Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet a haragot és a...

Hogyan lehet a haragot és a mérgességet levezetni hatékonyan?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 10. 14:06
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Tudod ideges ember nincs, csak bolond.


Amúgy a mozgás a legjobb indulatlevezető. Ha nagyon kész vagy fusd ki magadból. Fuss addig, amíg bírsz.

2014. ápr. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 E.Gábor85 válasza:
Többféle lehetőség van. Embertípustól függ. Van akiben az harag az indulat energia levezetéssel szűnik meg. Az ilyen emberek általában ütnek valamit. Falat, asztalt, ajtófélfát. Az igazán hatékony levezetése a futás, mert a többlet energiádat le kell vezetni. A másik embertípus a magában puffogó, az addig mondja a magáét ameddig benne van az indulat. Ezek az emberek a beszéddel szabadulnak meg a felgyülemlett dolgoktól. Tehát, ha hatékonyan akarsz megszabadulni a harag és mérgesség miatt felszabadult plusz energiáktól találj magadnak valamit amin levezetheted. Mint az elektromos töltést. Engedd ki magadból, had szikrázzon.
2014. ápr. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ahogy már előttem is írták, a legjobb módszer: sport! Saját tapasztalatból mondom sajnos. Néha én is olyan elkeseredett, eszeveszett dühöt érzek, és nehéz vele együttélni. Volt, hogy tömegben pl. pláza, jött rám, és úgy éreztem meg tudnék valakit ölni, mindenkit gyűlölök. Persze ugyanakkor tudtam, hogy képtelen lennék bármire is, nem vagyok közveszélyes, de úgy éreztem nem tudom elviselni az indulataimat. Egy időben, szerencsére most már régen volt ilyen, és remélem nem is lesz többször, nálam ez önagresszióba fordult, olyankor nagyon durva falásrohamokkal, illetve az azt követő önhánytatással vezettem ezt le, nem szánt szándékkal (persze ez így hülyén hangzik, tudom, hiszen ezek szándékos tettek, de nem előre megtervezetten, és ilyenkor mintha nem is én lettem volna, úgy éreztem nem tudom irányítani a testem). A dühöt, feszültséget a zabálással úgymond "lenyeltem", utána a hánytatással "kiadtam magamból", megkönnyebbültem. Borzasztó volt. De aztán megpróbáltam racionalizálni a dolgokat, hogy miért történik ez velem, mit érzek? És amikor ezeket felismertem akkor kicsit jobb lett. De ami igazán segít az a mozgás! Nem elég csak akkor amikor már úgy érzem, hogy nem bírom azt a mély dühöt elviselni, hanem rendszeres sportolással az agresszió csökkenthető, illetve valami hasznosba, kellemesbe konvertálható. A legjobb nekem a biciklizés, ugrálás (insanity), súlyzózás. Ezeket variálom, kb heti 3-4 alkalommal 1 óra. Van hogy feszült vagyok és akkor elmegyek egyet tekerni, de mióta rendszeresen! mozgok, azóta sokkal kiegyensúlyozottabb vagyok. Ja és a táplálkozásra is odafigyelek, főleg természetes, minél kevésbé feldolgozott kaja (pl. zöldség, gyümölcs, hús, olajos magok, tejtermékek), nagyon ritkán műkaja (semmi finomított szénhidrát, feldolgozott hús pl. parizer kb 2 hetente). Persze én fogyni is szeretnék :) De az egészségesebb étkezés nem csak ebben segít hanem lelkileg is jobban érzem magam! Szóval szerintem próbálj meg lehetőség szerint egészségesebb ételeket fogyasztani, rendszeresen sportolni valamit, amit szeretsz, illetve gondold végig, hogy mi válthatja ki nálad ezeket a negatív érzéseket, esetleg ezekre a problémákra milyen megoldásokat tudnál találni? Bocsi, hogy ilyen hosszú lett, remélem tudtam valamennyit segíteni!
2014. ápr. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!