Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A nyugtató gyógyszerek pl...

Yoshimitcu kérdése:

A nyugtató gyógyszerek pl frontin, rivotril, pusztítják az agysejteket úgy mint az alkohol? Hülyítenek? Aki sokáig szedi őket az elképzelhető hogy hiába hagyja abba a szédését, bamba lesz állandóan?

Figyelt kérdés
Szorongok,kényszerbeteg vagyok, azért kellene szednem antidepresszánsal, de nem akarok még hülyébb lenni és nem szedem. anafraniltól csak néztem kifele a fejemből mint aki egész nap bevan baszva, rivotrilt két hétig szedtem, utánna nem jutottak eszembe dolgok.
2014. ápr. 30. 10:51
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Nem pusztítják úgy az agysejteket mint az alkohol.


Sokkal rosszabbak. :(


A szorongásra, kényszerbetegségekre nem gyógymód az antidepresszáns, nyugtató. Esetleg leszedálnak annyira, hogy már nem is számítasz embernek így emberi betegségeid sem lehetnek a gyógyszerek hatása alatt.. de igazából gyógyterápiát kellene kezdeni.

2014. ápr. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az alkoholizmus vagy a súlyos gyógyszerfüggőség

egyaránt pusztító.


Ellenben terápiás dózisban a Rivotril és mumus társai nem veszélyesek.

Oké csökkenti egy sakkverseny bajnoki címének megszerzését, de a hétköznapi életben

nem fog elbutítani.


Durva példa, de kalkuláljuk ki,

hány év alatt árt többet, mint használ?!


Átlag élettartam alatt garantáltan nem butít el.

És ki fog 100+x évesen az éles elméjével törődni? - Mert jaj, ha nem szedett volna nyugtatót egészséges halott lenne?!


Akinek javallott vagy egyenesen muszáj szedni, az életminőségét javítja, adja vissza!!


Persze a kérdezőnek talán mégsem ez lenne a legjobb!

2014. ápr. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
42%
Senkinek sem javallott, legfeljebb a gyártónak jó üzlet lenne, ha mindenki ilyeneket szedne. Ettől javallott lesz? Nem.
2014. ápr. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A gyártónak sőt sajnos a felíró orvosnak is nagyon jó üzlet, de ellenben

Te semmit sem tudsz az alkalmazásáról.

Nem hivatásom meggyőzni, elég annyi, hogy testi tünetekre is használják?

2014. ápr. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%

Kérdés vagy kijelentés? :)


Mérgek, senkinek sem kellene belenyugodnia a fogyasztásukba.

2014. ápr. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az antidepresszáns mellé nem muszáj szedni a nyugtatót, ha a betegnek nincs szüksége rá. Úgyhogy nem tudom, miért épp ettől félsz? Ha nem szeded, nem szeded. Mellesleg a terápiásan, és ellenőrzötten szedett nyugtató nem ért úgy ahogy az alkohol, de segít elviselni a betegséget, meg az antipszichotikumot. Ezért adják, és nem kiszúrásból...
2014. ápr. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért ha valaki leírná hogy a nyugtató is függőséget okozhat, abban az esetben lenne még egy tippem hogy miért adják.. és tényleg nem kiszúrásból. Sosem szúrnának ki a gyógyszeriparral :)
2014. máj. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!