Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológusok horribilis áron?

Pszichológusok horribilis áron?

Figyelt kérdés
egyetemista vagyok, ebből kifolyólag nem úszok a pénzben, viszont olyan problémával küzdök amit egyedül nem tudok megoldani, segítségre van szükségem. sok időbe telt mire eljutottam arra a szintre, hogy tényleg segítséget is kérek, aztán ma nézegettem az árakat és hát enyhén kétségbeestem, nincs jövedelmem (csak minimális ösztöndíj, ami kb 1 órára lenne elég). most teljesen magam alatt vagyok. mit csináljak ha nincs ennyi pénzem, de szükségem van segítségre?
2014. ápr. 25. 23:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Hát én olyan hatezer/alkalom körüli árakért láttam, de amúgy van nem fizetős is, én már voltam mindkettőnél és tökmindegy melyikhez mész...
2014. ápr. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
vagyis akkor nem sokkal jobb az amelyik magán?
2014. ápr. 25. 23:34
 3/18 anonim ***** válasza:
Egyetemeken van iskola pszichológus, aki ingyenes.
2014. ápr. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Első sorban javaslom ha van barátod akivel megtudsz osztani mindent akkor első sorban beszélj vele! Elvégre ezért is vannak a barátok :)

Van párod?Vele nem tudnád megbeszélni?

Bocs hogy ilyen izéé vagyok!De ezek is opciók lehetnek.

Nos van valami.Ha jól tudom a házidoki tud beutalót adni,legalább is egy ismerősöm azzal járt ingyenes beszélgetésekre egy két alkalomra de ebben most nem vagyok teljesen tisztában hogy miért milyen úton módon,de van rá lehetőség.

Amúgy bizti hogy szükséged lenne dokira?Tudod a mostani fiatalokon azt veszem észre hogy már egy szög beverésére is kőművest hívnának....Szóval csak azért akarsz dokihoz menni mert szomorú vagy és levert?

Mindenki szokott ilyeneken átesni...Ezeket tudni kell kezelni.

Ha kedvtelen vagy akkor próbálj olyat csinálni ami egy picit felvidít,ha van hobbid akkor csináld azt vagy menj el fuss egy kört a környéken,mozdulj ki egy picit,szívj levegőt,ha süt a nap akkor gyönyörködj benne!Annyi apró szép dolog van az életben csak észre kell venni.

Ha viszont nem szeretnél kimozdulni akkor törekedj arra hogy pl olyan filmeket nézz amin tudsz nevetni is(sokat segít),nekem pl nagyon tetszett az Így jártam anyátokkal című sorozat,rengeteget röhögtem rajta és talán egy picit segített is a sok nevetés .

Ha igazi depressziód van annak testi tünetei is vannak ,arra nyugtatót szoktak kiírni,na az egy rövid ideig megoldás,de a leállás róla kb mint valami drogosé....Szóval ha van nyugtató akkor azt is ésszel(mikor a határon vagy akkor segít) .

Javaslom ha teheted ,menj ki több időt a szabadba,szoktak rendezni csoportos kirándulásokat ide oda amoda (ingyenes) ,részt lehet rajtuk venni,kis kikapcsolódásnak megteszi.

Még valami,gondolom problémáid vannak,ezeken dolgozz hogy ne legyenek gondok(mármint suli,munka stb)

Remélem megoldódik!

Üdv!

2014. ápr. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
55%
Hát, nekem egyik se mondott semmi használhatót. Egy baráti beszélgetés ezerszer többet használ. Ha csak pszichológus kell és nem pszichiáter, akkor azt javaslom, inkább beszélj valakivel. Ha nincs kivel vagy nem akarod ismerősnek elmondani, névtelenül beszélgess valakivel pl. neten keresztül, vagy én néha a buszon is szoktam, ha értelmes ember ül mellém, sokszor többet segít egy ilyen csevej, mint gondolnánk. A pszichológusnál mindenképp többet ér. Nem azt mondom, hogy rossz mind, lehet, hogy van aki tényleg érti a dolgát, de nagyon nehéz olyat találni és valószínűleg már tényleg horribilis árban van.
2014. ápr. 26. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%

4-es bolond. Ha úgy érzed, hogy problémád van, ne hagyd, hogy az ilyenek, akik szerint a harmatkéregfű tea, a hümmögés meg a napsütés segít.


Én ingyeneshez járok, és nagyon jó. Az a baj, hogy van egy olyan pont, ahonnan a barátok nem tudnak segíteni. (Vagy olyan dolgokról van szó, amiket nem szívesen mondanál el nekik.) Ez egy szakma. A barátaid nem tanulták ezt. Nem is várható el tőlük, hogy ekkora terhet tehess rájuk.


Szóval járok egyéni és csoport terápiára. Mindkettő ingyenes, és nekem tetszik. Legalábbis ha valaki másfél éve azt mondja, csoportterápiára fogok járni, emberek közé, lehet, hogy meghalok a röhögéstől.

2014. ápr. 26. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

harmatkéregfű tea, a hümmögés ?

Hol írtam ilyen badarságot?

Ez egy javaslat ha van problémája elsőre megprobálhatja maga is megoldani és nem dilidokihoz szaladni!Tudod nem mindenkinek leányálom az élet,de az átlag ember nem szalad egyből dokihoz mert esetleg rossz a közérzete vagy nem jönnek össze a dolgai és nincs jó napja.Ha meg már komolyabb dolgokról beszélünk akkor annak testi tünetei is vannak.

És ha van barátod az azért a barátod mert mindent megosztasz vele,olyat is amit mondjuk a szerelmeddel nem .Nekem van ilyen barátom...Nektek?

2014. ápr. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a gyors választ :)

nem egy átlagos rossz a közérzetem problémám van, és már évek óta szenvedek vele, csak most már nem bírom tovább egyedül. a legjobb barátomnak elmondtam, tudom hogy az ő segítségére számíthatok bármikor, de úgy gondolom hogy ebben az időszakban mindenkinek megvan a saját problémája, élete és nem érzem fairnek hogy még ezt a terhet is rárakjam.

2014. ápr. 26. 10:58
 9/18 anonim ***** válasza:

Ha engem egy barát felkeres egy problémával,akkor Én szívesen segítek neki ha tudok!

Lehet hogy a kedves barátod is így van vele.

Talán itt anonim módon beszélgetnél egy vadidegennel az segítene? Ha kell szívesen meghallgatlak!

Amúgy a problémádra látsz valami megoldást?Mármint esetleg tudod hogy ez megoldható dolog lenne?

Figyi !Bármi bajod van egy kiadós nevetés biztos rád fér!Nézz meg valami olyat amin tudsz nevetni,legyen ez akár sorozat,showder klub vagy akármi más!Jobb lesz!Biztos sikerül majd megoldanod a problémád!

2014. ápr. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
51%

Nevetés meg film? Ne adj tanácsot senkinek!


Nevessen??? És azzal mi lesz jobb? Semmi! Figyelemelterelés. Vége a filmnek, ugyanolyan szar minden. Vagy töltse az életét vicces filmeket nézve?


Süt belőled a lenézés meg talán irigység? Irigyled mástól a profi segítséget? Olyan hülyeségeket mondasz, hogy másra nem tudok gondolni.


És igenis vannak olyan problémák, amikhez komoly segítség kell, és nem mersz elmondani a barátaidnak. Mi HASZNOSAT tud mondani egy barát, ha azt mondod neki, félsz, hogy megőrülsz? Semmit! És nem is kell neki. A legrosszabb, amikor látod, hogy valaki szenved, és nem tudsz neki segíteni.

2014. ápr. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!