Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha ilyen dolgokat figyelhetek...

Ha ilyen dolgokat figyelhetek meg magamon, ott lehetséges "vegyi, agyi" háttér a rossz hangulat között?

Figyelt kérdés

4 műszakban dolgozom, így minden 4-ik nap éjszakás vagyok. Olyankor éjszaka semmi alvás nincs.

Van egy barátnőm aki mellett igen izgulok még, stresszelek, nem érzek nyugalmat. Azonban van hogy éjszakázás után találkozunk tehát alvás nélkül, (alvásmegvonás) és totálisan nyugodt vagyok a közelében(náluk), laza, mintha megszünne minden gátlás. Nagyon érdekes. Volt hogy ilyen helyzetben ott náluk lefeküdtem de mikor felébredtem egy 4 óra alvás után, minden mintha visszatért volna a "valóságba". (gondolok itt a szorongásokra mikor náluk vagyok, stb)

Ez a "lazaság" most a fáradtság, nincs annyi sterssz hormon sem olyankor az ember szervezetében, vagy mi lehet?


Megfigyeltem


2014. márc. 21. 05:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Fáradtan én is úgy viselkedem, mintha részeg lennék. Nincs energiám kontrollálni a viselkedésem, így sokkal érzékenyebbnek is tűnök, mert nem fogom vissza magam. Ilyenkor nem vagyok tisztában a tetteim következményeivel sem, és nem is izgat, hogy amit csinálok, az jó-e vagy rossz, vagy mások mit szólnak hozzá. Szóval igen, a fáradtságtól van. Olyan, mintha már félig aludnál.
2014. márc. 21. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az elő jól írja.

Nekem alvászavarom volt régebben,volt,hogy egy huzamban 39 órát ébren voltam folyamatosan.A testem fáradt volt meg az elmém is,de nem bírtam leállni.És igen ilyenkor mentálisan is lefárad az ember,mert hát aludna,csak nem tud....Volt,hogy napokig egy két órát aludtam,akkor én is olyan voltam mint egy részeg.

2014. márc. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!