Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetek az újra visszatérő...

Mit tehetek az újra visszatérő depresszióval?

Figyelt kérdés
December óta szenvedek már ezzel, szorongok, pánikrohamaim vannak, minden ami ilyenkor jön. Január óta járok pszichológushoz, nagyon sokat segített és már vmivel jobban vagyok, de még sokszor visszaesek, ha vmi olyan történik ami nagyon megérint. Emellett fizikálisan teljesen kikészültem, most voltak a vizsgáim is, iszonyatosan gyenge vagyok, fáj minden végtagom. Nem tudom már mit csináljak, úgy érzem a pszichológus már kevés, nem tudom mit tegyek, hogy az egészségem rendesen helyreálljon. Folyamatosan gyomorsavtúltengésem van, felfázok, gyenge vagyok... és ezek hetekig tartanak. Mit tegyek?
2014. máj. 28. 08:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Megfelelő kezeléssel már meg kellett volna gyógyulnod.

Kiképzett terapeuta a pszichológusod?

Milyen módszerrel kezel?

2014. máj. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nekem igazából nagyon összetett és rengeteg problémám van gyerekkora visszavezethető. Egyelőre a szokásos beszélgetések vannak, hogy mit kéne tennem, tanácsokat ad, rávilágít dolgokra... Meg volt egyszer hipnózis szerű, ennyi. Most írt fel a háziorvosom frontint elvileg napi 3x kéne szednem, de nem igazán akarom.
2014. máj. 28. 09:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Úristen, ez iszonyat kavarás, amiket leírsz...


Először is: a háziorvos mindenhez ért, vagyis igazából semmihez. Ne nála írass fel gyógyszert!!! Menj el pszichiáterhez, aki a beszélgetés mellett fel tud írni gyógyszert. Amilyen tüneteket írsz, ahhoz már gyógyszeres kezelés kell tényleg, de ne a háziorvostól!!!

Már csak azért is, mert szakorvos olcsóbban tud felírni receptet a saját területén belül. És nem csak a frontin létezik.


Tudom, hogy milyen szar ez, főleg vizsgaidőszakban, amikor "nincs idő" rosszul lenni. Na ilyenkor jön jól az antidepresszáns. Ha megegyeztek valamiben a pszichiáterrel, akkor azt viszont ne félj szedni, mert segít átlendíteni a holtpontokon. Előbb-utóbb megtanulod saját magad kezelni a szorongást (a pánikroham is szorongás, csak nagyobb amplitudójú - remélem van ilyen szó, így leírva :D ). Ebben segít a terápia és a gyógyszer, mert segít legyőzni a tüneteket. Aztán előbb utóbb kikerülsz ebből az élethelyzetből/gondolatvilágból.

2014. máj. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: napi 3X 25mg?? Az sok neked, az alapján, amiket írsz.
2014. máj. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!