Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szabad élvezni az életet, ha...

Szabad élvezni az életet, ha véglegesen el van rontva?

Figyelt kérdés

Nincs jövőm. Nincs reális esélyem a sikerre. Úgy sem fog sikerülni. Csak kapálózok és próbálok nem elmerülni, igyekszem egy kis időt nyerni... de hiába, hiszen az életet elég egyszer elrontani, az a hiba úgy is végzetes lesz.


Ergo: ha nincs esélyem az igazán boldog életre, ha nincs esélyem egy megfelelő egzisztencia kialakítására, akkor ezek ellenére "jogos-e" lesz@rni a kilátástalanságomat?

Tehát pl. költhetek-e olyan dolgokra pénzt, ami fontos lenne számomra - még akkor is, ha tudom, hogy nincs jövőm.

Kicsit homályos, bocs.

25 F


2014. márc. 22. 16:36
1 2 3
 1/22 sippara ***** válasza:
89%
...vagy 25 évesen akár fel is nőhetnél lassan és nekiállhatnál rendbe tenni az életed, mert ha leszel vagy 40, mire ez a pasihiszti lecseng, na AKKOR már tényleg késő lesz a nulláról elindulni.
2014. márc. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Nem lehet helyrehozni, mert nincs jó megoldás. Akármit teszek, valamelyik ujjamba bele kell harapnom.

Ami csak ront a helyzetemen.

2014. márc. 22. 18:14
 3/22 anonim ***** válasza:
0%

Ez tényleg hiszti. Nézz már magadra, hogy mit csinálsz. Összeszedhetnéd magad.

Ha a 25 éves gyerekem azzal jönne nekem, hogy mennyire nincs jövője, nincs reális esélye és úgyse fog neki sikerülni, akkora pofont zavarnék le neki, hogy azonnal helyreállna tőle a hisztis fejecskéje. Nekem egy 25 éves ember, aki előtt még van 50 év az életből, NE jöjjön ilyennel. Egy 80 évestől már elfogadom.

2014. márc. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Előttem van az "élet", de ahogy írtam, jól nem tudom kihozni.

Vagy ez csorbul, vagy az. Nincs optimális megoldás.

2014. márc. 22. 19:51
 5/22 anonim ***** válasza:

Mindenkinek az élete kisebb vagy nagyobb választásokból áll. Ez egy 25 éves fiatalembernek nem kéne hogy újdonság legyen. Tényleg azt gondolod, hogy rajtad kívül nem volt még a világon SENKI, akinek egy adott helyzetben két rossz között kellett volna választania?

Szerintem vagy leírod konkrétan, ami a bajod, vagy ne várj itt együttérzést senkitől.

2014. márc. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Nem együttérzést várok, hanem konkrétan a kérdésre fókuszáló válaszokat (nem olyan reklámszöveget, mint pl. "előtted az élet!", stb.).


Az nem kérdés, hogy el van szúrva az életem. A kérdésem nem is arról szól, hogy javítsam ki!

2014. márc. 22. 20:31
 7/22 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben is kétlem, hogy tudnánk válaszolni a kérdésedre. Költhetsz-e pénzt??? De mire?

Elképzelhető, hogy éppen a pénzed esztelen elköltése miatt nem lenne reményed arra a sikerre, amire vágyol. De az is lehet, hogy pénzed az annyi van mint a szemét, és ettől teljesen független a probléma. Szerinted hogy a nyavalyába adjunk tanácsot így? Gondold már át még egyszer...

2014. márc. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

tényleg homályos. de a válasz igen. ha amúgy se érheted el a boldogságot valamivel, akkor legalább a töredékét azzal, hogy arra költesz, amit szeretsz.

pl ha külföldi útra gyűtenél pénzt, de szeretsz gépezni, inkább vegyél egy gépet, ha "úgyse jutsz ki soha".


persze ezt csak most látod így, mert bármikor bármi lehet még, az más kérdés, hogy valószínűsége nagy, hogy nem változik a dolog.


a többi idóta válasszal meg ne foglalkozz, az átlagemberekben 0 empátia van, és semm itapasztlatuk nincs a szenvedésről.

2014. márc. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
66%

Ó ne már, semmi empátia nincs bennem, hogy nem tudok együttérző lenni egy hisztériázó 25 éves... hát, nevezzem felnőttnek? :D


Inkább neked kéne átgondolnod, előző, hogy tényleg arra akarsz-e biztatni egy 25 éves nagy gyereket, hogy ne küzdjön a céljaiért, hanem b***a el a pénzét mindenre, és hogy igaza van abban, hogy 25 évesen azt mondja, hogy az ő élete most már semmire sem jó és nincs neki jövője. Szerintem aki ilyen hisztiben biztatja és támogatja a kérdezőt, az nézzen jó alaposan magába.

2014. márc. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
írd le mi a problémád.nincs munkád?nincs családod?nincsenek barátaid? mi a baj?
2014. márc. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!