Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzem úgy, hogy bármelyi...

Miért érzem úgy, hogy bármelyik pillanatban sírva tudnék fakadni? Mi bajom van?

Figyelt kérdés

Nemigazán lenne rá okom, de mégis úgy hiszem, hogy elcs/sztem az életemet. Elrontottam a sulit, most egy utálat melóm van, ami felőröl.

A családom csalódott bennem, nem tudok nekik bizonyítani.

Társasági életem nulla, sem barátok, sem haverok, sem barátnő. Pár éve a banda, és a társaságok középpontja voltam, sosem unatkoztam egy percig sem...msot...ülök a szobámban nézem a sorozatot, és közbe azon agyalok mekkora egy tökéletlen szánalmas p/cs vagyok, hogy nincsenek barátaim, és nincs barátnőm. Sőt i több, egyszerűen nem is tudom felkelteni a lányok érdeklődését...:/

Ez fáj a leginkább, hogy mióta a barátnőm elhagyott, ennek sok hónapja már, nullnak érzem magam a lányok előtt.

De azt sem tartom normálisnak, hogy egy 23 éves srác, spontán sírva fakad, és folynak a könnyei azon, ohgy mekkora egy p/cs, és hogy nem kell senkinek, nem szerethet, és nem is szereti senki.

Mi bajom lehet?



2014. ápr. 21. 20:18
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Pont az a bajod amit leírtál:) Jelen pillanatban 18évesen hasonló képpen érzem magam,talán még a sulit nem b.tam el teljesen.Magányos vagy és az exed miatt az önbecsülésed is galljra ment:/ na meg a meló. Tudom könnyű tanácsokat osztogatni meg hogy jaaj pedig ilyen meg olyan szép az élet,hát nem.Van aki megszívja.Ha vacak munkád van nézelődj vmi tűrhetőbb után,és írj rá a régi spanokra(ne parázz) a lányokkal meg bátran ismerkedj;) Jó ez koránt sem ilyen egyszerű én már csak tudom,de a saját érdekedben próbálj meg lassan kievickélni a kátyúból:)
2014. ápr. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Nemigazán lenne rá okom"

de van rá okod le is irtad mi xd

2014. ápr. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
ezt ugy értettem, hogy tőlem sokkal roszabb anyagi, és családi helyzetben lévők is vannak...és ők mégis erősebbek lelkileg...
2014. ápr. 24. 22:19
 4/4 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem depressziós vagy. Valószínűleg az a gondolat, hogy elégedetlen vagy az életeddel, egyszerűen megbetegít, és egy sötét jövőképhez vezet. Amikor valakinek valami olyan van az életében, amivel "nem tud elszámolni", pl. hibáztatja magát múltbéli dolgokért, úgy érzi, nem tud változtatni valamilyen rossz tulajdonságán, meggyőződése, hogy nem lehet pozitív a jövője, akkor állandóan ezzel a gondolattal foglalkozik, konfliktusba kerül magával, és az kb. a legrosszabb, ami történhet az emberrel lelkileg. És nem a levegőbe beszélek: én magam is ettől szenvedek már több éve. A kamaszkoromban voltak beilleszkedési problémáim, nem vállaltam fel az arcomat és a valódi vágyaimat, emiatt elkezdtem magamat vádolni, emiatt befelé fordultam, emiatt ingerlékeny és cinikus lettem és a csajok sem jöttek, emiatt kitaláltam, hogy csődtömeg vagyok és még tovább vádoltam magam és így tovább. Aztán ahogy jó sok időt töltöttem otthon, bőven volt időm agyonelemezni magam, meg már előre lejátszani az életemet és levonni a tanulságot, hogy minden szar :D Úgy érzem, most már azért kifele jövök ebből.



Pár jó tanács:


1. Először is mindenképp fordulj szakemberhez. Az is lehet, hogy valamilyen szervi háttere van, pl. valami nem termelődik elég örömhormon vagy ilyesmi. Nekem ez gyanúsnak tűnt, ahogy olvastam a soraidat, mert egyrészt írtad, hogy ez az egész még nem is olyan régen nem volt így, másrészt meg ez az egész sírós hangulat... Ezt érdemes lenne kivizsgálni.


2. Csajok: szerintem használd fel azt a gondolatot, hogy már volt kapcsolatod, meríts ebből erőt. Nekem pl. az az egyik fő önvádam magammal szemben, hogy itt vagyok 21 évesen, volt 1 darab kapcsolatnak nevezett elég komolytalan valamim, nem voltam még lánnyal, kihasználatlan maradt a kamaszkorom stb. Te megnyugtathatod magad azzal, hogy csak rossz korszakod van éppen, de amúgy képes voltál már a kapcsolatra, tehát rendben vagy.

2014. ápr. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!