Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi az agresszió kezelésének...

Mi az agresszió kezelésének leghatékonyabb módja?

Figyelt kérdés
Azért teszem fel a kérdést, mert amikor agresszív voltam, és úgy tűnt nem lehet velem mit kezdeni, akkor egyből antipszichotikumokkal kezeltek, hogy "lenyugodjak". Ez meg is történt, de hozzá kell tenni, hogy az antipszictotikumok iszonyatos erős szerek, és ki tudja milyen ismeretlen hatása lehet hosszú távon az agyra (pl későbbi visszaesések gyakoribbak, motiválatlanság, memória, teljesítményzavarok, stb ezeket nem én találom ki, más is tapasztalta már). Kérdés hogy megéri-e a pillanatnyi "lenyugtatás" azt hogy hosszú távon az egyén esetleg nehezebben tanuljon, vagy kevesebb motivációja legyen, vagy aszociálisabb legyen. Ez most nem tűnik ijesztőnek, de aki ezeket átélte, átéli, annak nem túl kellemes az élete, iszonyatos handikeppje van. Kérdés, hogy megéri-e az agresszió csökkentésére szert szedni rögtön, vagy van-e ás út, és erről meggyőzhetőek-e a pszichiáterek, vagy a környezet is? Látni kell hogy a tanulásképtelenség hosszú távon ugyanolyan káros, ha nem károsabb mint az agresszió. Én pl. erkölcsi nevelésre gondoltam : ha erőszakos vagy, akkor ez és ez történik. Akire ez hat, annak nem "beteg" az agya, kvázi nem kell antipszichotikum. Elmondani, hogy ha ezt és ezt csinálod, akkor börtönbe kerülsz, kell hogy használjon. Sőt, én korábban egyáltalán nem voltam agresszív, az utóbbi időben is csak azért, mert (lehet) korábban szedtem ezeket a szereket, amik gyengítik az önkontrollt. Ez csak feltételezés persze.

2014. ápr. 12. 07:02
 1/9 A kérdező kommentje:
Szóval milyen egyéb, kevesebb káros hatással bíró megoldást lehetne találni agresszióra?
2014. ápr. 12. 07:05
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Valami betegséget is diagnosztizáltak nálad, pontosan mire írták fel a gyógyszert?

Úgy gondolom aki agresszív mindenképpen szedjen ilyesmit, a társadalomnak jobb lesz. Neked meg úgyis mindegy, sehogy sem tudsz normális életet élni...

2014. ápr. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha antipszichotikummal kezeltek, akkor valami betegséged van, aminek egyik tünete az agresszió, nem az agresszióra írták, hanem a betegségre.


Tényleg rohadt kellemetlen gyógyszerek, esetleg próbálj meg pszichológushoz, pszichoterapeutához fordulni, hátha sikerül vele feldolgozni a probléma gyökerét.

2014. ápr. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Ha antipszichotikummal kezeltek, akkor valami betegséged van, aminek egyik tünete az agresszió, nem az agresszióra írták, hanem a betegségre. "


Sajnos, tévedésben vagy, kedves előttem szóló. A kutyát se érdekli a betegség, mindig csak tüneti kezelés folyik. Nézz meg egy fejfájást! Ezernyi oka lehet (a leggyakoribb a sima dehidratáltság), de semmit se vizsgálnak, hanem csípőből írják fel a fájdalomcsillapítót. Ha magára a betegségre figyelnének, a hülye beteg még kéépes és meggyógyul! Akkor ki vesz gyógyszert?

Mellesleg meg az emberi agy működéséről bevallottan semmit sem tud a pszichiatria, vaktában írják fel a gyilkosabbnál gyilkosabb szereket.

2014. ápr. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

" az emberi agy működéséről bevallottan semmit sem tud a pszichiatria, vaktában írják fel a gyilkosabbnál gyilkosabb szereket."


Engem ez a része nem érdekel, az a lényeg, hogy az ilyeneket begyógyszerezzék. A lényeg, hogy ne legyen veszélyes a többiekre a beteg, a többi nem számít.

2014. ápr. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%
# 5/5 Undorító vagy!
2014. ápr. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Köszcsi :) én is szercsizlek.
2014. ápr. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#5: "A többi nem számít". Kényszerzubbonyba (jelen esetbe kémiai kényszerzubbony) csak akkor lehet valakit rakni, ha ön és közveszélyes, de akkor az alapvető emberi jogai nem sérülhetnek így se. Kvázi, amit mondasz, hogy a többi nem számít, nem állja meg a helyét.

A lobotómia miért nem maradt fenn? Végülis az is megszünteti a problémákat. A lényeg pont ez: milyen olyan gyógymód van, amivel hosszú távon nem lesz agresszív a beteg. Lehet, hogy most "lenyugszik", de hosszú távon én úgy tapasztaltam, hogy gyengül az önkontroll, és még agresszívabb lesz (pont emiatt). Olyasmi kéne, ami hosszú távon is működik.

Azér annyit, hogy most épp szedem a gyógyszert, és egyik mellékhatása a koncentrációzavar, és agresszió felerősödése, de állítólag még 1-2 hét és beáll, nem kívánom hogy szedj ilyet, mert senkinek nem jó, ha ilyet szed: 10x annyi erőfeszítés a "normális" léthez,

Ha te lennél én, te se örülnél neki, ha tudnád, hogy még nehezebb lesz, ha elhagyod, te is megoldást keresnél hosszú távon. Az agressziónak van kis genetikája, de alapvetően környezeti meghatározottságú, illetve az ember evolúciós öröksége. Ezt kell kezelni? Ilyen erővel kezelni kell azt is, ha valakinek van szeme, meg orra, mert az is hozzánk tartozik. Már csak ezért sem kell "kezelni" az agressziót, nem beszélve arról ha összeadjuk a plusszokat meg minuszokat hosszú távon, egyértelműen minuszos.

Kívánom hogy ess te is ilyen helyzetbe,nyilván most azt mondod, hogy "te nem vagy ilyen", én se vagyok "ilyen", belőlem is kihozta a környezeti tényezők extrém együttállása. Szerintem belőled is ki tudná. Ha meg genetikailag vagy immunis, az meg nyilván nem a te érdemed.

Ha a pszichiátria emberközpontúbb lenne, és nem a rutinfeladatokra szűkülne a mindennapi tevékenysége, eredményesebben tudna gyógyítani. Mit látunk? A mentális betegek száma növekszik, nem csökken. Ez nemcsak fölösleges kiadás, hanem kudarc is.

2014. ápr. 13. 09:44
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hol, és hogyan élsz, de én megpróbálnám elhagyni a bolti élelmiszereket. Nagyon sok ízfokozóról, élelmiszerfestékről, állományjavítóról tudvalevő, hogy károsan hat az idegrendszerre. Egy próbát biztosan megér.
2014. ápr. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!