Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiáterek, ti miből...

Pszichiáterek, ti miből szoktátok észrevenni, ha a saját, vagy a kollégáitok diagnózisa téves (és félrekezeltek valakit)?

Figyelt kérdés
Mit tesztek, ha rájöttök a tévedésre?
2014. máj. 29. 01:28
 1/7 homo ludensz ***** válasza:
Miért kérded? Te pszichiáter vagy?
2014. máj. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem, mert érdekel.

Nem vagyok pszichiáter.

De végül is más, pszichiátrián dolgozó szakember tapasztalata is érdekel, hogy szoktak rájönni, hogy tévednek. és mit tesznek olyankor.

2014. máj. 29. 10:58
 3/7 hektorr7 ***** válasza:
0%

Ha téged nem érint ez a kérdéskör akkor nem értem miért teszel fel ilyen kérdést? Ennyire unatkozol?


Már a kérdés megfogalmazása is kusza és zavaros számomra

2014. máj. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Melyik oldalról vagy érintett ebben a kérdésben, hogy ennyire zavar, hogy feltettem?
2014. máj. 29. 22:48
 5/7 homo ludensz ***** válasza:
A pszichiáter orvos és nem igen hallani olyan történeteket hogy egy orvos bármilyen szakterületen dolgozik azt hangoztatná hogy téves diagnózis állapított meg. Amikor a kezelt rászoruló visszamegy a pszichiáterhez hogy a gyógyszer számára szerinte nem megfelelő akkor általában ír másikat. Minden kezelt diagnózisa egy BNO kód (1 betű és egy 4 jegyű szám) a pszichiátriában pedig a 5 kötetből álló Kódgyűjteményben gyakorlatilag bárki belefér.
2014. máj. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

emiatt is kérdeztem rá a kollégékra is, meg aztán kommentben a többi dolgozó tapasztalataira is. de lehet újra fel kéne tenni a kérdést, hogy eleve benne lenne a kérdésben a többi munkatárs észrevétele is.


Meg még az is lehet sajnos, hogy észre sem veszik, ha tévednek...


A többi területen dolgozó orvosok gyakrabban korrigálják a tévedésüket (vagy kollégájuk tévedését), bár azoknál sem elégszer, az igaz.

2014. máj. 30. 12:14
 7/7 A kérdező kommentje:

ja meg nem arra gondoltam, h csak arra gondolnak, h a gyógyszer nem megfelelő (pl. egyik antidepresszáns nem használ..kipróbál egy másikat..), hanem úgy alapjaiban tévedtek.


Szerintem amiatt is jönnek rá nehezebben, ha tévednek, mert pl. a gyógyszerek eleve a viselkedést esetleg a gondolkodást...stb is befolyásolhatják, és a gyógyszer mellékhatásaira úgy gondolhatnak, mint a beteg tüneteire... Meg eleve nem adnak annyira egy pszichiátriai beteg szavára.


Egy csomó nehézség van a pszichiátriai osztályokon arra, hogy kiderüljön, ha tévedtek. meg eleve a diagnosztizálás is problémásabb.


Ezek miatt érdekelne jobban, hogy mit csinálnak, ha észreveszik, hogy nagyon tévednek.

2014. máj. 30. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!