Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sokan írják, hogy a pszichológ...

Sokan írják, hogy a pszichológus valójában nem sokat segít. Nem lehet, hogy azért van így, mert direkt el akarják nyújtani a terápiát?

Figyelt kérdés
2013. febr. 14. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Biztos ebben is van igazság..én már 2 pszichológusnál voltam, nem javultam szinte semmit. A jelenlegi dokimmal sokkal elégedettebb vagyok,lefixáltunk egy ülés számot, amikorra éreznem kell a javulást. Eddig háromszor voltam.
2013. febr. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
38%

A csak verbális terápia nem a leghatékonyabb. Persze, valamit biztosan segít, de lehet, hogy van, akinek semmit. Terapeuta függő is a dolog. Én hipnózisos pszichoterápiára jártam. 30perc beszélgetés, 25perc hipnózis, a végén pedig átbeszéljük a hipnózisos élményt. Ez egyrészt azért is jobb, mert a terapeuta objektívebb képet kap a páciens mentális állapotáról, nem manipulálható a dolog, míg szóban azért lehet ferdíteni... Másrészt, az előző okból is következően hamarabb hoz javulást.

Azt nem hinném, hogy egy (jó) pszichológus direkt nyújtaná a terápiát. Itt jegyzem meg, hogy a jelentős javulás, gyógyulás ideje években mérendő!!

2013. febr. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Messze nem igaz! Ha megtalálod a megfelelő pszichológust az igenis segít. Van akinek rövidebb, van akinek hosszabb ideig tart a terápia- ez egyén függő.
2013. febr. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ennek nem lenne sok értelme, hogy direkt elnyújtsa a terápiát, hisz aki nem látja értelmét a közös munkának otthagyja őt. (És valószínűsíthetően hamarabb, mintha rendesen dolgozott volna.)

Mindenesetre azt érezni fogod, ha az illető nem csinál semmit. Lehet, hogy pozitív változás nem lesz két hét után, de azt az ülések után érzed, ha dolgoztatok.

2013. febr. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A pszichoterápia nem egy olyan egzakt tudomány, mint a sebészet vagy nőgyógyászat. Minden ember másképpen reagál, mindenkinek más a személisége. Itt nem lehet megmondani azt, hogy 1 hónap múlva számottevő javulás várható. Nagyban függ az eredmény a betegség mélységétől és a páciens közreműködésétől is. Ráadásul ez az orvostudomány egy olyan része, ahol csak a beteg tud magán segíteni, az orvos csak segítséget, iránymutatást tud neki adni.
2013. febr. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!