Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Idegkimerültség, tartós...

Idegkimerültség, tartós szorongás okozhat hallucinációt?

Figyelt kérdés
Inkább néha a perifériás látótérben nem élesen látott tárgyakba képzelek bele dolgokat, persze utána egyből rájövök, h más van ott, de ma olyat láttam egy-két pillanatra szerintem ami nem volt ott, talán összefolyt két tárgy vagy ilyesmi.
2014. jún. 29. 14:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Okozhat. :) De, amit látsz, az nem hallucináció. Egyfajta projekció. Velem is gyakran megtörténik, hogy pl. csótányt látok a szemem sarkából, mozogni, csápokkal, lábakkal, mindennel, de ha odanézek, csak a takaró gyűrődése van ott valójában. Két-három nap alapos alvás után elmúlik, teljesen természetes.


Érdemes kifárasztani a tested - pl. sétával - és/vagy relaxálni, és sokat aludni. És ha fogyasztasz koffeines italt, akkor erősen visszafogni, és átváltani zöld teára. Ezek csökkentik a szorongást. (A zöld teának aktív hatóanyaga is van a szorongásra, továbbá a koffein tartalma fehérjéhez kötött, és így lassabban, fokozatosabban szívódik fel, nem fog tőle stresszüzemmódba ugrani az agyad.)

2014. jún. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos választ! :) igen, általában ilyen szokott lenni, de ma egyébként szintén így oldalt a perifériás látótérben láttam valamit, odanéztem és mintha összefolyt volna valahogy a két tárgy pár másodpercig, aztán kitisztult a kép és nem volt a két tárgy között semmi. nem tudom mennyire érthető ez így. :) kicsit megijedtem... de remélem a szorongásnak tudható be. köszönöm a tippeket is!
2014. jún. 29. 15:04
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, valójában érzékcsalódás, nálam kialvatlanságnál, hosszú ébrenlét után jelentkezik, vagy ha nagyon stresszes vagyok. az első jó tanácsokat adott, még annyit, hogy elegendő, minőségi alvás kellene.
2014. jún. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!