Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A megcsalás pszichológiája?...

A megcsalás pszichológiája? Ki miért csalta meg partnerét?

Figyelt kérdés

2014. máj. 30. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
mert egyszer élünk
2014. máj. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azért , mert ő is megcsalt és ez kicsit enyhítette a fájdalmam.
2014. máj. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
33%
Mert szerelmes lettem, de vegul otthagytam a szeretott es a ferjemmel maradtam. Nehez dontes volt de a szeretom "segitett", annyira akarta hogy vele legyek, konyorgott, sirt es az nekem mar sok volt a jobbol.
2014. máj. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Golan Trevize ***** válasza:
Mert már rég nem voltunk partnerek, csak lakótársak.
2014. máj. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

Fiatalon léptem félre 2 kapcsolatomban, a jelenlegiben hosszú évek óta benne vagyok, de nem léptem félre.

És hogy régen miért? Mert akár testileg, akár lelkileg nem kaptam meg azt a törődést, azt a kielégülést, amire vágytam. Tehát akár a testemet, akár a lelkemet, de elhanyagolták. És most már, felnőtt fejjel tudom, hogy az volt a könnyebb út. Lépni kellett volna ki a kapcsolatból, ha nem lehetett változtatni. Mert attól, hogy egy kis időre akár figyelmet, akár testi törődést kaptam, attól az adott kapcsolatom nyilván nem lett jobb. De akkor még nem egy életre akartam elköteleződni, így úgy voltam vele, hogy fiatal vagyok, élni kell. Ma már azt mondom, hogy nem volt szép. Éppen ezért a jelenlegi kapcsolatomban nem léptem és nem is akarok félrelépni.:)

2014. máj. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
34%

Pszichiáteremmel "közösen" - kettőnk hatalmas élettapasztalatával beláttuk, hogy

minden kapcsolat kompromisszum.

Nagyadag megalkuvás az elképzelések / vágyak / lehetőségek között.


Hűség csak az ingerszegény környezet és a lustaság kettőse.

Az büszkélkedhet vele, aki nem esett kísértésbe....., mert akit megérintett annak már a "gondolata is érzelmi félrelépés"?!


Az utólag, életünk alkonyán derül ki, hogy kit szerettünk a legjobban és volt-e szerencsénk vele élni, hozzá hűségesek lenni.

Léteznek csodák, egyszer mindenkinél jöhet egy jobb......

Csak utólag derül ki melyik szerelem volt a legfergetegesebb.


Aki egy életen át

egyhez hűséges talán nem impulzív......

Esetleg "gazdagabb" akit több érzelem kísértés megérintett, avagy kárpótol a több szerelemért az egyhez kötő hűség erkölcse, érzése??

2014. jún. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!