Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szuicid hajam betegség?

Ggggé kérdése:

A szuicid hajam betegség?

Figyelt kérdés

Mert most vagyok túl egy depis időszakon,elgondolkoztam,hogy vannak olyan emberek, pl. az idős hajléktalanok,akiknek nincsenek jó kilátásaik,mégis élnek.

Akiknek nincs nagy bajuk (mint nekem volt), azoknak egyből a halál a gondolatuk.

Szóval ez betegség?


2014. ápr. 23. 16:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Valószínű.Mert akármi történik is észérvek,fenyegetés stb véghezviszik akaratukat.A hivatalos megítélést nem tudom ez csak vélemény.
2014. ápr. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Én inkább emberi gyengeségnek tartom. Erős férfi/nő tud küzdeni a céljaiért, a gyenge meg sokszor elkezdi sajnáltatni magát, ezzel környezetét érzelmileg zsarolja, hogy ne várjanak tőle teljesítményt, de szolgálják ki.
2014. ápr. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen,alapból én is ezt gondolom,gyávaság,önzőség.

De ha kicsit a dolog mögé nézünk, az ember nem tudja magát izomból pofonvágni, nem tudja simán a szívébe döfni a kést,mert az alap életösztöne nem engedi.

de ha valaki tényleg megöli magát, akkor valaminek az ösztön fölé kell emelkednie.

2014. ápr. 23. 16:33
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem, és mégcsak nem is gyengeség. Bárkit össze lehet törni lelkileg úgy, hogy az öngyilkosságot lássa egyedüli kiútnak.
2014. ápr. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Bárzsing ***** válasza:

A hivatalos álláspont az, hogy nem betegség, ez egyfajta magatartásforma. Viszont általában (nem mindig) a hátterében áll valamilyen pszichiátriai betegség (depresszió, szorongás, szkizofrénia, stb.). Van, aki úgy véli, a nem várt gyerekekbe úgymond bele van kódolva, érzi, hogy őt nem várták, ergo nem kellett volna megszületnie sem. Esetleg érzékenyebb emberek hajlamosabbak lehetnek rá, fokozott bűntudatérzés miatt.

Nekem is van ilyen hajlamom, és soha senkit nem "zsaroltam" vele, szakemberen kívül senki sem tudja, hogy nekem ez valaha is komolyan megfordult a fejemben.

2014. ápr. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszolat :) Utolsó válaszoló, nagyon elgondolkodtató dolgot mondtál.

Amikor én lettem ,anya örült, faterom nem várt. Sőt, ő tudtommal háromszor kísérelt meg öngyilkosságot.

Akkor szerintetek lehet,hogy ez közrejátszik abban, hogy az én fejemben szinte mindig ott motoszkál a gondolat?

2014. ápr. 23. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!