Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megbolondulok. Panikbeteg...

Megbolondulok. Panikbeteg vagyok, mar vagdosom magam, hogy elmuljon. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

7 eves korom ota rettegek a hanyastol, voltam mar pszichologusnal 11 evesen es nyugtato cseppeket irt fel.

Mara mar annyira elfajult az egesz, hogy az elso panikroham utan jon 3-4 napig a tobbi. Tegnap sokat ettem, es eszembejutott, hogy mi van, ha ki jon..? Ideges lettem, hasmenesem lett, remegtem. Ez delutan volt, estefele eltereltem a figyelmem es jobb lett, de amint hazaertem folytatododtt az egesz. Ilyenkor nincs hanyingerem, csak a torkom szorul ossze gyakran es megijedek megjobban, atjar egy hullam es ugy erzem, mint amikor autoval megyunk fel egy dombon. Megemelkedik a gyomrom, nehezen kapok levegot.

Nagyon szenvedek ettol, ma nem is mertem szinte semmit enni, az iskolaban is ramjott. Most olvastam, ettem egy kis csokit es eszembejutott, ideges lettem es 10 percbe sem telt a hasmenes, es most rettegek, hogy osszeszedtem valami virust es hanyni fogok, pedig ma mar voltam wcn es teljesen normalis volt... Elkezdtem vagdosni magam panikrohamok kozben, igy nem arra figyelek. Bevalik, de nem szeretnek ilyen megoldasokhoz folyamodni. :( Segitsetek, kerlek!!!


2014. ápr. 30. 17:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Ideggyógyász szakorvoshoz kell menned, és fogsz kezelést kapni a problémádra. Ez abnormális dolog, hogy a hányástól rettegsz és ok nélkül. A hányás nem olyan borzalmas dolog, mert így megszabadul a szervezet a számára nem kívánatos anyagtól.
2014. ápr. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

az első rókám után még anyámat is megkérdeztem, hogy leélehetem esetleg úgy az életem hogy nem fogok többé sosem hányni?!

Hát arra már nem emlékszem mit mondott, de azóta annyiszor rókáztam, hogy kb...nincs annyi "szőr a hasamon"!

Mára kisebb gondom is nagyobb ennél, ha netán megint jönne a koma!

2014. ápr. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Semmiféle képpen ne vagdosd magad.Az is az egészségednek árt.Meny el szakorvoshoz.Próbálj meg ne rágörcsölni arra hogy hányni fogsz vagy kell, miközben nem is fogsz,nem is kell.Próbálj minél többet a levegön lenni,és a barátaiddal.

Ez többek között meg kell hogy nyugtasson.Hasonló problémákkal küzd az egyik ismerősőm munkahelyen öszeeset és nekem kelett felcipelnem a 2. emeletre. Szörnyű volt mer a kezembe még rángatózott is és fel is pofozott nem 1x. Azt hitte bántani akarom.Felértünk az emeletre és megnyugtattam. Adtam neki egy kis vizet hogy igya meg. Beszéltem hozzá pár percet és jobba lett utána. Egész nap mintha misem történt volna.A pszihológust nem ajánlom.

A szakorvosnál maradj és próbálj minél többet a barátaiddal lenni hogy elterelődjön a figyelem ezekről a gondjaidról

2014. ápr. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pedig ezen pszichológus fog tudni segíteni, minden ilyen szorongásnak oka van. A pszichiáter gyógyszerezhet, ami segít az életviteledben, hogy könnyebben élj, de nem oldja meg a problémát. Azt a pszichológus fogja (vagy a pszichiáter, akkor, ha van terapeuta végzettsége is).
2014. ápr. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elsőre ne pszichiáteren gondolkozz, hanem iskola, vagy gyermekorvoson. Mond el a panaszaidat, ne szégyelld.
2014. ápr. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!