Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van valami tuti tippetek...

Anowind kérdése:

Van valami tuti tippetek (szorongásos beteg vagyok)?

Figyelt kérdés

Sajnos régóta szociális fóbiám, szorongásom van és ezáltal nagyon életunt tudok lenni. Dolgozom, barátnőm nincs és 25 évesen ez is nagyon frusztráló tud lenni. Úgy érzem nem kellek senkinek. Járok pszichiáterhez, pszichológushoz, gyógyszert is szedek és ez a szemét szorongás mégis mindig felül tud kerekedni rajtam. Nem dohányzom, nem iszom csak a gyógyszereimet szedem. Van amikor majd kibújok a bőrömből és ez a kevés pillanat. És az önbizalom táplál, de olyan nehéz szerezni. Egyedül az önbizalom segít kisebb sikerélmények, amikből sajnos nagyon kevés van...


Kérdések:

1, A gyógyszer nem megoldás, de én a Helex (1 mg esténként) és Cipralex (10 mg reggelente) mellett sem érzem mindig jól magam! Mégis mennyit kellene szednem, hogy végre jó napom legyen egész nap?

2, Van olyan gyógyszer ami tényleg feloldja a gátlásokat és ilyen poénos eseteim sem lennének, hogy azon rágódjak a vonaton, hogy leszálláskor, hogy nyissam ki az ajtót? :S

Vált már be nektek valami? Köszönöm aki segít!


25/F



2014. máj. 12. 20:23
1 2
 1/12 hektorr7 ***** válasza:
20%

Nem tudom mi az a helex, cipralex szerintem jó gyógyszer. Én szedném a helyedben.


Pszichiáterrel irass fel frontint!

Inkább legyél szorongó amúgy mint agresszív szemétláda!

2014. máj. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Sportolj.
2014. máj. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek a tanácsot! A sport az nagyon jó dolog. Én mindennap kerékpározok ezáltal jobban is érzem magam. De valami még hiányzik.,.. Egyébként tényleg nem vagyok egy agresszív állat :D
2014. máj. 12. 20:35
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
A szerelem sokat segítene a helyzeteden. Motiválna, feltöltene, és lenne sikerélményed, életcélod, stb..
2014. máj. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 hektorr7 ***** válasza:
47%

Na látod akkor biztosan sokan szeretnek is :)

Nekem is szimpatikusak azok az emberek akik nem nagyképűek hanem alázatosak meg kicsit félősek. Nincs ezzel semmi baj. Neten meg tudsz nyílni úgy látom. Hihetetlenül jól látod magadat ahogy a kérdésed első bekezdéséből olvastam :)


Sok sikert kívánok a terápiához és mielőbbi javulást :))

2014. máj. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

4-ik: Jól látod! Az nagyon hiányozna nekem :) Az már több éves sikerélménnyel is felérne. De nehéz egy szerelmet "megtalálni"! Lehet ritka is.

5-ik: Köszi :) Megtudok nyílni, csak jó lenne ezt gyógyszer nélkül is megtenni egyszer az életben. És sokszor még azzal sem megy!

2014. máj. 12. 20:48
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

Én csak úgy írogatok.Nem vagyok orvos de viszonylag sokat olvasgattam hasonló témakörökről mint amit te is kérdezel,aztán hátha ez is segít neked .

Szorongsz, mi miatt szorongsz? (tudom nehéz, egy valamire azt ráfogni ,hogy na ez az)

Semmi és senki nem tökéletes és ez így van rendjén,mert különben nem tudna fejlődni a világ.

Pl. A legújabb Mercédesz sem tökéletes de az adott pillanatban azaz amikor eldöntötték,hogy na most ebben a pillanatban elkezdjük a gyártását,azzal tökéletes döntést hoztak. Ez a tökéletes döntés ma már nem ,most már nem is annyira tökéletes,mert van ill. biztos,hogy jobb döntést is tudnának hozni,most ebben a pillanatban mint amilyent tegnap vagy korábban hoztak,döntöttek.

Minden ember az adott szituációban és körülményekhez képest akkor és ott abban a pillanatban a legjobb döntést hozza meg. Te is és én is. a mi lett volna ha kérdésekkel nem szabad foglalkozni ,azaz teljesen felesleges ilyenekkel foglalkozni. A múltat már nem tudjuk meg változtatni a jövőn meg még nem tudunk. De a jelenben tudunk sok mindent befolyásolni. Élj és élvezd a jelent a most. Ne aggódj és ne szorongj ! Ne a múlton töprengj, élvezd a jelent.

Találj magadnak egy jó hobbit!

És el ne felejtsd,senki és semmi nem tökéletes,mindenkinek van valami gondja baja,problémája,fiatalnak,öregnek,szegénynek ,gazdagnak.

Ne szégyeld a bajodat,gondodat,problémádat! Sok ember "küzd" hozzád hasonló vagy pont ugyan olyan gonddal,bajjal mint te.

Joseph Murphy, Tudatalattid csodálatos hatalma című könyv, sok emberen segített.

2014. máj. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Nekem is szociális fóbiám van, meg még1pár érdekes dolog:( Esetleg tudnál mondani egy nevet és beszélgethetünk!

16/L tudom fiatal, de fontos, sokan mondták, hogy kezdjek el beszélgetni ilyen fóbiákkal küszködőkkel

2014. máj. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Én is ebben szenvedek, szóval átérzem a problémádat, de megoldást sajnos én sem tudok rá. :(

Tudom, nem boldogít, de sokan annyira szoronganak, hogy dolgozni sem tudnak/mernek (pl. én), te pedig ezt az akadályt már sikerrel vetted. :D


Én azzal szoktam kísérletezni, hogy megpróbálom elterelni a saját gondolataimat (mert állandóan azzal vagyok elfogalalva, hogy mások biztos milyen bénának tartanak). Szóval ha pl. egy két nappal ezelőtti szóváltás miatt még mindig ideges vagyok, és csak az jár az eszemben, hogy micsoda hülyeségeket mondtam, akkor tudatosan leállítom magam, és megpróbálom reálisan megvizsgálni a szituációt, majd megállapítom magamban, hogy nem is volt olyan vészes, ha kívülállóként nézzük. Aztán pedig akárhányszor eszembe jut, tudatosan elhessegetem a gondolatokat. Ez így most lehet, hogy hülyén meg kicsit skizofrénül hangzik, hogy saját magamat győzködöm, de ez általában kicsit segít.

Viszont hogy a jövőbeli váratlan helyzetektől való szorongáson mi segíthetne, azt tényleg nem tudom. :(


Ismered esetleg ezt a blogot: [link] Nekem nagyon sokat segített, hogy láttam, hogy sokan küzdenek ugyanezzel, mint mi. Legalább nem érzi magát olyan egyedül az ember.


Remélem hamarosan jobban leszel! :)

26L

2014. máj. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
9-es: Igen, hasonlókat érzek mint te is! Nem ismerem, de megnézem :) Én időseket gondozok és előttük megtudok nyilvánulni. Legalább van egy munka amit szívesen végzek.
2014. máj. 14. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!