Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek lehet 88 éves...

Szerintetek lehet 88 éves demenciában (szerencsére nem túl súlyos és rendesen kezelt) szenvedő beteggel külföldi vakációt tervezni?

Figyelt kérdés

A párom édesanyjáról van szó, aki ugyan nem szorul még napi 24 órás felügyeletre, de velünk lakik, mert egyedül már képtelen lenne magát rendesen ellátni. Egész nap a lakásban van, egyedül ki már nem merészkedik.

A párom külföldi nyaralást tervez, ahová - jobb híján - hozni akarja az anyukáját is. Szerintem nem jó ötlet,én inkább maradnék itthon, ha más megoldás nincs. Félek, hogy a nénivel inkább lenne rémálom egy ilyen út, mint pihentető kikapcsolódás...



2014. jún. 12. 10:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem is biztos hogy ez esetben a demencia a legnagyobb probléma. Egy 88 éves nagyon öreg, neki sem lenne pihentető. Írod hogy nem szeret kimenni, én is ezt látom az idősebb ismerőseimen, szeretnek a megszokott környezetükben maradni, ha mégis elmennek valahová nyugtalanok, csak azt várják hogy hazamehessenek.
2014. jún. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Biztosítást feltétlen kötni kell rá!

Ebben az esetben pedig olyat, ami a hazahozatalára is kiterjed.


Hegyeshalomnál sajnos szükség volt nagymamamegőrzőre, mert nagyon sokakat csak a valutakeretük miatt vittek ki.


Szerintem az utazásnál akár olcsóbb is lehet gondozót fogadni mellé arra az időszakra.

Pláne, ha nem szeretne menni jobb a saját otthonában felügyeletet "bérelni" hozzá.

2014. jún. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Sajnos tőle nem lehet megkérdezni, hogy akar, vagy nem akar jönni... erre már nem tud igazi választ adni, hiszen mindenre azt mondja, hogy ok, aztán amikor megtörténik, nem érti, letagadja, hogy belegyezett. Elfelejti mit kérdeztünk tőle 3 perce, mit mondott 3 perce... Ha emlékezteted valamire, akkor agresszív lesz, hogy ő nem hülye. Szóval igaziból demens. Egyébként a korához képest teljesen egészséges.

Igazán én is attól félek, nem válik-e agresszívvé olyan környezetben, amit egyáltalán nem ismer, ahol nem beszéli a nyelvet. Azt sem tudom, kibír-e 10-12 óra autókázást. És nem strandolni mennénk a tengerhez, hanem nézelődni, kirándulni.

Jó volna tudni egy szakorvos véleményét. Nem tudjátok, hová lehet írni itt az interneten?

2014. jún. 13. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!