Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszioval kuzdok milyen...

Depresszioval kuzdok milyen gyogyszert tudtok ajanlani ami nem okoz fuggoseget?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok.

Problemak: Depresszióval kűzdök évek óta.Sötét életérzéseim vannak, allandaon almos illetve fáradt vagyok.A fejem rendszeresen fáj,szorongok sokszor nem tudok úgy koncentrálni,memorizálni dolgokat ahogy én szeretnék...



2014. ápr. 15. 19:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Cipralex, viszont pszichiáter írja, fel, pár hétig rossz érzés lesz (Mellékhatások), de utána kigyógyulsz, én súlyos depresszióból jöttem ki
2014. ápr. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudnal errol a gyogyszerrol beszelni?
2014. ápr. 15. 21:09
 3/9 A kérdező kommentje:
h milyen pontosan...
2014. ápr. 15. 21:09
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Az életben minden lény akadályokkal találja szemben magát, és élő mivoltukból kifolyólag nekimennek az akadályoknak. A kis mag mikor kicsírázik széttúrja a kemény földet maga fölött, és nem áll meg. Az állat elmegy messzire, hogy kaját találjon, vagy párt, vagy menedéket. Az ember arra lett idomítva, hogy kényelmes legyen. Az ember azt az erőt amit az akadályok leküzdésére kéne, hogy használjon inkább gondolatok gyártására, és azok végtelen forgatására használja. És amikor nem a megoldásra juttatja erejét az ember, amikor nem cselekszik, hanem csak agyal, erősíti az egóját akkor az egyébként boldogságot nyújtó érzés a tehetetlenségében átvált kellemetlen érzésbe, mert ki akar törni. De az embernek az lett tanítva, hogy ő egy test csupán, és úgy is viselkedik. Jön egy gond, és nem csinál semmit. Az pusztán illúzió, hogy a gondolatokat pakolja egyiket a másik után amivel azt hiszi csinál valamit, pedig nem. A valóságban kell tudni tevékenynek lenni, ami nem olyan könnyű mi? Pedig az. Amikor egy akadállyal találja szemben magát az ember akkor érkezik a leküzdésére szolgáló erő is, amit az ember érez is, de nem jó irányba tereli, és már kész is a félelem, gyűlölet, irigység, stb. Erre lett idomítva minden ember, és egyből hátrálni kezd a gondtól. Pedig a gondnak neki kell menni. Amikor jön a gond, és hozzá az erő, akkor megjelenik a megoldás is, amit intuíció formájában kap az ember, de arra nem hallgat, mert neki agyalnia kell sokat, hiszen ettől lesz ember ugye. Jól kiszúrtak velünk, de azért annyira nem. :] A fáradtság is abból van, hogy nem vagy eléggé aktív, és az erő elfojtására megy el sok energiád. Végtelen örvény ami a semmibe vezet, és csak leszív, a gondolatok örvénye. Az az igazság, hogy csak szeretet létezik, és amint annak útjába, a mesterségesen kialakított vágyott valóság elképzeléseket pakol az ember úgy lesz megrontva a szeretet. Mert nem harmonizál a belső idea és a külső valóság. Amikor valaki szerelmes akkor is a személyben azokat az ideális jegyeket fedezi fel amik a belső valóságának megfelelnek, és a két valóság a belső, és külső ahogyan összeér úgy harmónia alakul ki, ami jósággal jár együtt. Az erő ami mindent táplál maga a szer. Amikor kapod akkor a szer-etet. Ez egy elem is méghozzá az 5. a szer-elem. Az élet küzdelem, és ha átléped az ismeretlen határát csodaszép lesz. A negatív érzések is legyenek jelzésértékűek, hogy jó irányba haladsz, de valami benned akadályozza a jóságot, és a rossz ellenére is haladj tovább, bízva a megérzésedben. Az lesz a tuti. Végül is azért vagyunk élőlények, hogy aktív szereplői legyünk a valóságnak, különben lehetnénk kövek.

2 féle jóság van az ember életében, amit hajlamosak összekeverni. Az egyik a boldogság, a másik az élvezet. A boldogság akadályok meghaladásából lesz. Az élvezet az akadályok erősítéséből. Boldognak lenni nem kényelmes tevékenység. Élvezni nagyon kényelmes. Nézd meg a tv-t mennyi reklám, műsor szól arról, hogy kényelem, és élvezet. Működik a hipnózis. :]

2014. ápr. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Többféle gyógyszer van a depresszió ellen. Viszont mindegyiket szakorvos ( pszichiáter) írhatja fel. A betegség mértékétől kezdve a beteg nemét, munkáját, korát, alkatát figyelembe véve. Irány a doki.

Függőséget, kövérséget stb. nem a gyógyszer okoz, ha azt az orvos előírási szerint szeded.

2014. ápr. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Gyógyszert nem ajánlok, mert az csak a tünetek enyhítésére (jó esetben!) szolgál. Ajánlok helyette szakszerű, mélylélektani terápiát (KIP, regresszió, ego-state, Bradshow, Rossi, stb.) amitől meggyógyulhatsz.

Nézd meg a YouTube-on az "Út a nyugalomhoz, a lelki egészséghez" című előadás sorozatot, tanulhatsz belőle.

2014. ápr. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Joola ***** válasza:
szia! gyógyszert valóban csak pszichiáter írhat, szóval mindenképpen javasolt elmenni hozzá, esetleg ha megengedheted magadnak a pszichoterápia segíthet igazán. a gyógyszer csak tüneti kezelés, sokszor elengedhetetlen, de hosszú távon a terápia a megoldás.
2014. ápr. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Egyetértek az előttem szólókkal. A gyógyszer ideiglenes megoldást nyújt, és gondolom nem szeretnél örökre gyógyszeren élni. A pszichoterápia hosszasabb sajnos, viszont a gyökereitől tárja fel és szünteti meg a problémát, úgyhogy én pszichológus segítségét ajánlom. Jól nézz körül, kérdezősködj, mert itt is akadnak nagyon jó és nagyon rossz szakemberek!
2014. ápr. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

koszonom. :)


en is csak atmeneti idore gondoltam h gyogyszert szedek...

2014. ápr. 20. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!