Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megőrültem vagy "csak" depress...

Megőrültem vagy "csak" depressziós vagyok? Vagy mi bajom? Hogy legyek normális?

Figyelt kérdés

Kb 3 hónapja szakított velem a barátom, akivel már 6 éve együtt voltunk, de én ezt nem tudom feldolgozni. Már próbáltam öngyilkos is lenni, de sajnos nem sikerült. Szedtem nyugtatókat, addig kicsit jobb volt, de elfogyott, és én nem tudok a dokihoz menni, hogy felirassak. Pszichológushoz sincs lehetőségem elmenni.

Szóval amióta elhagyott mindig csak várom vissza, azóta folyamatosan az öngyilkosságon jár az eszem, folyamatosan bántom magam, testileg és lelkileg is. Vagdosom magam, és lelkileg is gyötröm magam, olyan dolgokkal, amiket amúgy sose csinálnék.

Néha eljön hozzám, együtt vagyunk, aztán napokig felém se néz. Az tölti ki az egész napomat, hogy őt várom.

Mikor már nagyon meg vagyok hülyülve, akkor nem csak magam, de őt is megölném. Nem bírom, teljesen kivagyok idegileg, semmi értelmes gondolatom nincs már.

Kérlek csak normális válaszokat írjatok, ne bunkó beszólásokat, mert attól nem lesz jobb. Köszi. (L/22)


2009. júl. 12. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Hát nehéz ügy.Elég sokmindent megértem már én is az életben,és nekem is voltak olyan időszakaim mikor öngyilkos akartam lenni,de hál isten,hogy nem tettem,vagy épp nem sikerült mert ilyen boldog még sosem voltam mint most 3 gyerekes anyukaként.

Az a lényeg,hogy mindig tudni kell továbblépni még ha nagyon nehéz is.Mindig a változás és az elfogadás a legnehezebb de ha túl van rajta az ember könnyebb előre nézni.Az önbántalmazást azonnal hagyd abba,egyrészt azért,hogy ne bántsd magad,másrészt nehogy olyan nyomokat hagyj magadban/magadon amit később megbánnál.Ha tényleg úgy gondolod szedned kell erre valamit,vegyél SEDATIF PC-t.Ez homeopátiás,úgyhogy nem ártalmas,nem okoz függőséget,segít megnyugodni és jobban alszol tőle.Próbálj meg barátkozni,barátokkal eljárni ide-oda,legyen valami hobbyd,vagy csak valami ami leköti a figyelmed.Valami,amit szeretnél csinálni.Ha bármi kérdésed lenne még vagy csak írogatnál,vagy kiöntenéd valakinek a lelked,akkor pedig írj nyugodtan privire.

Fel a fejjel,mindig van holnap:-)))

2009. júl. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Az a baj, hogy amikor fel is fogom (mint pl most), hogy rosszat teszek magammal azzal, hogy ezt csinálom, ez csak rövid ideig tart, utána nem tudok magamnak parancsolni.

Ez, amit írtál, hogy megnyugtat, ez hathat nekem is? Mert Xanax-hoz szoktam.

2009. júl. 12. 21:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Én a terhességem végén szedtem,mert teljesen gyagyás voltam már.A nagyobb gyerekeimmel állandóan üvöltöttem,meg a párommal is diliztem néha,meg aludni sem tudtam éjjel,hallgattam az óraketyegést,meg minden kis apró neszt.Kb. a felét szedtem be,azt hiszem 60 darabos volt,és utána jobb lett.Nem mondom,hogy csodát művel,de elég jól lenyugodtam,próbáltam türelmesebb lenni a gyerekekkel is,meg sokkal többet tudtam aludni,Nekem bejött.
2009. júl. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
23%
Azt az embert - nőt -, akit komoly tragédiák sora ér, aki nyomorog, szenved a ráktól, dolgozna, hogy éhen ne haljon, de nincs hol - annak felüdülés a szenvedésed, mivel neki esze ágában sincs vagdosni, leöngyilkolni magát, komoly nyugtatókra rászokni. Ő boldog, hogy milyen erős, hiszen még a Te fájdalmad sem rendíti meg az élethez való ragaszkodáshoz. Ha egy férfi így viselkedik, az csak használ Téged, mint egy praktikus tárgyat. Elég normális voltam - szerintem.
2009. júl. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!