Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a bajom? (nem vagyok...

Mi lehet a bajom? (nem vagyok normális)

Figyelt kérdés

Ez egy komoly kérdés ezért komoly válaszokat szeretnék.Előre leszögezem,mindenképp elmegyek majd orvoshoz,de jelenleg nincs rá lehetőségem,ezért amíg nem tudok menni kíváncsi lennék a véleményetekre.


Leírom a tüneteim amik már kiskorom óta jelen vannak és amiket furcsának tartok..:


Mindig lassabbak haladtam a társaimnál,tehát nehezebben jegyeztem meg dolgokat vagy meg sem tudtam jegyezni őket mert egyszerűen nem ment..Lassabban írtam meg a dolgozatokat is.Ha valaki próbált elmagyarázni valamit(főleg matekot) volt,hogy próbáltam figyelni de nem ment,vagy ha ment is képtelen voltam felfogni és tisztában voltam vele ezért magam sem értettem mitől lehet..Néha összekeverem a k-t a g-vel de aztán azonnal kijavítom és rosszul fogom az íróeszközt(a középső ujjamra támasztom pedig azzal kéne fognom)ezért hamar elfáradok írás közben.


Az is érdekes(lehet viccesen fog hangzani)hogy egész kicsi koromban nem tudom miért,de rosszul tanultam meg használni a zsebkendőt orrfújásnál és pont ellenkezőleg csináltam..


Nem tudom,hogy ez fontos-e,de mellékesen 1 éve csak úgy a semmiből szédüléses rohamom lett ami 1 hétig tartott és azóta ha balra fordulok kb 5 másodpercig szédülök fekve.


A legijesztőbb,hogy kb 8 éves korom óta skizofrén tüneteim vannak.Mindig(a mai napig) úgy érzem,hogy valaki figyel és emiatt sokáig nem mertem énekelni ha egyedül voltam mert azt hittem figyelnek..(Most is de már majdnem legyőztem a félelmem). Egy kis ideig azt is hittem sétálás közben,hogy követnek..Régebben egy hírességről mindig azt hittem mikor a TV-ben beszélt,hogy hozzám beszél..Ha sétálok az utcán úgy érzem,hogy mindenki engem néz..Szeretem azokat a témákat amik az erőszakkal kapcsolatosak(soha nem bántottam még senkit)és néha olyan érzésem van amikor elképzelem,hogy valakit megölök,hogy tényleg meg is tudnám tenni..És élvezném..


Nagyon lassan eszem és iszom.Sokáig rágom az ételt és egy fél óra mire egy szelet kenyeret megeszek,illetve alig bírok egy litert is meginni egy nap,olyan mintha valami a torkomban megakadályozná,hogy nagyot nyeljek..


Most is nagyon rossz a memóriám,néha azt is elfelejtem,hogy miért indultam el..Kb 15 éves korom óta(most már kicsit jobb)lassan mozgok..Úgy értem,nem tudom miért,de ha felállok vagy ha felemelek valami tárgyat,félrerakok valamit,felveszek valamit stb,azt úgy csinálom mintha nagyon megfontolt lennék..Nehezen koncentrálok,ha valaki beszél hozzám könnyen elvonja valami a figyelmem.


Depressziós is voltam sokáig mert bántottak lelkileg.Öngyilkosságot is kíséreltem meg kb 5ször..


Ha valami bánt,mindegy,hogy az én hibám-e vagy sem(legtöbbször nem az enyém)mindig magamat hibáztatom és úgy érzem,hogy meg kell büntetnem magam ezért ilyenkor(oké,most fura lesz..)folytogatom magam,de nem úgy,hogy sokáig csak megmarkolom a nyakam és pár másodpercig úgy tartom amíg érzem,hogy nem kapok levegőt..


Kényszerbeteg vagyok már régóta,tépkedem a bőröm a kezemen és a számon is..


Igen,tudom,tudom,hogy nem vagyok normális.


Normális válaszokat várok(amiket nyilván nem fogok kapni).


Köszönöm! (lány vagyok.)



2014. jún. 24. 18:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Hello. Amint látom neked nagyon nehéz az életed. Az orvos se fog tudni mit mondani de egy probát megér. Ezzen kicsit segíthetsz magdnak. Mikor reggel felkelsz probáld a napod megtervezni, hogy mit fogsz csinálni a napon. Probálj nagyon figyelni ez a két dolog ami fontos a javulás irányába. Probáld figyelni az élet szép dolgait. A rosszba is találsz jót. Nekem el hiheted. Ha ezeket fejleszted magadba, az életed is jobb lesz. És mondom, keresd a szépet mindenbe, és probálj figyelni. Kérlek.
2014. jún. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

ma 18:28


Köszönöm szépen

2014. jún. 24. 18:34
 3/10 anonim válasza:

Hát azért ez érdekes. Betegnek érzed magad, de ahogy látom egy darab hiba sincs ebben a hosszú-hosszú kérdésben.

Egyébként milyen értelmes válaszokat vársz? Nem bántani akarlak, de épeszű ember, aligha tudja "felfogni", vagy inkább átérezni mi a bajod. Öngyilkossági kísérletek, skizofrénia, kényszerbetegség, depresszió, gyilkolási hajlam. És a szüleid? Hány éves vagy?

Egyébként az emberek nagy része megijed, amikor valaki hidegvérrel "közli", hogy élvezné a gyilkolást, ezt megértheted. Mi vett rá arra, hogy ezt gyakori kérdésekre kiírd? Nincs kivel beszélned? Vannak barátaid?

2014. jún. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez szerintem nem egy olyan dolog amit csak úgy bárkinek el tudnék mesélni,könnyebb olyanoknak akikkel úgy sem fogok találkozni,nem ismerem őket stb. Még nem vagyok arra felkészülve,hogy csak úgy elmondjam közeli ismerősöknek.Nem azt kértem,hogy érezzék át.Csak gondoltam hátha van aki ért hozzá,tapasztalt már ilyet.
2014. jún. 24. 18:46
 5/10 anonim válasza:
Persze megértem. És nem is akartam beléd kötni. Csak furcsának tartom, hogy senki nem veszi észre ezeket a dolgokat... Szüleid? Vagy rájuk nem számíthatsz? #3
2014. jún. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Semmi baj :) Nem,ez a vicces,hogy senki nem gondolja,hogy bármi bajom lenne,mindenki azt hiszi,hogy csak szimplán nem vagyok normális.....:)
2014. jún. 24. 19:03
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Figyelj, ez tényleg nagyon komplikált dolog, nem is írok semmit, nehogy hülyeséget mondjak.

De azt leszögezném: Nem vagy őrült, nagyon is normális vagy. Ha skizofrén, vagy "nem normális" lennél, eszedbe se jutott volna ezt kiírni ide, semmi furcsát nem találnál magadban, mindennapinak vennéd ezeket a dolgokat. A másik pedig az, hogy szépen átlátod a dolgokat, szinte teljes ok-okozatban. Szóval nem vagy őrült. :)

Ja és még valami: Nem vagy egyedül! Egy-két dolgot leszámítva, ugyanazokat cipelem magamban, mint te. De nekem ahelyett az egy-két dolog helyett van másik három-négy. :D

Ez hátha vigasztal picit. :)

Kitartást és jobbulást kívánok Neked! :)

2014. jún. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

ma 21:07


Nagyon köszönöm,aranyos vagy,ez jól esett :)

2014. jún. 24. 21:42
 9/10 anonim ***** válasza:
szerintem sincs veled semmi baj, egy kicsit paranoiásnak tűnsz, meg az fura, hogy tépkeded a bőröd és fojtogatod magad. de őrült biztosan nem vagy.
2014. júl. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2014. júl. 7. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!