Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha autista vagyok akkor azt...

Ha autista vagyok akkor azt tudom magamról, vagy nem tudhatom, vagy az autisták nem ismerhetik fel hogy azok?

Figyelt kérdés
27 nő
2014. jún. 15. 23:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Tudhatod magadról, ez nem olyan, mint mondjuk a skizofrénia...
2014. jún. 16. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Lehetetlen, hogy 27 éves korodig nem diagnosztizálták.

Csak nincs életed és erre fogod, divat ez is, meg Aspergeresnek lenni.

2014. jún. 16. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem lehetetlen,hogy nem diagnosztizálták. Nagyon is lehetséges.
2014. jún. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

második válaszoló bődületes baromságaira ne is hallgass. Eléggé gyerekcipőben jár még ez a dolog, simán lehet, hogy nem diagnosztizálták, n személy szerint ismerek olyanokat, akiknek tuti hgoy van auti beütésük, de nem tudnak róla. Felismerheted amúgy, simán feltűnhet, hogy valami nem stimmel, nem úgy viselkedsz mint mások, nem úgy megy az emberekkel való kommnikáció ilyesmi. Az autizmusnak is sokféle fokozata van.

Miből gondolod, hogy auti vagy?

2014. jún. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%

Rengeteg ember marad diagnosztizálatlanul, mivel nagyon minimális tudás van még-e téren, még a szakemberek körében is. Az autizmus a legfiatalabb fogyatékossági kategória, és még orvosok, pszichológusok körében is rengeteg tévhit él.

A magasan funkcionáló autik képesek megtanulni kompenzálni a hiányosságokat, ezért sokszor nem tűnik fel, csak hogy egy picit "furcsa".

2014. jún. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Amiatt mert már 6 évesen nagon visszahúzó voltam, egész életem során nagon sok szituációban helzetben megkaptam h viszafogott csendes vagok, és már 5-6 évesen kisebbrendűségi komplexusaim voltak, ami mevan uganúőg és elég súlos érzelmi világom van, ami nagon leterkhel és kinoz, és nehezen barátkozom, nagon kevés emberrel érzem jól magam, a legtöbb unalmas, és unalmasnak érzem magam, és utálom is magam, és hagom hog alázzanak a férfiak is lelkileg, eg kapsolatom nem volt, mindegik borzasztó rosszul alakult, és nehezen fejtem ki a gondolataimat, sokmindent magamban élek át, magamban töprengek...
2014. jún. 16. 23:58
 7/9 A kérdező kommentje:
bocsánat,gyorsan irtam, és a billentyűzetem sem a legjobb
2014. jún. 17. 00:05
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez mondjuk nem autizmus, inkább személyiségzavar. Az autizmusnak egész más tünetei vannak.
2014. jún. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ez teljesen jellemző rám:( Inkbb erről vsan szó, de nem tudom mit tehetnék:(A borderline személyiségzavarban szenvedők nehezen kezelik érzelmi, indulati életüket. Rendkívül gyakoriak a szélsőséges érzelmi megnyilvánulások. A végletekig képesek szeretni és gyűlölni, sokszor ugyanazt az embert. Mind depressziós, mind mániás tünetek előfordulhatnak. Szinte állandó jelleggel szoronganak, viszont a szorongásoldókhoz nagyon gyorsan hozzászoknak. Kapcsolataikban is rendkívül változékonyak; hol erősen kötődnek, hol önállóságukat bizonygatják bármi áron. Irányításra, támogatásra szorulnak, de alig tűrik azt. Indulataikat nehezen, szinte egyáltalán nem tudják kontrollálni; gyakoriak az agresszív megnyilvánulások. Viselkedésük szélsőséges, kiszámíthatatlan. Indulatosak, gyakran manipulatívak, jeleneteket rendeznek, máskor visszahúzódóak, akár teljesen regresszív állapotba is kerülhetnek. Időnként pszichotikus tünetek is megjelenhetnek. Gyakran szenvednek éppen önmaguktól is, nincs stabil, kialakult énképük. Gyakran feszegetik az erkölcsi normák határait Hiányoznak a hosszú távú célok, elképzelések, önálló életvitelük nehézkes, gyakran feszegetik az erkölcsi normák határait, nem ritka a törvénnyel való ütközés sem. Jellemzőek a párkapcsolati nehézségek, gyakori, felelőtlen partnercsere, kisebb-nagyobb törvénysértés, drog-, alkoholfogyasztás. Önpusztító életmódot élnek, gyakoriak az öngyilkossági fenyegetések, kísérletek is. Rendkívül félnek az egyedül maradástól, szeparációtól, unalomtól. Állandó élménykeresés, kifejezett törődésigény jellemzi őket. EZEK A CIKKEK IS ÉRDEKELHETIK ÖNT Pszichoterápia: a gyógyító szavak Öngyilkosság - A sötétbe vivő út Az exhibicionizmus A hypochondria akár paranoiáig is fajulhat Élet krónikus betegként Kezelésük nehézkes, átütő, pláne gyors siker nem várható, és ennek gyakran éppen a betegek ambivalens, változékony hozzáállása az oka. A szélsőséges hangulati ingadozások, szorongás, agresszív, öngyilkossági megnyilvánulások, esetleges pszichotikus tünetek gyógyszeresen is kezelendőek, de mindig tekintettel kell lenni arra, hogy az egyén nagyon könnyen és gyorsan gyógyszerfüggővé válhat. Hosszú távon a stabil, jól képzett pszichoterapeuta által vezetett pszichoterápiás kezelés lehet hatékony, mely jó esetben éveken át tart. Itt a személyiség újrastuktúrálása a cél, ahol az egyén végre megtapasztalhat egy stabil, bizalomteli kapcsolatot, ahol szélsőséges viselkedésére sem megtorlás a válasz. A támogató csoport-terápia is hatékony lehet. Persze, ehhez meg kell nyerni az egyén együttműködését, mely önmagában is nehéz feladat.


Részletek: [link]

2014. jún. 17. 00:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!