Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fiatalon milyen következménye...

Fiatalon milyen következménye lehet annak ha antidepresszánsokat szedek?

Figyelt kérdés

bár lehet h idősebbet is megbetegít xd

szóval már egy éve örlődöm azon h szedjek e antidepresszánst vagy sem. az orvos felírta nekem de nem szedtem be. más kezelést nem javasolt csak a gyógyszerest.

nem szedtem be csak pár szemet de az is megölt. a memóriámnak lőttek és teljes belassultam.

nem is szedtem többet mert nem akartam h oda legyen a kitünőm.

de az életem egy káosz. unom az egészet, nem akarok élni. megcsal a barátom, enni se tudok, aludni se, semmit.

ugyérzem nincs remény.

mivel belefáradtam abba h folyamatosan küszködöm, arra gondoltam h beszedem a felírt mennyiséget és mint egy zombi "élek" tovább.

mivel az idegeskedés miatt 9kilót leadtam (csont és bőr vagyok), enni nem tudok (2 szelet kenyér kb egy nap), hangokat hallok, meg akarok halni, a kezemből kiesnek a dolgok és a többi kb már nem izgat h mit művel velem a gyógyszer.

de mégis mi az amit tehet velem? vesémet tönkreteszi gondolom. meg még?

18/L



2014. ápr. 21. 17:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
hát ha ilyenek a tünetek, és az orvos úgy gondolja, hogy tényleg szükséges akkor tessék beszedni, nem hiszem hogy örökké lelassít, vagy ha nagyon zavar a mellékhatása, akkor kérd meg az orvost keressen másik gyógyszert, emellett kell rendszeresen vérvételre menni, hogy ellenőrizve legyen hogy mindened megfelelően funkcionál
2014. ápr. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Figyelj, ha fáj a fogad és a fogorvos azt mondja, hogy "kisasszony nincs kedvem megkeresni mi a baj a fogával, de itt egy méregerős fájdalomcsillapító, szedje be naponta több alkalommal, éveken át, aztán egyszer majd elmúlik magától is a fájdalom, vagy ha nem, akkor majd felírok még több, még erősebb gyógyszereket" akkor te ezt jó szakembernek tartanád és kritikátlanul bevennéd amit felírt?


[link]

2014. ápr. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
sajnos annyira nem érdekel az életem h felőlem meg is hallhatok. jobb is ha elkábulok legalább nem kell tudomást vennem a szar életemről.
2014. ápr. 21. 17:35
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem fogsz meghalni, csak elbutulsz, leépülsz. És csak úgy megsúgom, hogy a legtöbb antidepresszáns huncut kis mellékhatása, hogy felerősíti a depressziót és az öngyilkosságra való hajlamot...
2014. ápr. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

igen azt tudom xd mert mikor beszedtem azt a pár szemet akk állandóan menni akartam az állomásra nézni a vonatokat xdddd

nem megölni magam csak nézni h jönnek mennek. nem értem ezt mai napig sem:s

2014. ápr. 21. 17:40
 6/11 anonim ***** válasza:
Milyen antidepresszánst írt fel a doki? Többféle hatásmechanizmusú gyógyszer létezik, ennek megfelelően a mellékhatások is különbözőek. Általánosságban elmondható, hogy a hatás kialakulásához 2-3 hét szükséges, tehát ne várd, hogy egy-két bogyótól jobban leszel. A gyógyszeres kezelés mellett pedig nagyon ajánlott lenne felkeresned egy pszichiátert!
2014. ápr. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
medazepam, teperin, frontin, rivotril meg ki tudja még
2014. ápr. 21. 20:46
 8/11 anonim ***** válasza:

A felsorolt gyógyszerek közül egyedül a Teperin az antidepresszáns, aminek azonban nagyon sok és súlyos mellékhatása lehet, emiatt elavult gyógyszernek számít, így nem is értem miért ezt írta fel a doki, mikor már vannak sokkal jobb antidepresszánsok. Ráadásul ezt csak szakorvos írhatja fel, tehát kellett járnod pszichiáternél. A másik három gyógyszer a szedatohipnotikumok közé tartozik és főként nyugtató, altató és szorongáscsökkentő hatásúak, ezeket azonban nem depresszió kezelésében alkalmazzák! Ráadásul azonos a hatásmechanizmusuk így teljesen indokolatlan, hogy ennyi félét szedj belőle, mikor hozzászokást is okoznak. Ezek alapján eléggé sántít nekem ez a gyógyszeres rész...

Mindenesetre a Teperin mellékhatása lehet: álmatlanság, szorongás, szájszárazság, székrekedés, vizeletretenció, vérnyomáscsökkenés, tachikardia, arritmia, súlynövekedés és potenciazavar.

A többi gyógyszer okozhat, főként az első héten szorongást, rémálmokat, izzadást, tachikardiát, emellett álmosságot, izomgyengeséget, vérnyomáscsökkenést, anterográd amnéziát, zavartságot, reakcióidő növekedést, könnyelműséget, tolerancia és dependencia is kialakul.

2014. ápr. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
sorba irta fel mindet. csak mindig visszamentem és mondtam h nem hatott. és ilyen majd csak jó lesz alapon írta sorba felfelé
2014. ápr. 21. 21:47
 10/11 anonim ***** válasza:

Nézd meg a tébolymarketing című filmet. Keress rá a neten.

Ott olyan emberek riportját látod, akik szedték ezeket a gyógyszereket így eltudták mondani milyen hatással volt rájuk.

2014. ápr. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!