Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Erzelmi vonzalom a sajat nem...

Erzelmi vonzalom a sajat nem irant?

Figyelt kérdés

14 eves lany vagyok, de ez a problemam mar kb. 3 eve all fent. Erzelmileg vonzodok a lanyok irant, de semmi testi dolgot se tudok elkepzelni, sot undorodok is tole. Inkabb csak azt szeretnem olyankor, hogy baratok legyunk. Ami furcsa, hogy raadasul ez idosebbek irant alakul ki. 20 eves korosztaly, de volt mar az 50 eves osztalyfonokomnel is. A legdurvabb 3 eve tart, az az elso egy most 26 eves nonel. Amit erzek az az, hogy folyamatosan ra gondolok, talalkozni akarok vele, tervezem a veletlen osszefutasokat, ha talalkozunk a szivem majd kiugrik a helyerol, meg akarok neki felelni azt akarom, hogy figyeljen ram es foglalkozzon velem. Feltekeny vagyok azokra akikkel jo barati kapcsolata van es ilyenek. Raadasul olyan erzesem van, hogy sose fogom tudni elfelejteni. Ez az egesz dolog megijeszt... Ezek mellett felnezek ra, csodalom, peldat akarok venni rola, olyan akarok lenni, mint o. Na ez egy a sok kozul...volt tobb ilyen novel. Amugy ferfi irant is tudnek ilyet erezni, de valahogy az mas pl. Ha lakik a kornyeken egy ferfi aki minden este ugyan abban az idoben viszi le a kutyajat nem hiszem, hogy lejarnek vele az en kutyammal, mert felreertheto lenne de egy novel elmegyek. Szoval az idosebb ferfiaknal is erezhetnek sztem hasonlot, ha veluk is beszelgetnek meg ilyenek. Szoval erdekes. A legfiatalabb lany aki irant ilyet ereztem az most 18 eves. Mindig azzal a busszal jartam hazaamelyikkel o, hogy talalkozzunk. Fhu beteges..

De en fiuval szeretnem leelni az eletem, voltam mar fiuval jo volt, szerettem de ez a beteges rajongas nem volt meg. Viszont fizikailag is csak a fiukhoz vonzodok, jobban elolvadok egy fiu testetol. Viszont ugy erzem, hogy ha egy idosebbel beszelek az komolyan veszi es annak van ertelme. Na szoval mi lehet ez? Egyszer mar pszichologust is megkerfeztem ezzel kapcsolatban. Azt mondta, hogy a kamaszoknal ez gyakori problrma es el fog mulni. Ez nem szerelem csak peldakepeket keresek akikre felnezek, akikbe kapaszkodok. Vagy talan valami anyapotlekot is de semmi mas. Es majd egyszer ramtalal a szerelem es megvaltozik minden meg ki fogom noni. De engem azota se hagy nyugodtan ez a dolog


2014. jan. 1. 22:25
 1/2 A kérdező kommentje:
Egyebkent pszichesen beteg vagyok.. Panikbetegseg, szorongas es hasonlok es ezek az emberek azok akik ugyerzem, hogy sokkal jobban megertenek meg komolyabban vesznek, mint egy velem egyidos. Azok a barataim is meghallgatnak, de nemtudom az mas... Es ha pszichologushoz jarnek akkor a pszichologusomhoz is igy kotodnek.
2014. jan. 1. 22:34
 2/2 Weber Kristóf válasza:
Ön teljesen egészséges. A pánikbetegség és a szorongás ma már gyógyítható ezért jobb lenne, ha psichiáterhez fordulna. Ami pedig a kérdését illeti: az azonos neműekhez való vonzódással semmi baj nincs, nem kell ezektől szorongania. Létezhet testvéri, baráti szeretet, és létezhet tisztelet is. Ezek érzelmi kötődések. Természetesen létezhet szerelem is azonos nemű iránt. Önnek most alakul ki az érzelmi világa, nyugodtam hagyja magát sodródni. Nem kell különösebben foglalkozni azzal, hogy milyen nemű lesz az, akibe majd szerelmes lesz: várja meg, amíg ez megtörténik.
2014. jan. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!