Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy pszichológusnál honnan...

Egy pszichológusnál honnan tudhatom, hogy mindent megtesz, hogy segítsen és nem arra törekszik, hogy minél jobban elnyújtsa a terápiát, mint az órabérért dolgozó építőmunkások?

Figyelt kérdés
Szeretnék bízni benne (olyan ember ajánlotta, aki szintén szakmabéli, akiben teljesen megbízom), de kicsit "flegmának" érzem, pl. nem jegyzetel, nem beszél sokat, sőt, rengeteget hallgat. És hát ehhez képest elég sokat kér. Azért járok mégis hozzá, mert olyan ember, akinek adok a szavára, azt mondta, hogy nagyon jó szakember, és mert azért mégis úgy érzem, hogy megmaradnak bennem azok, amiket mond. De nem tudom felmérni, hogy mennyire haladunk jól, hogy mi lenne a normális és ehhez képest ő mennyire hatékony. Valahogy azt képzeltem, hogy lesz valami rendszeres értékelő teszt, vagy fog adni feladatokat, vagy jegyzetek alapján összeállít valami részletes képet rólam, szóval valahogy úgy képzeltem, hogy ez egy munkafolyamat lesz, ahol lesznek mérhető eredmények. De semmi ilyesmi nincs, csak a csendes, lassú beszélgetések. Bízhatok benne?
2014. máj. 6. 18:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát.. esetleg elmehetsz más pszicomókushoz is, aztán majd meglátod, hogy melyik az, akinek a módszere, stílusa jobban használ.
2014. máj. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Minden pszichológus ilyen. Neked kell beszélned, neki az a dolga, hogy hallgasson. Ő egy szakember, nem a "haverod", végighallgat, megfigyel. Nyugi, minden rendben van vele, az egyém is ilyennek tűnt elsőre, mert olyasmit vártam, amilyet az amerikai filmekben látni, de a valóságban ez nem így működik, a filmben azért kérdez sokat, hogy jobban rálásson a néző a főhős gondolataira.

A pszichológus olyan dolgokat is figyel, amikről nem hinnéd, hogy fontosak és attól még hogy nem írkál látványosan egy papírra, ezeket a dolgokat megjegyzi.

Az eredményhez meg sok idő kell és nem egyik napról a másikra fogsz változni, hanem lassan, fokozatosan, ezért nem is nagyon fog feltűnni. Nem olyan, hogy arra ébredsz, hogy "jé, elmúlt!". Hanem egyszercsak visszagondolsz arra, hogy milyen voltál mondjuk 2 éve és azt veszed majd észre, hogy már sokkal jobb. :)

2014. máj. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tudom, csak tudod, nekem se ő az első szakember, akihez járok (és kimondhatatlanul bánom azt a rengeteg elvesztegetett időt és pénzt, amit képzetlen kuruzslókra fordítottam amikor pl. kineziológushoz jártam), és tudom, hogy más pszichológus is ilyen. Csak tudod, voltam pl. pszichiáternél is, ami sokkal interaktívabb volt, és ő konkrétan első találkozás alkalmával fél óra alatt úgy kiszedett belőlem mindent ügyes kérdezéssel, hogy többet tudott rólam a végén, mint más pszichológus öt alkalom után. Még olyanra is rákérdezett, amiről egyáltalán nem tudhatott volna, csak ügyesen következtetett. Teljesen meglepődtem.
2014. máj. 6. 18:58
 4/10 Bárzsing ***** válasza:
Vannak különböző terápiafajták, valamelyik gyors, valamelyik kevésbé. De az lenne a legjobb, ha az aggályaidat megpróbálnád elmondani a mostani pszichológusodnak. Egyébként hivatalosan az első találkozások után, amikor megkötitek a terápiás szerződést, meg kellene határozni, hogy hány ülés alatt próbáljátok meg elérni a célt. Nagyon sokan nem csinálják ezt egyébként. Esetleg erre próbáld meg rávenni, hogy határozzátok meg ezt az időt, ha nem tettétek volna meg.
2014. máj. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Jó, hát a pszichiáter az más, a pszichológus a bölcsészkaron végez (most ezt nem pejoratív értelemben mondom) és a szakmája is inkább beszélgetésekre irányul, elmondhatod neki a problémádat, a pszichiáter meg egy szakorvos, aki gyógyít és inkább nála szokott meghatározott ideje lenni a kezeléseknek.

Egyébként, nemtudom milyen problémád van, de lehet hogy érdemesebb lenne megint egy pszichiátert felkeresni. Főleg, ha valami tartós dologról van szó.

Először próbálj meg a pszichológusoddal beszélni arról, hogy mégis milyen elképzelései vannak, egyáltalán tudja e, hogy mit csinál (jó, ezt azért ne így. :D ). És ha nem vagy elégedett a válaszával, akkor nézz utána pszichiátereknek, mert nem mindegy, kihez mész.

Általában mindenkinél megvan, mihez ért legjobban, aztán fontos, hogy milyen módszerekkel dolgozik, olyanhoz ne menj, aki csak gyógyszerekkel dolgozik. Van, aki a terápiához csak kiegészítésként felír gyógyszert, ha szükséges, de van, aki alkalmaz olyan módszereket is, ami teljesen gyógyszermentes. Ezekhez lehet menni olyan problémákkal is, amikkel amúgy először sokan a pszichológust keresnék fel pl. szorongások, fóbiák, pánikbetegség stb. Ezeken a pszichiáter többet tud segíteni.

2014. máj. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

# 5: Cáfolom. Ugyanazzal a problémával jártam pszichiáterhez is (gyógyszerrel támogatott terápia), pszichológushoz is. Előbbi nem oldotta meg a problémámat, utóbbi igen (gyógyszer nélkül).


Kérdező: a pszichológusod úgy dolgozik, ahogy általában a pszichológusok. :) Jegyzetelni első alkalommal kell, amikor felveszi az adataidat, a főbb tényezőket. Utána ő figyel, de nagyon. Nem kell sokat beszélnie, de amit mond, arra érdemes nagyon jól odafigyelni, elgondolkodni rajta és akkor beindulnak a felismerések, folyamatok. A hatást te magad fogod érezni magadon! :) Hogy mikor, az rajtad is múlik: minél jobban megnyílsz, minél jobban elgondolkodsz a dolgokon, minél inkább képes vagy szembenézni magaddal, annál gyorsabban érzed a hatást!

Ami még igen fontos, hogy a terápiás munka nagy része nem az üléseken zajlik, hanem két ülés között: benned! Mérhető eredmények nem lesznek, de ha intenzíven csinálod, olyan eredményeid lesznek, amit el sem tudsz képzelni! :) Ehhez azonban idő kell! Hidd el, utólag röhögni fogsz azon, hogy mérhető eredményeket vártál, mert az elérhető eredmények felülmúlnak mindent, amit mérni lehet! :) Én most járok a terápiám végén, és semmi olyan eredményt nem tudok felmutatni, amit mérni lehetne, mégis nagyon jelentős eredmények vannak: az életemben, a hétköznapjaimban! A gyakorlatban működnek, nem papíron! :) És ez sokkal többet ér szerintem, mintha papíron produkálnék eredményeket! ;)

2014. máj. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6 Én is jártam mindkettőnél, nekem meg a pszichiáter oldotta meg a problémámat.


Neked pszichológusra volt szükséged, nekem meg pszichiáterre.

Nyilván nem véletlenül létezik mindkettő.

Teljesen más a feladatuk. Egyik a másiknak nem alacsonyabb vagy magasabb rendű formája, hanem két külön hivatás.


Ez olyan, mintha abba akarnál belekötni, hogy a fogorvos jobb e vagy a szájsebész.

2014. máj. 7. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
"Ezeken a pszichiáter többet tud segíteni." - ezt írtad, és erre írtam, hogy cáfolom, hogy minden esetben többet tud segíteni, mert az én esetemben például nem jött be. Pedig depresszióval, pánikbetegséggel fordultam hozzá. De a pszichiáter nem érzékelte - vagy ha érzékelte, nem foglalkozott vele -, hogy ezek csak tünetek, az egész hátterében egy személyiségzavar áll, amit viszont a pszichológus tudott kezelni. Pszichiáterre szerintem elsősorban az elmebetegségek tartoznak (pl. skizofrénia) elsősorban. Egy JÓ pszichológus (pszichoterapeuta) kiválóan elboldogul a depresszióval, pánikbetegséggel, szorongásos zavarokkal, fóbiákkal, személyiségzavarokkal. Persze vannak kevésbé jó pszichológusok (pszichiáterek is), vannak különböző módszerek, amik valakinél hatásosak, másnál nem, szóval pluszban még páciensfüggő is, hogy mennyire sikeres az adott terápia. De továbbra is fenntartom, hogy egy jó pszichológus ezekkel kiválóan elboldogul, gyógyszer nélkül is.
2014. máj. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]



én voltan rossz pszichológusnál és jónál is, ha jó volt nála lenni azt az első két találkozásból már letudod szürni ha rossz azt is

2014. máj. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azt megérzed, ha jó helyen vagy tapasztalat... én pszichiáterhez jártam, aki megpróbált agyon gyógyszerezni és maga mellett tartani már kb.: 8 diagnózissal azt sem tudtam mi bajom és minden alkalommal írt egy raklap gyógyszert, amit nem kértem ... :/

Ekkor kerestem egy pszichológust és 6 alkalom elég volt ahhoz, hogy ne gondoljam magam bolondnak :)

Ajánlom figyelmedbe Tisza Kata könyvét Dr. Kleopátra

2014. máj. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!