Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzem állandóan ezt az...

Miért érzem állandóan ezt az idegességet a gyomromban?

Figyelt kérdés

Mi ez és mit lehet ellene tenni? Most például az anyám elé kell mennem csak a buszhoz, meg postára, és tök ideg vagyok, érzem a gyomromban ezt a valamit ami nagyon zavaró. Néha hasmenés is társul hozzá. Régebben ilyet csak komolyabb dolgok miatt éreztem, például vizsga, randi, stb. Most meg már mindig érzem, ha ki kell mozdulnom otthonról, suliba menni vagy dolgozni, mindig ezt érzem előtte, de már úgy tűnik akkor is ha ismerősökkel, rokonokkal találkozok, vagy elmegyek a boltba, stb.

Elegem van ebből, mit tegyek? Mi a bajom? Emiatt utálok már kilépni is otthonról.


2014. máj. 19. 14:42
 1/6 anonim válasza:
100%
Csak túl stresszes, feszült vagy, próbálj meg lazítani.
2014. máj. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy szociális fóbia?

Vagy hogy ahova mégy,ott konkrétan valamit nem szeretsz.Pl. suliban az osztályodat,a tanárokat,vagy postán találkoztál valaki nemkívánt személlyel,és azóta van ez a gyomorgörcsöd,utcán mondjuk szintén,vagy ilyesmik.

2014. máj. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Menj el orvoshoz, ez már kicsit komolyabb, mint egy sima stressz.
2014. máj. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nevezik gyomoridegnek. Nekem is sokszor van.

Folytonos stressz, idegesség okozza akkor is előjön ha épp nincs, mitől tartani.


Nem vagy egy kicsit, szorongós, idegeskedő, depressziós vagy borongós hangulatú egyén?


Én pánik beteg vagyok és megakadt a szemem azon, hogy már alig mersz kimenni az utcára.

Nem mondom, hogy az vagy mert a pánik nagyon durva fizikai rosszullétekkel jár együtt de ez annak az előszobája.


Én a helyedben mindenképp elmennék egy pszichológushoz megéri hidd el nem csak a zakkantak járnak oda.

Egyébként meg az önhipnózis sokat segít. Gondolj kellemes dolgokra, apró örömökre egy kicsit te is tudod stimulálni magad.

Mindenképp meg kell keresni a feszültség gyökerét, forrását és helyrehozni.


És habár nem vagyok gyógyszer párti de ha nem megy másképp akkor igyál egy kis citromfű teát, vannak nyugtató teakeverékek jobbak, mint a gyógyszerek.

Talán még tudnám ajánlani a Nervenpflege nevű német gyógynövényes nyugtatót.

Az a jó benne, hogy nem erős, nem pilleszt el, nem alakul ki függőség, és nem igazán vannak mellékhatásai.

Annyira ártalmatlan, hogy recept nélkül is megveheted a DM-ben vagy a Rossmann-ban is. Egy nap többet is bevehetsz tulajdonképp gyereknyugtatónak van titulálva én a vizsgaidőszakban szedtem mert rosszul voltam az idegtől.

Utána simán letettem mindenféle elvonási tünet nélkül.


Ott követtem el a hibát, hogy magát a problémát nem kezeltem és így pánikbeteg lettem.

Ma sok mindent másképp csinálnék úgyhogy szerintem mielőtt gyógyszerhez nyúlsz irány az orvos és próbáld elkerülni, hogy gyógyszert kelljen szedned.

2014. máj. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Az emberek úgy tűnik, imádnak dobálózni a szocfóbia fogalmával. Ez biztosan nem az.

Igen, ez a gyomorideg fogalma, szerintem fordulj pszichológushoz.

2014. máj. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 hektorr7 ***** válasza:
49%

ez szerintem gyomorideg. Napi 3 csésze citromfű tea kiválóan oldja az ilyen pszichoszomatikus panaszokat.


A teát úgy készítsd hogy egy bögrébe 1-2 teáskanál citromfüvet teszel. Patikában is vehetsz ilyet ömlesztettet. Van filterezett is de az nem olyan hatékony

2014. máj. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!