Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon félek a haláltól, mit...

Nagyon félek a haláltól, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Illetve nem is igazán a haláltól, hanem az idő múlásától meg az öregségtől. De a haláltól is. Vagyis az elmúlástól, mert ha a halál után biztos lenne valamilyen élet, nem félnék. Kisebb koromban hittem Istenben, de ma már teljesen bizonytalan vagyok, főleg mióta láttam haldoklani az egyik közeli rokonom. Minden este sírok amiatt, hogy meg kell halnom és a szeretteimnek is. Egyébként 17 éves lány vagyok, és nem megyek pszihiháterhez.
2008. júl. 28. 07:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Pedig kissé korai még! Nálam ez akkor kezdődött, amikor apám meghalt. Azóta foglalkoztat annyira az elmúlás! Amíg csak távoli rokonokat temettünk nem érdekelt annyira, aztán rádöbbentem, hogy egyre előrébb kerülök a listán! Főként azóta, hogy a 40-et betöltöttem.
2008. júl. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
figy katolikus suliba járok régen templomba is cibáltak az egyházat nem bírom :S de isten vagy valami van.és ha nincs a halál után "élet" akkor minek teremtett minket?vagy ugy egyáltalán?ha élünk melózunk a családért stb utána meghalunk...semmi értelmét nem látom és ezért engem nem is zavar de nem ez a példa tehát...csak ezt most ugy leirtam
2008. júl. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Szia! 17 évesen velem is ugyanez volt a helyzet. Mindig féltem vmitől - abban az életkotromban épp a haláltól. Nem feltétlenül saját magamat féltettem, sokszor a szeretteim majdani halálnak gondolata is aggasztott. Ha egy pattanás nőtt rajtam, már temettem magam, mert súlyos betegségnek hittem.

Nem fordultam orvoshoz, de a családom tudott a félelmeimről, és velük tudtam beszélgetni erről.

Ma 22 éves vagyok, és ez a fajta félelmem megszűnt..., a hipochondria viszont megmaradt ;(

Sztem te is kinövöd idővel az indokolatlan halálfélelmet!

Tereld el a gondolataidat, és máris megnyugszol; keress egy jó hobbit, találkozz a barátaiddal, stb.! :)

2008. júl. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Szia! Nem kell feltétlenül pszichiáterhez menned, vannak más megoldások is. Én például felkerestem egy kineziologust. Ő nagyon sokat segitett, nekem is sok félelmem volt. Én a nagymamám halálát nem tudtam feldolgozni. A kineziologus segitett abban, hogy elbucsuzzak a nagyitól és most másképp látom a világot.
2008. júl. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
Kevés olyan ember van aki nem fél a haláltol.Félünk,mert ismeretlen.Meg kell probálnod erre nem gondolni még.Félelemben nem élhetsz.Szorakozz sokat,nevess sokat.Járj moziba,discoba,élvezd az életet,nem szabad félelemben leélni.Elkell fogadnunk,ez a természet rendje.Csak azt tudom mondani,probálj meg nem mélyen belegondolni.Annyi csodás dolog vár még rád.
2008. júl. 29. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

Sokat gondolsz rá, ez a problémád, tölsd mással az időd, nagyon jól ki tudod használni az életed, ha ugy töltöd el minden napod mintha az lenne az utolsó, gondolj bele, tökéletes élete lehetne mindenkinek ha így gondolkodna.

Normális is ilyen korban az ilyen , mindenki túl megy a tinikori depresszióján, szerencsére vannak még olyanok akik túl is vészelik és nem dobják le magukat a tizedikről.

Fel a fejjel , előtted az élet mindent bele!

2008. júl. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
83%

szerinte a hlált, vagy elmúlást nem kell negatív dolognak felfogni

tudom mien ha egy szeretted meghal pedig 13 éves vagyok most lehet fognak szólni a korom miatt meghogy ezen mit pattogok annyira

én 12 éves koromban végigéltem azt h az osztálytársam rákban meghalt...aztán a temetését...rohadt egy érzés...aztán 13 éve voltam már februárban és meghalt a papám, rettenetesen rossz érzéz, szóval ikor megtudtam (papám hirtelen halt meg) ott nem is tudom leírni azt az érzést...összeomlott benem egy egész világ...azóta is 3 naponta járok a temetőbe(kben ez azóta van ióta az osztálytársam meghalt)

szóval, a haláltól, attól h te megalsz szerintem ne félj

csak segíteni akartam, tudom hogy fiatalabb vagyok, de azért érdekel ez a téma, és sok mindennek utánnanéztem vele kapcsolatban, szóval ne félj

2008. aug. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
én is sokat gondolkodtam rajta, most már úgy fogom fel, mint egy végtelen pihentető alvást, és most így kicsivel jobb.:)
2008. aug. 20. 18:17
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Velem is ugyanez van, pedig csak 13 éves vagyok. De én mostmár nem szomorkodok emiatt, hanem inkább kiélvezem az életet, mert szerintem csak egyszer van rá lehetőségünk. Igaz én nem láttam meghalni senkit (szerencsére), de nekem anyukám 3 éves koromban meghalt hirtelen. Nemrég jött rám ez az érzés, de már sikerül rajta uralkodnom, hogy ne legyek szomorú.
2008. nov. 3. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
62%

Megnyugtatlak, hogy semmi okod aggódni.:)

Aki hisz a szeretetben és tud szeretni másokat, az Istenben is hisz. Mert ISTEN=SZERETET:)

Szép napot!

2008. nov. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!