Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Poszttraumás stressz zavarom...

Poszttraumás stressz zavarom van. Hogyan tudnék még magamon segíteni?

Figyelt kérdés

Járok pszichológushoz már 1 éve, de kb. 3 hónapja közölte velem a pszichológus, hogy mi is a bajom. A terápiát folytatom továbbra is, de sajnos még nagyon hosszú út áll előttem. Gyógyszert nem szeretnék szedni, mert félek, sőt, tudom, hogy függővé válnék, így tehát többet ártana, mint használna.

Tüneteim: pánikroham, agorafóbia (tömegközlekedési eszközökön), szocfóbia, állandó félelem stb. Plusz az ezekhez tartozó fizikai tünetek: hányinger/hányás, étvágytalanság, izzadás, remegés, nem kapok levegőt stb.

Eléggé elvagyok vágva mindentől: egy falun lakom, így nem tudok munkát vállalni sem, mert nem tudok bebuszozni a városba sem. Igazából minél távolabb kerülök az otthonomtól (biztonság), annál rosszabbul vagyok. Feszélyezve érzem magam, jön a szorongás, a pánikroham a rosszullétek stb. Most már egyre jobban zavar, mert nem tudok elmenni szórakozni sem, bulizni, kimozdulni, mert ha már csak rágondolok is félek.

Hogyan tudnék magamon segíteni, hogy ne kelljen gyógyszert szednem? Olvastam olyanokról, akik megváltoztatták az életüket: elkezdtek sportolni, a káros anyagokat mellőzték... Ez valóban segít? Mert én nem igazán hiszek benne, sőt, néha még a terápiában is kételkedem, mint pl, most is. Volt valaki hasonló helyzetben? Mi segített?

22/L


2014. ápr. 5. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Vagyunk egy páran ebben,és sajnos mi sem tudjuk magunkat kihúzni ebből.Az Internet se a legjobb megoldás erre a problémára
2014. ápr. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sehogyan sem. Egyedül nem tudod megoldani, és a pszichológus is kevés a traumafeldolgozáshoz, minimum klinikai szakpszichológus ért a traumafeldolzáshoz, de inkább pszichiáter.
2014. ápr. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Valahogyan csak lehet? Legalábbis bízom benne. Tudom, hogy örökre a részem lesz ez a trauma, de azt nem akarom elhinni, hogy így kell majd leélnem az életem. Akkor inkább a halál. Mert ez sem nevezném életnek...

Utolsó: klinikai szakpszichológushoz járok.

2014. ápr. 5. 19:18
 4/6 anonim ***** válasza:

Milyen terápiára jársz?

-beszélgetés

-kognitív

-hipnózis

-transzperszonális

-integratív

-egyéb

Biztos hogy jó helyre jársz? Egy év alatt meg kellett volna gyógyulnod

2014. ápr. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Először is kb. 2-3 hónapja született meg a diagnózis, hogy poszttraumás stressz szindrómám van. Igaz, már vagy 7-8 hónapja elmondtam a traumát, de konkrétan csak olyan november, december óta kezdtünk el vele foglalkozni.

Lehet butának fogok most tűnni, de én nem nagyon vágom, hogy az általad felsoroltak miben különböznek. Azt tudom, hogy az ambuláns lapra az van írva, hogy kognitív terápia. Egyébként csak beszélgetünk. Ő szeretne nálam próbálkozni a relaxációval (sajna nem megy, nagyon kényelmetlenül érzem magam) és felajánlotta, hogy akár rajzolhatnánk, játszhatnánk is. De én ezt is visszautasítottam.

2014. ápr. 5. 22:17
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, valóban sokat segít a sportolás és a káros anyagok elhagyása.

Tudsz segíteni magadon, már el is kezdted azzal, hogy keresed a megoldást!

Nekem nagyon sokat segített a Dianetika könyv elolvasása. Megtudod rendelni online, de el is tudod otthonról online végezni a tanfolyamot.

Ha elolvasod megtudod miért vannak a fenti tüneteid és mi a megoldás. De meg is tudod nézni a Dianetika dvd-t.

2014. ápr. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!