Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tudatos álomnak minősül?...

Tudatos álomnak minősül? Idézhet elő alvásparalízist? Több lent.

Figyelt kérdés

Kb. 1-2 éve vettem észre, hogy amikor valami borzasztóan rosszat álmodok, tudom, hogy ez egy álom, így nyugodtan tudok tovább aludni. Lehet, hogy ez most így nem tiszta, ezért leírok egy példát:

Körülbelül 1 éve, anya mellett aludtam (amikor hétvégénként filmet nézünk, van, hogy ott alszok el) és arról álmodtam (megmaradt az egész), hogy a háború van, és mi a házban rejtőzünk a falak mögött, nehogy megtaláljanak. Az egyik pillanatban meglőtték a nővéremet, éreztem, hogy a való életben (tehát nem álmomban) elkezdtem nagyon gyorsan lihegni, és akkor egy eszembe jutott valami, miközben álmodtam: hiszen csak álmodok, bármikor felébredhetek. És fel is tudom ébreszteni magam, de mellékesen, erről a tudatos álom dologról akkor még csak nem is hallottam. Mindig fel tudom magam kelteni, és van, hogy utána fél percig csak kerek szemekkel bámulom a plafont, de nem is próbálok mozogni, tehát nem tudom, le vagyok-e bénulva. A nővérem mondja, mikor vele alszok, hogy van, hogy két percig mondogatja a nevem és nem reagálok, pedig nyitva van a szemem, és én ezekre az esetekre nem is emlékszem. A kérdés: A fent leírtak betudhatók tudatos álmodásnak, és az utóbbi kis zavar alvásparalízisnek minősül?



2014. ápr. 5. 13:14
 1/1 anonim ***** válasza:
Igen. Nekem is volt már ilyen, de nekem pozitiv. Tudtam, hogy álmodok ezért irányítani is tudtam, majd mikor már untam magam akkor felakartam ébredni, ezért felébredtem.
2014. ápr. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!