nekik, fogadj meg egy tanácsot tőlem: találd ki, mit csinálsz helyette.


Annak ugyanis egy anya, egy apa se fog örülni(sőt, a szigorúbbak fel is csattannak, és képtelenek lesznek elfogadni), hogy az ő gyerekük nem tanul, nem dolgozik, s egész nap csavarog, X-boxozik, kockul, vagy épp az utcán lóg.


Ha van helyette egy épkézláb ötleted, pl. hogy kitanulsz egy szakmát és elmész teszem azt pl. hentesnek, vagy kamionsofőrnek, azt könnyebb lesz nekik úgy feldolgozni.


Amúgy miért nem teheted meg mégegyszer, hogy váltasz?

Szerintem ezt úgy 40 éves koráig bárhányszor (józan határok között persze, nem úgy, hogy egyik héten ezt gondolom, másik héten meg valami totál mást) válthatsz.


Utána már nehéz.

2014. márc. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az egyetem és a sok tanulás egyáltalán nem való mindenkinek, ezt nekik is be kéne látniuk. Szerintem ezt meg kéne velük beszélni. Lehet, hogy nem is érinti olyan rosszul őket, mint ahogy te gondolod. A legtöbb szülő egyszerűen csak boldognak szeretné látni a gyerekeit. Nyilván nem szeretnék, hogy ingyenélő vagy hajléktalan legyél, de ha van egy épkézláb öteleted, hogy mit szeretnél csinálni (mondjuk nem dj vagy biztonsági őr), akkor biztosan támogatni fognak abban is. És inkább hamarabb hozd elő nekik a témát, mint több elvesztegetett év után. Egy ismerőssel sokszor beszélgetünk erről, ő egyetemen tanít és meg van róla győződve, hogy a gyerekek azért járnak egyetemre, hogy ne kelljen dolgozniuk addig sem. Én meg azt látom, hogy a szülők miatt járnak az egyetemre ijnkább, mert bizonyítani akarnak, vagy belekényszerítik őket. És ennek nem sok értelme van.
2014. márc. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szeretnenek, hogy tanuljak es ezaltal konnyebb legyen az eletem. Azert nem valthatok mar mas egyetemre, mert egy egyetemet mar otthagytam, plusz mit szolnanak a falumbeliek, hogy milyen komolytalan vagyok. Azonkivul azt sem szeretnem, hogy megint szegyenkezzenek a szuleim, hogy otthagyok megegy egyetemet.

Amugy lany vagyok es lanykent nem tudom, milyen szakmat lehetne kitanulni

2014. márc. 13. 08:46
 6/9 A kérdező kommentje:
Raadasul mindig jotanulo voltam, az elso 5ben mindig bennevoltam, es nagyon-nagyon kemenyen tanitottak nekunk, es nagyon fel kellett zarkozni. Most azonban elveszitettem az erdeklodesemet, mar annyira nagy szenvedes nekem tanulni es tavol lenni a csaladomtol.
2014. márc. 13. 08:49
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképp fordulj szakemberhez, beszéld ki ott a problémádat. A szüleidet is érdemes lenne bevonni (ennyit szerintem érdemelnek hogy őszintén beszélsz velük).

Meg nem tudom most mit tanulsz, illetve az előző szakon mit tanultál, de gondold át rendesen hogy mi érdekel (ha érdekel a dolog, akkor könnyebb lesz az egyetem).

A falubeliekkel meg ne törődj. Mindenki foglalkozzon a saját dolgával.

Nekem is volt egy mélypont az első félév végén, de túljutottam rajta, most már optimistán tekintek a jövőbe :)

Nekem az segített, hogy kibeszéltem magamból a problémámat. Ha gondolod írj nyugodtan, hátha tudok segíteni :)

2014. márc. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ami nem öl meg, az csak erősebbé tesz! Ezt mondogasd magadban, mikor rád tör az iskolaundor.

Még régebben egyik filmben(háborús) keresztül lőtték egy katona pofáját, úgy hogy az alsó és felső fogsora kirepült az arcán keresztül. A társa azzal bíztatta, hogy egy két hónap múlva vadi új protézissel fogják a szendót zabálni!

Ez annyira bennem maradt, hogy utána elmentem fogorvoshoz, és egyszerre három lyukas fogamat húzattam ki! Már nem féltem, és nem is fájt!

2014. márc. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

'Ami nem öl meg az megerősít?'


Azért ez nem mindig van így. Sok embert ismerek, akik annyira kikészültek az egyetemen, hogy pszichiátrián kötöttek ki. Ennyit nem ér meg ez a dolog.

2014. márc. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!