Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mégis mit csináljak? Hova menjek?

Mégis mit csináljak? Hova menjek?

Figyelt kérdés

15 éves leszek májusba. anyával mindig is rossz volt a viszonyom de mostanában nagyon eldurvultak az itthoni veszekedések...apa is úgy beszél velem mint valami kutyával,anya lek****z...senki vagyok mindenki ezt mondja..suliban sokan piszkálnak mert furcsán mondom az "r" betűt ez lehet azért van mert vannak francia rokonaim..

barátaim nem sok van...van egy nagyon jó lány akivel mostanában sokat veszekszek..és van pár fiú..

vagdosom a kezem a combom..lehet műtik a térdem..állandóan az öngyilkosság jár a fejemben..

nem rég szoktam le a cigiről...

van egy tervem h hogyan legyek ögyilkos..ezt mind leírtam egy füzetbe meg pár embernek "levelet"...

nem bírom..állandón sírok..ezek mellett alvászavarom is van.alig alszok..és alig eszek valamit inni is egy pohár üditő egy nap



2014. márc. 16. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Előszöris a háziorvoshoz, aztán ő továbbküld ahova kell. Ha gondolod írj, nekem is vannak/voltak mentális problémáim.


23L

2014. márc. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát te is érzed,hogy ez nem jó ötlet,azért írtál ide,mert tulajdon képp nem akarsz meghalni,csak hogy valaki meghallgasson,rendbe legyen az életed.Van mindenre megoldás.Keresd fel a gyerekorvosod,és elvileg ő fogja megmondani,hova kell menned,valószínű pszichiáterhez vagy pszichológushoz küld,nem kell aggódnod,segíteni fognak neked.Addig is,míg ide eljutsz,próbálj beszélni a szüleiddel.Lehet nekik is rengeteg a gondjuk,rajtad próbálják kitölteni.De lehet ha megbeszélitek,átérzik,hogy mennyi fájdalmat okoznak neked,és talán máris segítettél magatokon.Azt le se kell írnom,hogy ugyan olyan értékes ember vagy,mint bárki más,és engedd el magad,hallgass zenét,keresd olyan emberek társaságát,akik esetleg hasonlóan kirekeszettnek érzik magujat mint te,együtt mindig könnyebb.Még csak 15 vagy,később,mikor boldog leszel,már csak elhűlten vagy nevetve nézel vissza,hogy gondolhattál ilyen butaságokat.

Én is így vagyok már,és 22 éves koromban már kinevetem magam,hogy hogy lehettem ilyen buta,mert most meg már a saját lábamra tudtam állni,van szerető barátom,hamarosan dolgozok,lesz babánk..

Szóval én míg ide eljutottam,mindig csak azt mondogattam,hogy egyszer minden elmúlik,nyugodjak meg,nem lesz semmi baj,pillanatnyi érzések ezek..És ez annyira jól működik azóta is,hogy szinten tudom tartani magam!

Hajrá,és pozitívan előre!!!

2014. márc. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
de ez a baj..hiába próbálok pozitívan hozzá állni szinte midehez akkor se sikerül..soha semmi
2014. márc. 17. 18:15
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Elosszor is a szuleidnek megbuktak mint szulo.Ne vedd magadra amit mondanak mert nincs igazuk.

Az elso valaszadoval egyetertek, szakemberrel konnyebben rendbe johetsz.Es meg annyit az ongyilkossagrol hogy irtal ide,tudtunkra juttattadra az ongyilkossagtol valo felelmedet tehat segitseget kertel!

Ez a legnagyobb bizonyiteka hogy te elni akarsz.:)

Nagyon szurkolok neked!

2014. márc. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
lehet h élni akarok de így biztos h nem...életembe semmi jó nincs!!! ha megváltozna MINDEN akkor talán jó lenne az élet
2014. márc. 17. 21:36
 6/9 anonim ***** válasza:

Megertem.Az R beture visszaterve en is raccsolok szoval sorstarsak vagyunk.:)

Ahogy mar elottem is irtak szakember nem art ,de te is sokat tehetsz magadert.

Elosszor is a szuleidet amennyire tudod szard le.Nem erdemlik meg hogy foglalkozz veluk csak annyit amennyit muszaly.Azok a fiatalok akik piszkalnak dupla nullak.A nyomodba nem ernek es ezt komolyan mondom.Oket is probald meg levegonek nezni.Mikor hozzad szolnak kepzeld el a szituaciot mintha a patkanyok cincognanak egy sashoz.:)

Az a jo lany akirol beszeltel,ha tenyleg jo lany akkor bekulj ki vele biztos ot is bantja hogy sokat vitaztok.

Kaja,pia:probalj meg ugy enni,inni hogy nem kotelezo.Ha jol esik csinalod ha nem ,nem.Alvas:alapbol probalj meg koran lefekudni, mindent kikapcsolni es valamin kezdj el gondolkozni ha lehet ne rossz gondolatokon.Probalj meg ne ragorcsolni es el fogsz aludni.

Ezek mellett napkozben kosd le magad amennyira csak tudod:tanulas,tv ,zene stb.Folytasd az eleted!:)

Tudom hogy kozhelyes de mukodokepes.:)

2014. márc. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszönöm:)


de napról napra rosszabb...

2014. márc. 18. 18:19
 8/9 anonim ***** válasza:

KItartas!

Minden rendbe fog jonni.Es nagyon szurkolok bar ugyis sikerulni fog!;):)

2014. márc. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

hát köszönöm..:)

nem tudom mi lesz..

2014. márc. 19. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!